Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Alaptőrvénybe fogják iktatni...

Alaptőrvénybe fogják iktatni hogy nem telepíthetnek be külföldieket. Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
A kormány alaptörvénymódosítást kezdeményezett, amit a 2/3-os többsége és a Jobbik támogatása miatt valószínűleg meg is tesznek. Szóval véleményem szerint ide már nem jöhetnek migránsok, mert sértené Magyarország alaptörvényét. Én örülök neki, a népszavazáson is nemmel szavaztam. Mit szóltok hozzá? Arra vagyok a legkíváncsibb a baloldali betelepítéspártiak mit fognak most kitalálni.
2016. okt. 11. 08:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
41%

Ez tetszik.

Itt a válaszokból az derül ki, hogy a menekült egy nemszeretem tárgy. Ide rakjuk, oda rakjuk, ideiglenesen, vagy véglegesen. Az senkit, még a legjobb szándékúakat se érdekli, hogy értelemmel, akarattal, helyzetértékeléssel bíró emberekről van szó. Akiket nem lehet rakosgatni, csak megbeszélni lehet dolgokat. Az összes probléma abból adódik, hogy minden politikus is így gondolkodik. Csak hát a menekült meg nem így. Aztán ebből adódnak a pofára esések.


A népszavazás, az alaptörvény (semmi esetre se nagybetűvel, az minőséget jelentene), mind mind belpolitikai színjáték, a hatalomhoz szükséges. Persze hogy van külpolitikai vetülete is, nem kell félni, azt tartják annyira, hogy bele ne bukhassanak. Ők, az ország nem számít. Ezért népszavazást, alaptörvényt, helikopterezést, újságmegszűntetést, bármit önmagában vizsgálni ostobaság, ezt akarja a hatalom, mert ha önmagában vizsgálunk, nem védhető (ha okosan támadják).


Amiről itt beszélni érdemes, az mindössze annyi, jó-e a társadalomnak, és ha nem, mi a teendő. De aki erről beszél, azt leugatja az idomított hadsereg. Ők már nem, minek semmi ügyekkel az időt tölteni. Elintézi azt a csőcselék is. Nem kell felháborodni, nem én tartom annak, ők tartják, eszerint is kezelik.

2016. okt. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
23%

Bár Orbánt utálom mint a sz"rt, de azt mindig is elismertem, hogy zseniális politikus.


Az Alaptörvény módosítása jogilag semmit sem ér. Politikailag azonban mégis jelenthet annyit, ami egy folyamatot indíthat el az EU-ban.

2016. okt. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
16%

#10


Az a demokrácia, hogy tartanak egy népszavazást és mindenki elmehet szavazni és azt mondhatja hogy Igen vagy Nem


Aki elment az részt vehetett a döntésben aki nem ment el az magára vessen vagy nem volt véleménye mert van olyan is.


De ha valaki nem ment el az nem azt jelenti, hogy úgy szavazott volna ahogyan te szeretnéd! (hű van színvonal...)

2016. okt. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
81%
Olvasd el azt az Alaptörvény módosítást! Komolyan! Szabadon elérhető, fent van a parlament weboldalán is, több médium is közölte, és gondolom olvasni azért tudsz. Ha ez sikerül, akkor rájöhetsz, hogy a propaganda mögött egy bolhafing van, mert annyit ér ez a módosítás. Nagyobb a füstje, mint a lángja.
2016. okt. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
87%

# 13


Szóval, ha 100 ember megy el és abból 98 nemmel szavaz, akkor is kell alaptörvényt módosítani? :-)

2016. okt. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
30%

# 13


Az a gond ezzel, hogy azért itt kampány folyt a távolmaradásért, vagyis az is egy véleménynek tekinthető, aki nem szavazott. Ő nem csak úgy átadta a lehetőséget a többieknek. Ezt a kormány szeretné figyelmen kívül hagyni, és úgy csinálni, mintha az ország 60%-a leszarná a kérdést, holott ez azért nagyon nem igaz.

2016. okt. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
80%
Azt, hogy a kötvényes afrikaiakat akkor is betelepíti tízezrével!!!!! a Fidesz kormány, ahogy eddig is szépen futott a kötvénymutyi. Az alkotmány módosítás sem vonatkozik rájuk. Akkor?
2016. okt. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy elolvastam, ez egy semmi.

Beleírták, hogy kérvény esetén MO befogad olyanokat, akik vallási, faji, politikai stb elöl menekül..... hát ez nem új:D


MOra idegen nép nem betelepíthető..

ez remek, de ez nem gátolja a kvótát, hisz az nem betelepítésről szólt volna


sok hűhó semmiért:D

2016. okt. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 EagleHUN ***** válasza:
6%

Kedves 10 -es. Mindenkinek meg volt a lehetősége hogy elmenjen szavazni. Ha nem élt vele akkor már csak azoknak a szava számít akik éltek vele, a többieknek csitt.

Majd következőleg átgondolják és elmennek szavazni. Tökmindegy hogy igennel vagy nemmel vagy érvénytelenül, csak el kell menni!

Aki meg nem ment el, az utólag se okoskodjon/szóljon bele mert már úgy döntött hogy megtartja magának a véleményét! Akkor most mégsem? Hát hogy van ez?

2016. okt. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 EagleHUN ***** válasza:
0%

Egyébként én ugyan kötelezővé nem tennék soha semmit sem (nem értek egyet a mai többnyire "tiltó" törvényekkel sem!) így még a népszavazási részvételt sem tenném kötelezővé!


Viszont azt bevezetném hogy ha nem megy el valaki akkor megválthatja ezt pénzzel/lemondhat ezen jogáról pénzért, vagyis pl fizessen 10000huf-t az államkasszába aki nem hajlandó elmenni.

2016. okt. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!