Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha munkaerőhiány van Budapeste...

Ha munkaerőhiány van Budapesten, miért bánnak úgy a fiatal munkaerővel mint egy utolsó csicskával, semmi pénzért?

Figyelt kérdés

A húgom most végez a Corvinuson, közgazdász. Felsőfokú nyelvvizsgája van angolból és spanyolból, középfokúja franciából. Úgy kezdődött, hogy a kutyának sem kellett, még szakmai gyakorlatra sem, nagy nehezen talált egy céget, ahol "eltűrik" őt, állami támogatással. Valójában azért vették fel gyakornoknak, mert így akartak megspórolni rajta, hogy ne kelljen felvenniük takkert 120 ezerért, továbbá nem tanul semmit, csak takarít, a WC papírt és ő cseréli, valamint 4 magasabb beosztásúnak is a csicska adminisztratív munkáját, amit titkárnő szokott végezni, azt végzi napi 14-16 órában, mindössze 66 ezer forintért Budapesten! (és még ezt a 66 ezret is az államtól kapja a cégen keresztül) És mindemellett nem tanítanak neki semmi szakmai dolgot, csak csicskáztatják.


Hol van az a hatalmas munkaerőhiány amiről beszélnek? Annyira sokan propagálják, hogy Budapesten ilyen meg olyan álomfizetések vannak. De hol? Nagy hazugság az egész?

És még így is "jó dolga van", mert helyette 100 ilyen gyakornokot fel tudnának venni napokon belül, ha valami nem tetszene neki..


2016. okt. 21. 18:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen az oktatás és ilyen a rendszer.


Egyrészt az egyetem szinte 0 gyakorlati tudást ad.

Másrészt pedig ha nem vagy valakinek a valakije, akkor bizony könnyen "szopóágra" kerül az ember.

Harmadrészt pedig leírtad az igazságot. Az elmúlt 2-3 kormány vastagon tett azért, hogy egyre kisebb legyen az igazi középréteg, így a gazdag és szegény emberek között egyre nagyobb szakadék tátong. Azért bánnak így a legtöbb emberrel, mert van helyettük másik száz, aki bicskanyitogató fizetésért úgyis elvállalja ezt a munkát.

2016. okt. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

képzett munkaerőből van hiány

a közgáz attól büfészak, mert mindenki a mekibe köt ki

elég szomorú, ha azt hittétek, hogy ott képzik az elit pénzembereket :D

2016. okt. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%

ma 18:29


Te biztosan valami csupa nagybetűvel írt egyetemre járhattál, azért tudod, hogy hogyan kezdünk meg egy mondatot.

2016. okt. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is van, Kérdező.


- Egyrészt a munkaerőhiány nem egyenlően oszlik el. Attól hogy mittomén, fegyvertechnikus olyan kevés van, hogy 25 millió nettót is fizetnének egynek,csak jöjjönmávalaki, attól a közgazdász-jogász szakot végzett illető ugyanúgy nem tud majd elhelyezkedni sehol mert túlkínálat van belőle, és mehet a futószallag mellé szaréhugyé' melózni.


- Másrészt a munkáltatók jórésze görény, nem esik jól fizetést emelni, úgy vannak vele, hogy majd jön valami balek, aki megcsinálja gombokért azt a melót. A gond csak az, hogy mióta EU tagok vagyunk, a balek inkább külföldre megy, hogy ott euróban kapjon annyit, mint nálunk forintban, és a görénykedő munkáltatók kénytelenek lesznek emberszámba venni az alkalmazottakat, normális fizetést biztosítani, és még a túlórát,többletmunkát is muszáj lesz megfizetni jól, különben kopogni fognak ám a szemei.


- Nem feltétlen pont Budapesten kell munkát vállalni. Ha másutt hiány van a szakmájából vagy többet fizetnek, próbáljon szerencsét ott. Így legalább nem szivornyázza le a pesti élet a keresetét (elszállt ingatlanárak, iszonyú drága kaja/tömegközl.)

2016. okt. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én szintén közgazdaságot tanulok, és nemrég kezdtem a szakmai gyakorlatomat. Az első helyre ahova beadtam a jelentkezésemet, fel is vettek. De több helyre is hívtak interjúra, csak ugye azokra már nem mentem el, mert ugye az első helyre felvettek.


Szóval szerintem egyáltalán nem volt nehéz gyakorlati helyet találni.


Az mondjuk igaz, hogy én is csak 67 ezret kapok, viszont alig van dolgom szerencsére.


Melyik egyetemre jár a húgod?

2016. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

húgod elég nagy bal&asz, hogyha felsőfokú angollal és spanyolal BUDAPESTEN még nem sikerült besétálnia egy tetszőleges SSC-hez, ahol a nyelven kívül csak a seggen ülést kell felsőfokon csinálni


a kérdés egyébként úgy kamu ahogy van, a corvinusos 400 felvételi pontos középosztálybeli elvárásdiploma gyárból majd biztos kijön egy kislány akinek egész életében nyalták a seggét, és elvállal egy takker melót :D...

2016. okt. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6


31%-os, nem kamu a kérdés, mi több még csak semmiféle csúsztatás vagy túlzás nincs benne, csak puszta tények.

2016. okt. 21. 19:11
 8/14 anonim ***** válasza:
22%
Mert a fővárosiak lekezelőek...
2016. okt. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én nem értem hogy járt így a húgod. Tényleg rettenetesen szar a helyzet, de egy ilyen ember (már abból amennyit leírtál) jó 150.000-es fizuval kellett volna kezdjen Budapesten is. Ennyit meg lehet kapni. 66 ezerért wc papírt cserélni ilyen végzettséggel enyhén szólva nevetséges. Nagyon nagyon sajnálom a húgodat. Ennyi egyetem után nagyon nem ezt érdemelné.


Ismeretségbe senki nem tudja kicsit asszisztálni? Igazából sajnos ez itt elég alap dolog, hogy az érvényesül akit a "haverok" bepakolnak. Remélem sikerül valami olyan helyet kapjon ő ahol segítenek neki, s kicsit elindítják a karrierjét. Nagyon sok szerencsét kívánok neki!

2016. okt. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8%

hát nem tudom...


én igazából azt látom, hogy egymást tapossák a munkáltatók már a diákokért is [link]

2016. okt. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!