Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért engedték be a tüntetőket...

Miért engedték be a tüntetőket síppal? Így azokat az embereket is zavarták akik csak békés nézelődők voltak!

Figyelt kérdés

Persze, hogy verekedés tört ki! Én is elzavarnám azt az embert aki a fülembe sípol vagy dudál mellettem!

Hát ez eszméletlen zavaró tud lenni! És ráadásul ezek a szemét provokátorok még zaklatják is azokat akik elzavarják vagy megkérik őket, hogy ne sípoljanak! Direkt, hogy verekedés törjön ki!



2016. okt. 26. 21:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%
Szerinted kelleme3sebb volt a Fidetzesek ébresztő óráinak a csörgését hallgatni? Igaz, akkor nem az imádott vezéred beszélt.
2016. okt. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Baluba ***** válasza:
92%
Azért, mert ez egyike a legalapvetőbb alkotmányos jogoknak. Amennyiben ennek nem örülsz, nincs helyed egy modern, európai társadalomban.
2016. okt. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
56%

Nahát! Mióta fent vagyok a GyK-n (már több éve) most fordult elő először, hogy törölték a válaszomat :D


De ahogy elnézem magának a kérdésnek is törölték az utolsó sorát, amit idéztem, és amivel kapcsolatban írtam. Másnak is feltűnt, vagy csak nekem ártanak meg a lefekvés előtti órák?

2016. okt. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy ha én nézelődő vagyok egy megemlékezésen és nyugodtan szeretnék a szeretteimmel lenni, akkor igen csak zavaró, hogy ha sokáig a fülembe sípolnak!

Attól, hogy elzavarom még nem vagyok ellenük csupán idegesítő ha az ember fülébe fújnak, ráadásul ha elzavarják akkor egyből kormánypártinak nézik az embert!

Elég fura, hogy ebben az országban mindenki csak feketén és fehéren látja a dolgokat!

2016. okt. 27. 06:36
 15/22 anonim ***** válasza:
92%
Nem mindennapi kétségbeejtő időket élünk, tekintettel kell lenned a sípolókra. Az nem zavarta a füledet, hogy több szó esett a migránsokról, mint 56-ról? Hogy aki a beszédet tartotta azt az 56-os hőseink mind sípolták volna, sőt konkrétan volt olyan sípos nagypapi aki 56-ban is tüntetett az elnyomók ellen? Neki mit mondanál például? Tegye le a sípját mikor 56-ban értetek is tüntetett? Vagy azt mondanád akkor is maradt volna otthon?
2016. okt. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
87%

tegnap 22:59


Tényleg fura, hogy belenyúlnak a kérdésbe és merőben igazságtalan. Más, ennél sokkal normálisabb hangnemű, a tüntetőket megverő Fideszesekről feltett kérdésemet simán törölték úgy ahogy volt. Pedig még csak le sem "pszichopata állatozta" őket senki, ahogy a kérdező a sípolókat :D

2016. okt. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 szántóvető ***** válasza:
11%

10-es egy félmondat után sikerült belekeverni a válaszodba a '06-os forradalmat,nagyvonalúan figyelmem kívül hagyva az akkori politikai helyzetet.ami mégcsak nem is hasonlít a mostanihoz.

egyébként a közösség elleni izgatás,rendzavarás fogalmak mondanak neked valamit?

2016. okt. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Shai-Hulud ***** válasza:

"sikerült belekeverni a válaszodba a '06-os forradalmat,nagyvonalúan figyelmem kívül hagyva az akkori politikai helyzetet.ami mégcsak nem is hasonlít a mostanihoz."

Bármelyik politikai helyzetben (és rendszerben) az erőszakos cselekmények törvényellenesek. Még akkor is, ha "abszolút értelemben" a rendzavaróknak van igazuk. (Azért van idézőjelben, mert az "igazság" soha nem abszolút, mindig valakinek a nézőpontjából az.)


"egyébként a közösség elleni izgatás,rendzavarás fogalmak mondanak neked valamit?"

Igen, mondanak, az általad is említett 2006-os rendzavarók tökéletesen kimerítették ezeket a tényállásokat.

A sípolók viszont nem, mert sehol nem tiltott dolog sípolni. Még akkor sem tilos, ha az téged, vagy bárki mást zavar. Ebben az esetben maximum MEGKÉRHETED, hogy hagyja abba, és ha nem teszi, akkor jogodban áll odébb menni - de megütni nincs jogod. Az, hogy esetleg erkölcsileg kifogásolható (például egy megemlékezésen) a sípolás, nem elégséges indok ahhoz, hogy fizikailag bántalmazd az elkövetőt. Ha mégis megteszed, akkor viszont tudomásul kell venned, hogy te vagy a törvényszegő, és nem ő.


Ez a jogi álláspont, és ez tökéletesen független attól, hogy neked ez tetszik, vagy nem tetszik.

2016. okt. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 szántóvető ***** válasza:

"jogodban áll odébb menni"-mikor egy adott helyen,előre bejelentett időpontban megemlékezés zajlik akkor jogomban áll odébb menni-és kész,ezzel el van intézve szerinted.

"Ez a jogi álláspont"-szerintem pedig a cselekmény bőven kimeríti a Btk 269 §-át.

ráadásul előre megfontolt módon,szervezett keretek között történt.tanú is,sértett is van épp elég,feljelentés esetén nincs az a bíróság amely felmentené az elkövetőket.

2016. okt. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Shai-Hulud ***** válasza:

"jogomban áll odébb menni-és kész,ezzel el van intézve szerinted."

Hogy szerintem igen vagy nem, az egyáltalán nem számít. Az számít, hogy a hatályos jogszabályok hogyan rendelkeznek. Azok pedig egyértelműek. Vagyis IGEN, ezzel el van intézve. Ha pedig az egyet nem értésedet fizikai erőszakkal fejezed ki, akkor te sértesz törvényt.


"szerintem pedig a cselekmény bőven kimeríti a Btk 269 §-át."

Szerinted. De ez is teljesen indifferens.


Erre gondolsz, ugye?

"Aki nagy nyilvánosság előtt a Magyar Köztársaság himnuszát, zászlaját vagy címerét sértő vagy lealacsonyító kifejezést használ, vagy más ilyen cselekményt követ el, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő."

Csak azért, mert ez JELENLEG a 334.§. Tudod, néha változik a törvény, a Vikipédia meg ebben éppen nem aktuális. Inkább ezt használd:

[link]


Viszont videofelvételek vannak (nem egy, több), amelyek bizonyítják, hogy a Himnusz alatt nem volt sípolás, vagyis nem áll meg a "Nemzeti jelkép megsértése" vádpont.


"feljelentés esetén nincs az a bíróság amely felmentené az elkövetőket."

Dehogynem. :-D

Mondtam már: az érzelmi indulataid nem befolyásolják a törvénykezést.

2016. okt. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!