Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha egyesek szerint most...

Ha egyesek szerint most annyira jó, akkor 2010 előtt miért nem volt jó, ha akkor is olyan volt, mint most?

Figyelt kérdés

Nekem semmi nem változott.

Minden pont olyan.


2016. okt. 25. 10:48
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
10%

# 19/20 Időpont ma 12:17


A családi adókedvezményed jó dolog, többen támogatjuk is. A probléma a fedezete. Mert azt valahonnan be kell szedni. És nem a felső tízezertől szedik be.

2016. okt. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
52%

Ilyen tök funkcionális közgazdasági analfabétákkal nem lehet vitatkozni, akik szerint a 0% infláció az jó, meg az hatással lenne bármilyen formában az életszínvonalra.


Azt is megnevezhetnétek, hogy milyen adók csökkentek...kíváncsi lennék rá komolyan ...no nem mintha számítana valamit a 27%-ra emelt világrekord ÁFA mellett. Olyan megszorítások voltak az elmúlt években, hogy a Bokros csomagja teszkós kisszatyor volt ahhoz képest, de van , aki még ehhez is tapsol. Mindegy csak ne a baloldal címen!

2016. okt. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
12:17! Még a családtámogatásodból is orbán húz haszot, mert mikor mész élelmiszert ruhát vásárolni a családodnak vagy autózol és tankolsz a megemelt Áfáját neked is megkell fizetned. Ergo az egyik kezével ad a másik kezével elvesz, még tőled is.
2016. okt. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
5%

A zsidók segélyét duplájára növelte.

Az is probléma?

2016. okt. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
15%

Az hol lenne már probléma :)

Ahogy azzal sincs semmi bajuk, hogy havi szinten milliárdok mennek el segélyre, amit aztán a cigány egy hét alatt elver piára meg cigire.

De hogy dolgozó egyénekre családok hazavisznek kb plusz 20 ezer forintot, az mindennek a teteje :D

Szánalom a köbön.

2016. okt. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
11%

Na mi van gyerekek, hirtelen nagy lett a csend :)

Hová lettek a lázadók, eddig tartott a forradalom? :D

2016. okt. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Pro Patria ***** válasza:
0%

Néhány kiragadott pillanatfelvétel:


A 12:19-es válaszban:

"[...] a jobban jeresők mert de jót tett vele vitya (bruttó 300-ból azelőtt hazavitt 200-at, most meg 260-at, tehát 40 ezer plusz)"

- 200 helyett 260-at, tehát 40 ezer plusz. De jó, hogy nem ilyen közgazdászok ülnek az Országház döntéshozói székeiben.


-----------


Valamint a 12:31-es válaszból:


"Azt is megnevezhetnétek, hogy milyen adók csökkentek...kíváncsi lennék rá komolyan"

- Az alapvető élelmiszerek ÁFÁ-ja, a sertéshús, a baromfihús, a tejtermékek, a tojás 5%-ra.


"...no nem mintha számítana valamit a 27%-ra emelt világrekord ÁFA mellett."

- Igaz, hogy a legmagasabb. Az is, hogy emelve lett. Csakhogy ez így még mindig nem a teljes kép. Ugyanis az jóideje 25%-on állt, és ehhez lett 27%-ra emelve. Nem valamiféle irdatlan elszabadulással nőtt ekkorára.

Olyan ez, mint az ezerszer elismételt, "behoztak 50 új adónemet" mantra, aminek alátámasztására mindig ugyanaz a 3-4 nevesíthető példa kerül elő. A tényszerűségért: összesen van ma 60 fajta adónem Magyarországon - ugyanez Németországban 59.

Ráadásul ezeknek nagy része soha nem kerül elő az emberek legnagyobb hányadának az életében. Kétlem például, hogy te kamarai járulékot fizetnél.

Amit sokszor elmondanak, az előbb-utóbb önszuggeszcióként hat.


A rekordokat döntő államadósság hasonló torzítás. Igaz, hogy nőtt. Az is, hogy rekordmagas Magyarország történetében. Csakhogy ehhez kiegészítésként fel kell vázolni a teljes képet.

2002 és 2010 között az államadósság az indulópont szerinti 40520,1 millió euróhoz képest 78426,9 millió euróra nőtt. Azaz tulajdonképpen megduplázódott(!) két ciklus alatt. Mivel ilyen magas sosem volt, ezért ha csak tíz forintot teszünk hozzá, azzal is megdől már a mindenkori rekord, újabb csúcsot érünk el. Ténybeli állítás tehát, csak nem körültekintő.

2010 és 2016 között ugyanis, a hat évben az említett 78426,9 millió euróról alig növekedett, 80365,6 eurón áll most. Vagyis a növekedési pályája a stagnálás állapotához van közel. Legalábbis a KSH adatai szerint. (Tudom, a KSH csak akkor nem hamisít, ha negatív alátámasztást közöl, az infláció 0% közelisége és a költségvetési hiány szintén rekord alacsonysága nem hihető állítás. Az lehetetlen, hogy saját magam sorsával való elégedetlenségemben, ilyen, amit én a bőrömön nem tapasztalok, valós legyen.)


-------------


Végül a 13:41-es válaszból:


"Ahogy azzal sincs semmi bajuk, hogy havi szinten milliárdok mennek el segélyre, amit aztán a cigány egy hét alatt elver piára meg cigire."

- Jó, hogy mondod. Az Erzsébet-utalvány, ami a funkciójának megfelelően csak élelmiszerekre (vagy más, megnevezett költési területen) használható fel. Botrányt is kavart, mi van akkor, ha valaki ebből akarná megvenni a gyereknek a cipőt, az állam most jól ki.szott velük. Nos, élelmiszerre mindenhogyan kell költenie. Tehát azt a pénzt, amit erre költött volna, költse cipőre, az utalványokból pedig vegyen élelmiszert. Vagy hogy ezzel nem lehet forintra pontosan fizetni, hiszen nem lehet visszajárót kérni belőle. Tényleg. De mi van, ha ennyi problémamegoldó képességünk van? 525 forint esetén adok egy 500-as utalványt, a maradék 25 forintot pedig apróban. Nem tiltja semmi. És nem kellett szükségtelenül többet költenem.

2016. okt. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Bocs, elszámoltam, 60-nal több. Belegabalyodtam a számokba. De én nem is akarnék belefolyni. Nincs az a pénz.
2016. okt. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Pro Patria ***** válasza:
0%
Legalább elismered. Ez itt ritka tulajdonság. Tartsd meg, mert pont ezért értékes.
2016. okt. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Figyelj, én mindig elismerem, ha hibázok (figyelmetlenségből vagy éppen balf@$zságból, hozzá nem értésből) mert előfordulhat. Azt is beismerem, ha egy eszmével/nézettel stb kapcsolatban hibásan ítélkeztem, mert ész érvekkel meggyőzött esetleg valaki (de ez ritka). Pont azt tartom a leegjobb tulajdonságomnak, hogy be tudom ismerni, ha hibáztam, elb@$ztam valamit.
2016. okt. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!