Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A bitcoin felválthatja a...

A bitcoin felválthatja a papír pénzt? Érdemes bitcoinba fektetni energiát egy átlagembernek?

Figyelt kérdés
2016. okt. 25. 12:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, és nem.

Főleg nem Magyarországon. Magyarországon van kb 3 hely ahol elfogadják a Bitcoin-t.

2016. okt. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem és nem. Nem fogja felváltani a papírpénzt, mivel a Bitcoinnak elég rossz a megítélése, hála annak, hogy az ISIS ezt használta fizetőeszköznek; átlagembernek meg nem éri meg, mert azért nem sok helyen tudja használni. Darkweben gondolom nincs dolgod, nem akarsz rabszolgát venni, bérgyilkost felfogadni, stb. Bitcoint már inkább ezekre használják.
2016. okt. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De ki lehet venni a bitcoint egy váltóból ahol helyette pénzt veszel ki?
2016. okt. 25. 12:41
 4/16 A kérdező kommentje:
Csak egy átlagember vagyok, átlagdolgokra fordítani. Barátom áramátalányt fizet, így megéri?
2016. okt. 25. 12:42
 5/16 acelsziv ***** válasza:
82%
Ühüm épp a minap hekkelték ronggyá a bitcoint. Szerinted hány ember számlája lett szegényebb? vagy gazdagabb?
2016. okt. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Kivenni nem tudod, tévedésben élsz. Ez nem olyan, hogy van egy automata és kiveszed a pénzed. Alapból Bitcoint venned kell valakitól, akinek van. Aztán ezzel vásárolhatsz ott, ahol elfogadják (még). Lényegében te valós pénzből vásárolsz, de nem valós pénzt küldesz, hanem Bitcoint. Bitcoinból pedig neked meg úgy lesz pénzed, ha te is eladod valakinek.
2016. okt. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Bocs, de egy videoban láttam, hogy bitcoin autómatából vesz fel pénzt egy bányász. A bitcoinja értékeit. Azaz létezik egy autómata, un. bitcoin autómata, ha jól értelmezem, amivel a bitcoinjaidat átváltod papír pénzre. Jól értem?


A hozzászólásokból úgy tűnik számomra, hogy csupán bizonyos helyeken fogadják el pl taxi, étterem...

Létezik, közvetlen készpénzreváltás?

2016. okt. 25. 13:24
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

Magyarországon jelenleg ilyen nincsen kérdező.

Nem fogadják el sehol, és nem is lehet "kivenni" az automatából.

2016. okt. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Baló György műsorában azt mutatták, hogy van ilyen https://www.youtube.com/watch?v=2ar2hWweWrg
2016. okt. 25. 13:44
 10/16 Crisopher ***** válasza:
100%

Te kérdező, én nem értem, mit nem értesz ezen. A bitcoin számítógépes pénz, csakis kizárólag számítógépen létezik. Ismerve a pénz algoritmusát, más formában nem is létezhetne.

Készpénzt nem tudsz felvenni bitcoinban, mert ilyen NINCS.

Amit te láttál az az, hogy átváltja dollárra a bitcoint. Igen, van egy-két hely, ahol át lehet váltani dollárra. De ez ugyanolyan valutaátváltás, mint amikor forintot váltasz euróra. A bitcoinnak van egy árfolyama, ami folyamatosan változik (mint úgy általában a pénzek árfolyama), tehát átváltható dollárra, de mindig más értéken. Amit automatából készpénzt kivesznek, az dollár, nem bitcoin.

2016. okt. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!