Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolsz az alábbiakról?

Mit gondolsz az alábbiakról?

Figyelt kérdés

Vizitdíj: Én anno támogattam, a 300 forint nem volt megterhelő, viszont távoltartott mindenkit, aki csak unaloműzés céljából ment orvoshoz. (A kórházi napidíjat viszont nem támogatom)


Ingyenes utazás: Ingyenes utazás helyett 90%-os kedvezményt kellene adni, így mindenki hozzájárulna a közösségi közleledéshez, és a 10%-os ár sem annyira megterhetlő


GYED, GYET: Addig kellene adni, amíg a gyerek nem bölcsödés korú, utána a gyerek menjen óvodába, a szülő dolgozzon. Személyesen van olyan ismerősöm, aki azért nem megy dolgozni, mert kapja ezt a huszon párezer forintot, és nincs kedve dolgozni. Inkább feketén dolgozik néha mellette.



És ez csak 3 dolog volt, amivel nem terhelnénk meg senkit, viszont lehet, hogy valamilyen pozitív hatása lenne az államháztartásra.


Ha van még ötleded, nyugodtan írd le.


Itt szeretném kérni, hogy ne kezdjük el egymást támadni, és politizálni.


2010. ápr. 25. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Vizitdíj: Én anno támogattam, a 300 forint nem volt megterhelő, viszont távoltartott mindenkit, aki csak unaloműzés céljából ment orvoshoz. (A kórházi napidíjat viszont nem támogatom) "


csak tudnám mi az atyaúristennek fizetünk egy valag TB t....

2010. ápr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vannak, akik nem fizetnek TB-t, és járnak orvosnhoz
2010. ápr. 25. 19:48
 3/4 anonim ***** válasza:
43%
vizitdíj:megalázó! Ha nincs 300 ft-od dögölj meg. Erről szól!
2010. ápr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyes,Gyed-et nem azért kap az ember ,mert "gyerekgyárat" létesít munka mellett,hanem mert a fogyatkozó társadalmunkban,ahol jelenleg közel 3 millió nyugdíjas él és rengeteg eltartott,támogassa azokat,akik mivel megváltozik a munkaképességük(terhesek,gyereket nevelnek)gyermeket vállalnak,ami egyébként a társadalom számára hosszútávú előny.

Gyed,gyes 3 éves korig?sok szülő elveszti munkahelyét,mert "van pofája" gyereket vállalni,illetve nem veszik fel mert gyereke van.A gyerek megbetegedhet;orvoshoz kell vinni,amit nem fog az óvónő megtenni.Az óvodák nincsenek este 5 után és hétvégén nyitva és sokan dolgoznak ekkor is.Velük mit tennél?ne kapjon támogatást,de dolgozzon,miközben a gyerekre egy drűága babysitter vigyáz?Szerintem elég járulékot levonnak tőlünk,hogy igen is támogatni kell,azt aki gyereket nevel,miközben luxusberuházásokat,naplopókat finanszírozunk

Egy példa:unokatestvérem felesége ikreket szült 2 éve.értelemszerűen nem dolgozik azóta.(egyébként mennyi a gyed és gyes összege jelenleg és mennyit költünk rabokra,képviselőkre,völgyhidakra,szociális segélyre?)a munkahelyére nem térhet vissza,mert időközben megszűnt még ott is pár munkahely.Szerinted mennyi eséllyel megy el dolgozni két 4 éves gyerekkel jövőre?

2010. ápr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!