Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen befásult, rossz a...

Miért ilyen befásult, rossz a magyar oktatás?

Figyelt kérdés

Olyan rossz, befásult, undok ez az oktatás ami itt folyik! Némelyik tanárt is sajnálom, de van köztük olyan aki szinte alkalmatlan erre!

Alapból nem úgy megy már be suliba senki sem hogy tanulunk, fejlődünk, felkészülünk az életre, vagy hogy jobb életünk lesz. Inkább csak mert tartozunk ezzel a szüleinknek amiért güriznek értünk, meg gáz lenne 8 általánossal tengődni.

Alapból úgy kelünk fel hogy bemegyünk szopni, mindegy mit csinálunk, tanulunk vagy nem, úgyis lesz valami kiábrándító dolog a napon.

Amikor megnézem az órarendet már előre elborzadok hogy "jajj ez az óra is lesz ?", "jézusom ez a tanár".

Némelyik tanár alapjáraton egy befásult börtönőr, sosincs jó kedve, megse szólalunk de már ugat, vagy keresi az alkalmat, nem tudom az ilyen minek megy tanárnak aki terrorban tart mindenkit ok nélkül, ráadásul még nem is egy matek, vagy magyar tanár csinál ilyet hanem a legkomolytalanabb tantárgyaké!

Általánosban volt egy bolond tanár, pofára viselkedett mindenkivel. Az egyik gyerekről akit nem bírt mikor megtudta hogy ő milyen szakra megy és hova, elkezdett vele ugatni egy egész órát, sőt még a következőből is elment 32 perc, és persze a kedvenckéi még örültek is neki. Olyan dolgokat vágott hozzá az osztály előtt hogy azért szerintem még fel is lehetett volna jelenteni!

Hamár valami nem úgy volt, vagy csak olyan kedve volt már őrjöngött!

De ezen úgy kiakadok hogy egy tanár alapból, a semmiért őrjöng!

Nem is tudok rá egyenlő emberként gondolni, hanem valami felsőbbrendű vezérként!

A másik hogy hülyeséget tanítanak!

Megtanítják a tercet, szekundot mindenkinek (ahelyett hogy énekkarra járna akit érdekel), meg az életszerűtlen számításokat, hogy a baktériumnak mije hol van, a békának a szerveit, közben meg sokan egy ruhát összehajtogatni, vagy józan paraszti ésszel gondolkodni nem tudnak!

Robotként tudjuk magolni a szükségtelen hülyeséget, de józan paraszti ésszel egy átlagos élethelyzetet átgondolni, vagy a tiszteletet megadni másoknak nem tudjuk!

A béka, meg a lapostetű felépítését kiválóan tudni kell, de normálisan/biztonságosan szeretkezni egymással, vagy épp ha történik velünk valami és tenni/tudni kéne valamit már tanácstalanok vagyunk!

Ahelyett hogy 10 órát betesznek, amitől a kedvünk elmegy már alapból, aztán a 10-ből 4 hülyeség, 2-n valami idegbeteg őrjöng, az utolsó 4-en meg már le vagyunk fáradva mi is, meg a tanár is, és fölöslegesen szenvedünk, betennének napi 4-5 órát!

De azt a 4-5 órát mindenki energikusan, jókedvűen, pozitívan csinálná végig, lehet hogy lassabban haladnánk, de értené mindenki.

Ezen kívül a tanárok nincsennek ránk tekintettel, beígérnek 3 dogát másnapra, de bekkel a 4.-et is, de még házit is csináljunk.

Közben meg a nagypofájú politikus dumál hogy a fiatalok nem sportolnak, megnézném hogy sportolna mindennap!

Ha bemegyek edzésre akkor 7-re érek haza, és még tanuljak is hullafáradtan testileg-agyilag!

Bezzeg ő a 2 millás fizetéséből otthon ül a dagad seggén!!



2016. okt. 5. 21:14
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
77%

"Miért ilyen befásult, rossz a magyar oktatás?"


Pont olyan, mint a magyar emberek.

2016. okt. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Ebben is van valami utolsó!

De talán az oktatás miatt.

Elég bicskanyitogató hogy ilyen senkiháziak mondják meg mi hogy van, ezzel elcseszve a fiatalkorunkat, és tönkretenni ami viszont az egész életünkre hatással van!

2016. okt. 5. 21:55
 13/30 anonim ***** válasza:
86%
Biorobot képzés történik.
2016. okt. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
13%
Nyálazd meg a magyar emberek tökit.
2016. okt. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
84%
Aki teheti minél előbb válasszon magának egy normális országot. Hogy az ő gyereke már ne ugyanolyan iskolába járjon mint amilyenbe neki kellett.
2016. okt. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
96%
igaza van az 5 nek semmit nem tanítanak ami az életre nevel csak baromságokat ... szó szerint barmokat nevelnek a gyerekekből nem mást
2016. okt. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
68%

"aki szerintem a 8 általánost nem járta ki, de fotelből remekül tudja, hogyan lehetne rendbetenni az oktatást!"


Ez történik akkor, amikor a GYK emberei közül választanak oktatásügyi minisztert.

2016. okt. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
83%

Én mondjuk a következő dolgokat nem értem, miért nem férnek bele az érettségiig tartó 12 éves oktatásba


- Hogyan kell mentőt, rendőrt, tűzoltót hívni, mit kell mondani azon kívül, hogy hol vagyok

- Hogyan kell egy sebet bekötözni

- Az újraélesztés végrehajtása

- Mi az a jogos védelmi helyzet, mikor áll fenn

- Mi az a közbiztonságra különösen veszélyes eszköz, mik a rá vonatkozó szabályok?

- Mi az a feljelentés, hogyan, és milyen esetekben kell feljelentést tenni

- Mit kell tenni tűz esetén, milyen tüzet mivel lehet, és mivel nem szabad oltani

- Mi az az adó (a tizedet tudjuk, valami kicsit naprakészebbet)

- Mi az a nyugdíjjárulék

- Mi az a hitel, mikor érdemes, mikor nem érdemes igénybe venni

- Mi az a banki kölcsön

- Mi az a lakástakarék

- Mi az a sárga csekk, és mit kell vele kezdeni

- Mi az a csoportos beszedés

- Hogyan kell kicserélni egy törött villanykörtét

- Hogyan kell kicserélni egy neoncsövet

- Mi az a csavar, anya, alátét, tipli, ezeket hogyan kell használni

- Hogyan kell valami ehetőt főzni

- Hogy kell egy ruhát megvarrni, megfoltozni, kivasalni

- Hogy működik a választási rendszerünk

- Mi az az országgyűlés, kormány, miniszerelnök, államfő, és mi a különbség ezek között

- Mi az az EU, milyen jogokkal és kötelezettségekkel jár, hogy a tagja vagyunk

- Szabályos gyalogos közlekedés

- Szabályos kerékpáros közlekedés


Baromi hosszan tudnám folytatni, a lényeg, ha mindegyikkel csak egy órában foglalkoznának, ami ezeknek az eseteknek többségében elég is lenne, egyetlen félévbe is bőven beleférne, és talán 20-25 éves korára lenne annyi rálátásra a diáknak a világra, hogy például el mer költözni otthonról, és el tud kezdeni egy önálló életet

2016. okt. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
92%
Még annyit hozzátennék, hogy a történelem egy részét, milyen jó lenne kirándulva várakat végig látogatva megtanulni, szituációs játékokat eljátszva, ezt már alsós korban meg tudnák tanulni a gyerekek úgy, hogy élvezik is, amit tudnak. Az évszámok megtanulására, pedig szintén van egy nagyon jó módszer, amit szintén felnőtt fejjel tanultam meg, ez pedig a számokhoz kép társítás, horgony módszer. Vagy a fontosabb alapműveltséghez tartozó irodalmi darabokból, ha nem is az egészet, de egy két részt, nem nézni, hanem eljátszani, beöltözve pl. ez nem lenne jó irodalom órán? Vagy környezetvédelem nekem kínai volt, amikor tanultuk a gyűrt hegység, óceáni kőzetlemezek összecsúszásáról nem is beszélve stb azt sem tudtam, eszik vagy isszák, hiszen sosem láttam, tapintottam, szagoltam egy hegységet annak előtte. Milyen jó lett volna ezeket kirándulva elmutogatva megtanulni. A legtöbb dolgot, ami magolva tanultam meg, azt felnőtt fejjel értettem csak meg, úgy hogy neki álltam túrázni és várakat látogatni. Tudom, hogy vannak okos gyerekek én nyilván buta is voltam, mondjuk tapasztalat nélkül nem nehéz butának lenni, de a kis herceget is felnőtt fejjel értettem meg és lett a kedvencem. Vagy egy jó példa. Törökországban jártam 10-en valahány éve. A Török árusok jó része beszélt pár szót magyarul, angolul folyékonyan, csak néztem, hogy beszél ez folyamatosan? Amikor láthatóan egy egyszerű ember, egy árus. Szóval világot kellene látni, idegen kultúrát megismerni óh de ez már tényleg egy utópia...Rousseounak volt igaza vissza a természethez! Mondjuk egy pár helyen már van erdei iskola, de kevés helyen. A cuha patak völgyében találkoztam egyel. Ja és nem beszélve a testmozgásról az egészségről. Ülünk a széken napi 8 órát és csodálkozunk, hogy 20 évesen derékbántalmaktól szenvedünk. Ennél még az is jobb, amit egy nagyon szegény országban láttam, a gyerekek a földön ülve törökülésben tanulnak, vagy láttatok már Indiai embert, aki guggolva ül az út szélén? Annak sosem lesz ágyéki gerinc kopása, vagy csípő kopása. Mellesleg ők már gyerek korban megtanulják a masszírozást és a a családtagok egymást masszírozzák, levezetik a stresszt.. lehetne még folytatni.
2016. okt. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
42%

18#, a te válaszodban minden van, amit már tanítanak...


Egyébként nem tudom van-e gyereked, de az egyik legnagyobb baj még mindig azzal van, hogy reggeltől estig bent van a gyerek, a szülő alig látja, a kedve is elmegy a tanulástól, ezért nem kéne még több - általad említett - hülyeséget megtanítani.


1/2/3/7/23/24. pont feltétele a jogosítvány megszerzéséhez. Szinte mindenkinek van jogosítványa de keresztbe leszarják. Ez nem a képzettség hiánya, hanem az antiszociális viselkedés, mert nem hív senki mentőt, de még 112-t sem (amit mindenki ismer), mert a földön fekvő emberre mindenki rámondja, hogy 'biztos részeg'. Rengeteg felesleges óra.


4/5. Nem a diplomás család gyereke hadonászik késsel, ez csak nevelés kérdése. Jogos védelmi helyzetet pedig egy gyereknek nem kell felmérnie, mivel ha nem küzdősportot tanítasz neki, akkor egyébként sem tudja megvédeni magát egy vagy több 'tapasztalt' felnőttel/bűnözővel szemben. Ellenkező esetben pedig már a sporttal együtt megtanították neki ezeket is. Vagy nem tudom hogy van-e gyereked, de alapból nem kéne kiengedni 8 után a sötétbe. Tehát még kettő felesleges óra.


6. Már megtanultuk óvodában, hogy miért kell szólni az óvónőknek, azért ennyi esze van a gyereknek, hogyha valaki felgyújtja az iskolát, akkor szólni fog. Felesleges óra.


8/9/10/11/12. Történelemórán tanultunk SZJA-t és ÁFA-t, de a diákok túlnyomó többségének már a százalékszámítással és a kamatos kamattal is problémája van. Ezeknek hogy akarod ezeket megtanítani, mondjuk pont matematika helyett? Még több felesleges óra.


13/14. Az ebédbefizetést gondolom a szüleidnek kellett elintézni, ugye? Nevelés kérdése, nem a tantárgyi keretek közé tartozik. Egyébként olvasni megtanítottad a gyereket? Szövegértés nem erről szól? Rá van írva, hogy mi a teendő, kérdezni pedig szabad, mert ha kap egy ajánlott levelet, akkor csak bemegy a postára, és megkérdezi, hogy mi az istenfarka van már. Ha a gyerekedet még a postába se tudod elküldeni, akkor nem a közoktatással van baj. Ugyanez vonatkozik a banki feltételekre, szolgáltatásokra: olvasási készségre, szövegértésre és gondolkodásra van szükség, nem adatra. Már nem azért, de te is olyan politikus leszel, mint az összes többi, aki felesleges kiadásokon akar elsikkasztani 15 milliárdot, mert ez tipikusan az, aminek a megértése nem a közoktatás feladata.


15/16/17/18/19. Megnéz egy youtube videót, ahogy kicseréli a villanykörtét te féleszű, azért ennyire már önállóak a mai gyerekek, hogy legalább a googlebe beüssék, hogy hogyan kell kitörölnie a saját szaros seggét. És ha nem teljesen hülye, akkor meg fogja érteni. Rengeteg felesleges óra.


20/21/22. A képviseleti választást történelemórán tanulni kellett volna, már a felvilágosodás korában. Reformkori országgyűlésekkel pedig a kormánytól a miniszterelnökig mindenről szó esett és követelmény a középfokú érettségin, ahogy az EU-ról is szó esett és ugyancsak követelmény. Gondolom nem figyeltél, lehet azért buktál meg. De még >3 óra történelmet akarsz megtanítani a gyerekeknek.


És még sorolni akarod, hogy mi minden hülyeséggel lehetne elbszni a gyerekek idejét és elriasztani őket a tanulástól. Ez nagyon gáz. A mai oktatás kudarca, hogy a gyerekek nem motiváltak és nem tudnak önállóan gondolkodni, aminek az az eredménye, hogy 20% alatt van a diplomások aránya, az elsőéves hallgatók között a fele egyből kihullik, vagy hogy az EU tagállamok között minket érdekel a legkevésbé más ország nyelvének megtanulása, aztán csodálkozunk, hogy az országban nincs szakképzett munkaerő.


Erre nem az a megoldás, hogy kitörlöd a gyerekek seggét, ez pont az ellenkezőjét fogja eredményezni.

2016. okt. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!