Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok hogy mindenkinek...

Támogatnátok hogy mindenkinek 2 szavazata legyen a választásokon?

Figyelt kérdés

1 szavazat arra a pártra akit legkevésbé akarnak kormányon látni, 1 pedig arra akit leginkább.


illetve a 2 külön űrlapon (ellen szavazat és szavazat) több pártot is be lehessen jelölni. Pl. ha valaki a DK-ra és a Jobbikra akar szavazni, mindkettőt bejelölheti, ilyenkor mindkét pártra megy 0.5-0.5 szavazat. Ha 5-re akar szavazni akkor meg 0.2 megy mindenkinek.


Egy ellenszavazat nem feltétlen jelentene -1 szavazatot. Szavazatok alapján összeállítanák kik jutottak be a parlamentbe, majd minden párt a mandátumai 40%-át berakja a közösbe, és azt az ellenszavazatok tükrében újra elosztják. (ez csak egy ötlet volt, máshogy is lehetne kivitelezni az ellenszavazatok elbírálását).



Illetve ha valaki nem kíván szavazni, arra is lenne opció: bejelöli hogy nem szavaz, ezzel az ő szavazata egyenlően szétoszlik az összes párt között. Ha valaki nem vesz részt a választásokon nem lenne ugyanaz mintha azt X-elné hogy nem szavaz, mert ha nem megy el, akkor pl. ha a Fidesz 2/3-ot kap, annyi mintha ő a szavazata 2/3-át a Fideszre tette volna. De ha elmegy és bejelöli hogy nem szavaz SENKIRE, akkor az a szavazat egyenletesen oszlik el, vagyis nem 2/3-a lesz a Fideszé pl. hanem arányosan kap mindenki ugyanannyit.



Vélemények?



2016. okt. 13. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen és az ehhez hasonló elgondolások lehetnek akár ésszerűek, jók, vagy rosszak. A legnagyobb baj velük az, hogy egy átlag szavazót úgy összezavarna, hogy inkább nem foglalkozna az egész "macerával".
2016. okt. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt csináltam a népszavazáson: egy igen, egy nem ;)
2016. okt. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Támogatnék egy ilyesmi rendszert, de én egyszerűsíteném:

Egy pozitív és egy negatív szavazatod van, a negatív kiütné a pozitívat. Így nem érné meg erősen megosztó politikával kampányolni.

2016. okt. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz ötlet.:)

Én azon gondolkodtam, hogy egy ûrlap lenne, és annyi pártra szavazol, amennyire akarsz. Bejelölném mindet a Fideszen kívül, és szerintem sokan csinálnák ezt. Érdekes eredmények születnének az biztos.

2016. okt. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pro Patria ***** válasza:
0%

Az elgondolás első fele feleslegesen összetetté alakítaná a mandátumok kiszámítását -> sokszoros idő, sokkal több ponton megvalósulható hiba, vagy tudatos csalás. Végsősoron éppen az országgyűlési választás legitimációs súlyát csökkentené.


"De ha elmegy és bejelöli hogy nem szavaz SENKIRE, akkor az a szavazat egyenletesen oszlik el, vagyis nem 2/3-a lesz a Fideszé pl. hanem arányosan kap mindenki ugyanannyit."

- Ha minden mennyiséghez ugyanannyit adsz, akkor az arányok nem változnak. A pártok támogatottságának egymáshoz képesti százalékát nem a teljes, választásra jogosult népességhez képest számítják, hanem a megjelenők által leadott, érvényes szavaztokban való százalékok szerint. Vagyis a szavaztok számának ilyen megnövelése nem változtatna az arányokon, mert nem aszerint dől el, hogy hányan vannak benne, hanem milyen elosztásban.


Egyébként maga a gondolkodás, amire felépül, nem szimpatikus. Mert a célja végsősoron az, hogy ne érvényesüljön benne a többségi választói akarat. Nem demokratikus hozzáállás az ilyesm formában megjelenő kényszerű útkeresgélés.

2016. okt. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg azt kéne lehetővé tenni, hogy bizonytalanság esetén maximum két pártra lehessen szavazni, hiszen végül így is kialakulna egy sorrend.
2017. márc. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!