Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem zavarja a magyarokat...

Miért nem zavarja a magyarokat, hogy Magyarországon helytelenül vannak elosztva az anyagi javak?

Figyelt kérdés
2016. okt. 6. 14:39
1 2
 1/12 Marczell ***** válasza:
54%

Engem zavar. A trend az hogy a gazdag emberek még gazdagabbak lesznek, a szegények pedig minél kevesebbet engedhetnek meg maguknak.

De nincsen olyan társadalom a Földön ahol igazságosan lennének elosztva a javak és el kell fogadni azt a szomorú tényt hogy soha nem is lesz ilyen, csak utópiákban lehet gondolkodni (pl Madách Imre: Az ember tragédiája - falanszter részlet).

Mindig lesz olyan ember aki többet akar mint a többiek.

2016. okt. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Ha a korrupcióra gondolsz, akkor szerinted de, igenis zavarja őket.
2016. okt. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ha annyira zavarná őket, már rég tüntetések lennének ellene.

Én pedig nem teljes egyenlőséget akarok, csupán kisebb különbséget.

2016. okt. 6. 14:53
 4/12 Marczell ***** válasza:
28%

Így van, azon lehet dolgozni hogy igazságosabb legyen az újraelosztási rendszer. Ehhez vissza kell szorítani a korrupciót, az adózási rendszert újra kell gondolni (szegényebbek jóval kisebb mértékben adozzanak mint a gazdagok, kisebb legyen az ÁFA az alapvető termékeken (kenyér, tej, stb.). Támogatási rendszereket is újra kéne gondolni.

A válaszok megvannak, de ezeket nem fogják megvalósítani, mert a hatalmon levő kormányra már a megválasztása előtt és a megválasztása után is hatalmas nyomással van a gazdagoknak a lobbitevékenysége. Hidd el lehet a szegényebb emberek (magam beleértve) jóval szegényebbek mint az a maroknyi oligarcha, de az ő szavuk mindig is hangosabb lesz a miénknél.

2016. okt. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát ez az áfa csuda dolog.


Én erdélyi vagyok, nálunk 24% volt az áfa. A tavaly nyáron az élelmiszerek áfáját 9%-ra csökkentették, idén januártól az általános áfát (kivéve az élelmiszert) 20-ra. Tény, hogy az első hónapokban érződött.


Az is tény, hogy most október van, és mindennek ugyanannyi az ára, mint áfa csökkentés elött.

2016. okt. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Marczell ***** válasza:

Bocs itt egy kicsit tisztázok, így a logikus:


Hidd el lehet a szegényebb emberek (magam beleértve) jóval többen vannak mint az a maroknyi oligarcha, de az utóbbiak szava mindig is hangosabb lesz a többségnél.

A pénz, a kapcsolatrendszer, a sok-sok eszköz ami a kezében van sokkal jobban befolyásolja a döntéshozót mint a mi nyomorunk.

2016. okt. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
engem zavar nagyon de mit lehet csinálni? egy fecske nem csinál nyarat....
2016. okt. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

Engem nem csak az zavar, hogy Magyarországon helytelenül vannak elosztva az anyagi javak hanem az, hogy ez az egész világon így van.


A világ leggazdagabb emberei és cégcsoportjai (cégei) hihetetlen vagyonokkal rendelkeznek miközben a világ nagy részén szegénység van és éhezés.

2016. okt. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"hogy ez az egész világon így van."


Ja ez így van, de azért mégsem ilyen egyszerű.


Hatalmas régiók vannak a világon, ahol annnyit sem képesek megtermelni az ottlakók, hogy ne haljanak éhen. Ha Fekete-Afrika népessége gépfegyverek helyett kaszát-kapát forgatna, talán élhetőbb lenne az életterük.


A gyarmatosítóktól megtanulták a modren fegyverek használatát, nem is értem, hogy a földművelést miért nem.


Abszurd, hogy egy olyan kontinensen halnak éhen az emberek, ahol évente kétszer is lehetne aratni.


Persze, ahhoz vetni is kellene. De csatatéren nehéz.

2016. okt. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kovpet ***** válasza:

"Ha annyira zavarná őket, már rég tüntetések lennének ellene."


Őket? Te meg én nem az ők vagyunk?

2016. okt. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!