Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ahhoz hogy valaki egy szegény...

Ahhoz hogy valaki egy szegény országban (magyaro. Ukrajna, szerbia) is nagyon jól éljen és ne üzemben dolgozza le az életét, kell egy fajta hajlandóság és rátermettség hogy bele ássa magát adócsalásba, drogtermesztésbe?

Figyelt kérdés

Ezekhez legalább annyira kell érteni, hogy látszata is legyen és százezrek jöjjenek a kasszára 1 hónap alatt.


Szlovákiában is láttam már kevés aggyal rendelkező, ám annál nagyobb presztízsű embert kiszállni milliós kocsiból, vastag arany ékszerekkel, drágának tűnő mokaszinnal a lábán.


2016. szept. 19. 16:25
 1/8 partizana ***** válasza:
Magyarország nem számít szegény országnak, Ukrajna és Szerbia pedig a szegény országok közül a gazdagabbak, szegény ország: Líbia, Sri Lanka stb
2016. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, de tudás, rátermettség és szerencse nem árt hozzá.
2016. szept. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1-es, azért Ukrajna meg Szerbia szerintem nevezhető szegény országnak. Ukrajna mostanság egyébként semmivel sem különb a harmadik világbeli országoktól, politikai stabilitásának ugyanis nemrég búcsút mondhatott.


Kérdező, nyilván kell rátermettség, nyámynila alakból nem lesz drogbáró, meg hát ügyesség, ravaszság is, hogy ne bukj le vagy ne ba*szanak át.

Kevés agy... hm mindenkinek csak egy van... viszont értem mit akarsz mondani, és az válaszom, hogy nem is kell bűnözésben gondolkodni, ahhoz hogy nem túl eszes, iskolázott, művelt... stb. emberek vállalkozók legyenek(úgy hogy meg is élnek belőle, profitot termelnek), itt Magyarországon is vannak olyan vállalkozók, akiknek nyolc általánosuk van.

2016. szept. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kreativitás kell és motiváció meg persze ismeretség! Én például nagyon jól jártam mert bátyám 32éves és a Microsoftnál(aquincum) dolgozik így én most 24évesen kijöttem egyetemről és beajánlott,így havi 540et keresek. és még ebben benne van hogy csaj Június óta dolgozom ott...

De a legfontosabb a jó szakma választás...

2016. szept. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Legalisan is lehet nagyon jol elni, de kell hozza hajlandosag, kemeny munka es tudas is.


Az atlag magyar szemelyisegebol mindharom hianyzik, csak a sirankozas van meg.

2016. szept. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Aki nagyon jól él ebben az országban az csaló vagy ismerettsége van.Lehet nekem hőbörögni de csak az hőbörögjön aki anyuci apuci és bármilyen ismerettség segítsége nélkül a semmiből kezdve lett gazdag BECSÜLETESEN
2016. szept. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Miért baj az, ha valaki kapcsolatokat épít és "ismeretséget" szerez? Egy tudós, szakember, vállalkozó stb. munkáját minél többen ismerik, minél inkább "fennforog" a neve szakmai körökben, annál több esélye van a sikerre. Személy szerint nem látok ebben semmi kivetnivalót. Lehetsz te akármilyen jó szakember, ha elbújsz a szobádba, senki nem fog tudni rólad.
2016. szept. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha valakinek meg van a tudása hozzá, rátermettsége és a végzettsége is, hogy jó helyen dolgozhasson, akkor miért ne. Pl. aki itt írt, hogy elvégezte az egyetemet és így került be jó munkahelyre, az előtt le a kalappal. Minden tiszteletem és elismerésem az övé. Az ilyenekre nem szabad irigynek lenni, aki tehetséges, szorgalmas éljen jól. De van egy ismerősöm, akinek csak 8 általánosa van, nincs semmilyen szakmája, elég ostoba is, a többi ismerősöm szerint is, viszont van egy ismerőse a rádióban, akivel jóban volt és most segített neki, bevitte a rádióba technikusnak, vagy szerkesztőnek, vagy valami ilyesminek, és nagyon jól keres, annak ellenére hogy nincs meg a szükséges szakmája, saját elmondása alapján is (ő mondta nekem), csak az ismerősének köszönheti hogy ott dolgozik és ennyi. Na ez szerintem egyáltalán nincs így jól, rá igenis lehet irigykedni, meg a hozzá hasonlóakra. Mert senki nem tehet arról, hogy ki hova születik, ne csak azért kerüljön be valaki jó helyre, mert ott van ismerőse, hanem azért mert megvan hozzá a szükséges tudása, végzettsége, tapasztalata és esetleg az ismerőse segít bekerülni, arra a helyre, ahova egyébként is alkalmas lenne.
2016. nov. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!