Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg ennyire ostobák az...

Tényleg ennyire ostobák az MSZP-s képviselők? Ennyire nem tudják, hogy miről szavaznak?

Figyelt kérdés
Arról szólt ugye a szavazás, hogy ki, mire kapott adókedvezményeket, milyen felajánlást írhat le az adóból, stb. Ha minden igaz, innentől nem lehet tudni, hogy melyik klub mennyi tao-s pénzt kapott, stb. Ezt szavazta meg a 29 MSZP képviselőből 24, a maradék 5 tartózkodott. Utána elnézést is kértek, a tévedésért. Oké, hogy nélkülük is meg lett volna szavazva, de ez azért akkor is szánalmas, nem?

#MSZP #TAO-pénzek
2016. okt. 12. 23:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyanúsak nekem az ilyen "félrenyomások" nagyon furcsa, hogy csak az mszp-sek nem tudták, és ilyen összhangban nem tudták. Azt még elhinném, ha 2-3 képviselő félreszavazott volna, az szinte mindig előfordul egy-egy ülésnapon, hogy valaki szembemegy a frakciófegyelemmel vagy szimplán tényleg csak félrenyom. De nekem olyan érzésem van, hogy itt most volt valami fidesz-szoci háttéralku. Ha tévedésből az az ukáz megy ki az MSZP-eknek, hogy itt igen-nel kell szavazni, akkor nem lett volna öt tartózkodó, szerintem az az öt tartózkodó, az, aki nem akarta ezt, de nem akart ellene szavazni így tartózkodott.
2016. okt. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na de hát, épp ez az, hogy ha ők 24-en "nem"-et nyomnak, akkor is átmegy a törvénymódosítás. Először az én fejemben is megfordult, hogy ennyien nem lehetnek egyszerre hülyék, de így mi értelme lett volna bármiféle háttéralkunak?
2016. okt. 13. 00:13
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ha minden igaz, innentől nem lehet tudni, hogy melyik klub mennyi tao-s pénzt kapott,"


Azt nem lehet tudni, hogy ki(k)től kapják.


Bármennyire is nem érthető ez neked, a parlamenti pártokban szavazati fegyelem van. A párt kialakítja az álláspontját az adott kérdésben és mindenki köteles annak megfelelően szavazni. Ha néztél már parlamenti közvetítést, akkor láttad, hogy szavazás előtt bekiabálják, hogy kell szavazni. Az MSZP-ben a bekiabáló hibázott. Előfordult ez már az összes parlamenti párttal, felesleges lovagolni rajta.

2016. okt. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Tudták azok.

De egyébként is ostobák.

2016. okt. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Andizsuzsinak különösen az utolsó mondatát támogatom. Vannak fontosabb problémák is.
2016. okt. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem, nem felesleges lovagolni rajta. A frakciófegyelem egy dolog, de azért az, hogy 24 képviselőből egy sem veszi észre, hogy a párt kialakított álláspontjával ellentétesen szavaznak, az röhej. Az meg sovány vígasz az MSZP-nek, hogy más párttal is megesett már. Szerintem, annyira mélyponton van a baloldal, hogy ilyen hibákat egyszerűen nem engedhetnének meg maguknak, ha akarnak valamit.
2016. okt. 13. 10:56
 7/7 Andizsuzsi ***** válasza:

"A frakciófegyelem egy dolog, de azért az, hogy 24 képviselőből egy sem veszi észre, hogy a párt kialakított álláspontjával ellentétesen szavaznak, az röhej."


A képviselők nem feltétlenül tudják, hogy az előterjesztés milyen formában van feltéve. A Fidesznek szokása, hogy egyik nap beterjeszti, másnap szavazásra bocsátja az alkalmasint többszáz oldalas javaslatát. Nyilván nem olvassa el mindenki. Így az a gyakorlat, hogy a szavazáskor figyelik, hogy mit kell nyomni és kész. Lehet ezen vitatkozni, hogy ez jó-e így (szerintem igen, hiszen minden képviselő nem ért minden témához, jó esetben többen többféle előterjesztéssel foglalkoznak), nem olvas el mindenki minden előterjesztést, nem is tudna. Ez van. Szerencsétlenül jött ki, kétségtelen, valószínűleg párton belül nem dicsérték meg a felelőst, de nem akkor súlyú dolog ez, mint amekkora feneket kerítenek neki itt.

2016. okt. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!