Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én nem vagyok képes...

Csak én nem vagyok képes értelmezni azt a paradox helyzetet, hogy állitólag nagyon sok a szegény az országban, közben meg a cégek amiatt panaszkodnak, hogy nincs dolgozójuk?

Figyelt kérdés
Kézbesitéstől elkezdve, informatikusokon át nagyon sok helyen emberhiány van, nincs dolgozó nagyon sok cégnél, közben meg sokan panaszkodnak, hogy mekkora a szegénység. Most mi van akkor? Nem beszélve a rengeteg luxuscikkről, amiket sok embernél, köztük fiataloknál lehet látni.(iphone,autó,márkás ruhák stb.)

2016. okt. 13. 21:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Én se vágom.

Nekem is tetszik, hogy a rinyálás megy, de 3 éve segélyen tengődik.

Aki akar, az tud dolgozni.

Egyébként meg borsodi vagyok, 100-120 ezret simán haza lehet vinni.

2016. okt. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Miért van munkaerőhiány?

1. Évek óta olyan sz*r az oktatásunk, hogy szerintem Afrika legszegényebb országában minőségibb képzést kap a diák, mint itthon. Amikor egy autószerelőt azért buktatnak meg, mert nem tudja felrajzolni az összes molekulaképletet a dolgozatában és nem azért, mert nem tud autót szerelni ne csodálkozunk, hogy nincsen képzett munkaerő. Egyetemeken is hasonló a helyzet, csak ugye náluk még ott vannak azok a tanárok is, akik nyíltan vállalják, hogy nem adják le rendesen az anyagot, mert hülyék lennének maguknak konkurenciát építeni. Emiatt csak képzetlen munkaerők ezrei végeznek évente.

2. Ezek a képzetlen munkaerők hova tudnak menni? Szalagra dolgozni vagy közmunkára. Szalagnál mennyi fizut kap? Minimálbérhez hozzáadják, hogy mennyiért tudsz beutazni és ez lesz az összeg amit kézhez kapsz. Viszont ezt elutaza, így lényegében minimálbérért dolgozik, napi 8 órában, megállás nélkül. Jobb esetben. Jabilnál például 12 órás munkarendek vannak és le se ülhetsz. Sok más munkahelynél viszont annyi lenne a beutazás költsége, amennyiért nem éri meg elvállalni, az utazás elvinné az összes pénzt. Mi marad? A közmunka.

Érthető így már?

2016. okt. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha egyszer alacsonyak a bérek az árakhoz képest, akkor a dolgozó emberek is szegények.
2016. okt. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A helyzetet szemléltesse az alábbi grafika:


--------------------Cégek elvárásainak szintje---------

.

.

.

.

.

.

--------------------Munkakeresők kompetenciáinak szintje----

2016. okt. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

És mi van a munkaerő elvárásaival? A munkaadók sem teljesítik a munkaerő elvárásait. Miért nem teljesíti egyik fél sem a másik elvárásait? Hol van a hiba a rendszerben?

A munkaerő miért nem tanult, a munkaadó miért nem értékeli , ha tanult?

2016. okt. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A cégek panaszkodnak hogy nincs dolgozó, de nem a 30%-al több fizut ígérnek hogy akadjon melós, hanem 30%-al növelik a kifizetetlen túlóra mennyiségét.
2016. okt. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 partizana ***** válasza:

"Egyébként meg borsodi vagyok, 100-120 ezret simán haza lehet vinni."


És az mire elég neked? Mert normális életszínvonalt nem produkálsz belőle. Persze kinek mi a normális.

2016. okt. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hogyha még szülőkkel él, akkor elég csak az a 100-120 ezer. Én is borsodi vagyok, tudom mi a helyzet, ennyiből még a leglepukkantabb borsodi faluban se él meg egyedül az ember.
2016. okt. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!