Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem abszurd hogy...

Csak szerintem abszurd hogy az átlagnyugdíj a medián fizetés körül van?

Figyelt kérdés
2016. okt. 21. 13:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Az még abszurdabb, hogy egyikből sem lehet megélni. Ez az ország kérlek szépen el van veszve. Ilyen durva különbséget a bérekben, és életszínvonalban, mint itt az osztrák-magyar határon van, talán nincs máshol a világon. Nem értem, miért nem ment már mindenki külföldre, tudom, hogy sokan mennek ki, de én azt nem értem, a nyuggereken kívül miért marad itt bárki is? Ez szar... én megcsókolnám az osztrákok seggét is, hogy olyan országban élhessek amilyenben ők, az a minimum, hogy nevetve megtanulom a nyelvüket anyanyelvi szinten.
2016. okt. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
1%
Milyen durva különbség? Ha jò vagy, itthon keresel majdnem annyit mint Ausztriàban. Ha meg semmihez se értesz, akkor odakinn is csicska vagy, 0 fizetèssel a helyi árakhoz mèrten.
2016. okt. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Abszurdisztánban minden abszurd.
2016. okt. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
32%

El akarod lopni a szegíny nyugdíjas pízét, aki 40 évig dolgozott a konzervgyárban, hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm?

Te, teeee, te hálátlan fiatal, teeee, hát ezeknek a fiataloknak semmi se szent? Menny el dógozni, ne az öregtől akard ellopni azt, amiért megdógozott!!!

2016. okt. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%

#2


Baromságokat beszélsz.

Lehet persze kapálózni, hogy a csodálatos Narancsországotokban a legtöbbet fizető munkák annyi pénzt perkálnak, mint Ausztriában egy átlagmeló, de nem érdemes, mert kiröhögünk érte.

2016. okt. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%
Nem, az egyáltalán nem abszurd. Az az abszurd, hogy milyen sokan rágódnak következményeken, és nem törődnek az okkal. Ezért nem történik semmi (jó).
2016. okt. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%
Igen, teljesen normális dolog, hogy valaki ugyanazon az életszínvonalon él a nyugdíjából, amilyen szinten korábban élt míg dolgozott. Bár elismerem sajnos sok esetben ez messze nem elég! Tehát a kisnyugdíjasok ellátásának összegét valóban növelni kellene, de ezt leszámítva jó az, hogy se többet se kevesebbet nem ér a nyugdíj mint az adózott fizetésük ért.
2016. okt. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
52%

Hát persze, hogy lehet annyit keresni, mint az osztrákoknál!

Legyen két diplomád, beszélj három nyelvet és húzd az igát heti 80 órában, legyél törtető és nagypofájú, taposs el mindenkit és nyalj szorgosan a főninek!


Na ugye, hogy lehet annyit keresni itt is! Mondom én!!!

2016. okt. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Abszurdan alacsony vagy abszurdan magas?


Vedd figyelembe, hogy egy magyar nyugdíjasnak a kilencvenes évek végéig nem álltak rendelkezésére nkénets pénztárak, és az állam feladata volt megfelelő mértékű nyugdíjat biztosítani.


Aztán volt bő tíz év, amikor megvolt erre a lehetőség, és az akkori pályakezdők kb. maguknak teremtették volna elő a saját nyugdíjukat, csakhát jött a nagy "nyugdíjvédelmi" program, és most megint ott tartunk, mint az első bekezdésben. Az állam vállalta, hogy megfelelő mértékű nyugdíjat biztosít mindenkinek, szóval szerintem a mai átlagnyugdíj abszurdan alacsony.

2016. okt. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Szerintem pedig a gazdasághoz képest abszurdan magas. Ahhoz képest sok hogy most mennyit kell dolgozni 120 ezer forintért.


Lehet ez szépítgetni, de az hogy az átlagnyugdíj 50 ezret ver rá a minimálbérre amiből több százezren élnek az kicsit erős. 120 ezret pedig végzettséggel is nehéz megkeresni Pesten kívül, 3 műszakos gyárakban, heti 6 munkanappal sem biztos ez az összeg. Szocializmusban kötve hiszem hogy olyan keményen dolgoztak volna az emberek azért az életszínvonalért mint manapság kell.


Ez a nyugdíjrendszer szó szerint megfojtja az országot, 20 év múlva akkora szrban leszünk emiatt hogy azt most el sem tudjuk képzeli. Én tényleg nem értem hogy tudja ezt annyi ember elintézni azzal hogy: "nekik ez jár". Járjon, annyi amennyit kitermeltek, és amennyit az ország gazdasága amit RÁNK hagytak megindokol. Ja, hogy egy csődtömeget hagytak ránk, de mi azért termeljük ki a mediánfizetést minden nyugdíjasnak is? Zseniális.

2016. okt. 21. 14:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!