Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki ért a joghoz, segítsen....

Aki ért a joghoz, segítsen. Az Alaptörvényben hol van a védelem a nemzetközi cégek nemzetközi bíróságok előtti pereivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Átböngésztem, de elsőre nem találtam.

Viszont ennyi jogilag szakképzett emberrel a kormányban és kormánypártban, biztos, hogy ők tudják, különben nem egyezhettek volna bele a CETA-ba.


Ha csak áttételesen van benne, akkor is, hol?



2016. okt. 28. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen.


Egyébként nem értem mi ez az állandó cirkusz itt a "nemzetközi cégek berelhetnek kormányokat" miatt.


Elárulok egy hatalmas titkot:

Az Európai Unióban is perelhetnek cégek kormányokat ha azok megsértik az Európai Uniós szabályokat. Rengeteg ilyen eset történt.

Ez megint egy felfújt nacionalista baromság, amit legjobban azok hangoztatnak akiknek fogalmuk sincs a valósággal kapcsolatban.

2016. okt. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kell, hogy valahogy benne legyen. Ha nincs, akkor abból újabb módosítás lesz.


Én meg nem értem a tájékozatlanságot a nemzetközi cégek jogi lehetőségeivel kapcsolatban az ilyen szabadkereskedelmi egyezmények esetében.


Ami talán még az emberek félrevezetése is. De majd kiderül, mindenki meglátja.


Csak nem gondolja akárki, hogy a kanadai embereknek több és olcsóbb olasz borra, olivaolajra, svájci sajtra, stb van szüksége? Vagy az európaiaknak hiányzik a cheddar sajt, a niagarai bor vagy az újfundlandi krumpli.

Vagy úgy általában mindenkinek a szállítással előidézett környezetszennyezés extra kerozin használat. Főleg az újonnan vállalt környezetvédelmi szabályokkal.

2016. okt. 28. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!