Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tud a mai magyar...

Miért nem tud a mai magyar állampolgár mit kezdeni 1956-al?

Figyelt kérdés

Ezért:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__818..


Mint a válaszokból látjátok az 56-osok annyiféle rendszert akartak a felkelésük után létrehozni ahányan voltak és ezért nem tud a mai magyar állampolgár mit kezdeni velük!


Én egyébként a második válaszoló harmadik variációját tartom magamra nézve elfogadhatónak ugyanis kommunista vagyok. De belátom hogy a felkelők több féle rendszert akartak létrehozni mint a válaszolók írják is!


2016. okt. 29. 11:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem is akarok velük semmit sem kezdeni.
2016. okt. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"Mint a válaszokból látjátok az 56-osok annyiféle rendszert akartak a felkelésük után létrehozni ahányan voltak és ezért nem tud a mai magyar állampolgár mit kezdeni velük! "


Ennek a mondatnak semmi értelme.

2016. okt. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

nos mivel mindenkit aki a máshogy gondolkodni merészelő elithez tartozott a "nép"bíróságok felakasztották, ezért nem mondhatták azt az 56 körüli szerveződések, hogy ők nem jómunkásemberek, hiszen az "legitim" indok lett volna, hogy a szálaista-horthysta fejüket a munkásököl leverje


aki 56ban rendszerkritikus volt, az szerintem kicsit sem volt komcsi, pedig ekkor még bőven a hithű kommunisták korszakát éltük


ha szabad választásokat lehetett volna kiírni akkor valószínűleg egy-egy jobbközép-balközép alakult volna ki

2016. okt. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha kommunista vagy,akkor te mit kezdesz 56-tal?

Az 56-ososk a kommunizmus ellen lázadtak fel..


A 16 pontjuk alapján demokratikus szocializmust vagy nyugati demokráciát akartak.

Az emberek azért nem tudnak 56-tal mit kezdeni,mert fogalmuk sincs a történelemről és belemagyaráznak mindent,főleg ha a gyakori kérdésekre hagyatkoznak....

2016. okt. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Az az igazság hogy a többpártrendszernek semmi értelme a magyar viszonyok között.


Lásd:Mai magyar"baloldal"...-nem tudnak semmiben megegyezni semmiben összefogni.


Nálunk az ellenzék nem az ország előrejutásában érdekelt hanem a maga hasznát nézi.


Képletesen szólva a többpártrendszer nálunk az hogy a szekeret-az ország szekerét annyi irányba húzzák ahányan húzzák! És így a szekér jó hogy egyhelyben áll.


Kell EGYETLEN párt és az húzza a szekeret valamilyen(egy)irányba és akinek ez az irány nem tetszik az elmehet a...-így lehet valahová haladni.

2016. okt. 29. 11:21
 6/18 A kérdező kommentje:

"Ha kommunista vagy,akkor te mit kezdesz 56-tal?"


Én örülök neki hogy leverték mert meggyőződésem hogy ha a többféle irányzat győz akkor ebből a többféle irányzatból előbb vagy utóbb Horthy Magyarországa(restaurálása)került volna ki győztesen és megint visszajött volna a 45 előtti úri ILLETVE koldus világ ahol az én fajtám mehetett volna megint vissza szegődött cselédnek a földesúr birtokára úgyhogy örülök neki hogy leverték a...megmozdulást.

2016. okt. 29. 11:25
 7/18 anonim ***** válasza:
60 év után is sumákolnak 56 ról ! pedig ideje lenne elmondani az igazságot!azért mert nem mondják el az igazat
2016. okt. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Az igen:D

Akkor szerintem bátran kijelenthetem,hogy ha téged veszünk alapul,akkor a "csúnya és gyűlölt" USA jobban szerette a magyar szabadságharcosokat,mint a magyarok,és az emléküket is méltóbb képen őrzik.


Egyébként kérdező veled komoly gondok vannak.Olyan országot akarsz,mint Észak-kórea?

Vagy mint az ISIS?

Azt akarod,hogy 8 éves gyerekeket végezzenek ki az úton?

Hogy nyilvános kivégzések legyenek?(minden diktatúrára igaz volt eddig)

Komolyan olyan naiv vagy,hogy azt hiszed,hogy egy diktatúrában fognak azzal foglalkozni,hogy te hogy érzed magad?Az se érdekli majd őket,ha ott döglesz meg az úton 18 óra munka után,amíg ők azt tehetnek,amit akarnak következmények nélkül.Én inkább azt mondom,hogy ha ilyen rendszert akarsz menj inkább te É-kóreába vagy ahova akarsz,de a magyarokból ne akarj rabszolgát csinálni.

2016. okt. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A második válaszoló 3. pontja a királyság. Te meg azt mondod kommunista vagy itt egy pici ellentmondást érzek vagy elgépelést.


Egyébként szerintem pont ezért. Az idősebb korosztály nem is tanult róla vagy ha igen ellenforradalomként. Aztán jött a "rendszerváltás" és azonnal forradalom lett belőle, holott sokan nem rendszert váltani akartak '56-ban csak rendszert "módosítani".


Sőt szerintem még a szolidaritást sem képesek ma már hova tenni. Hogy hogyan lehetséges, hogy egy jobboldali együtt harcolt egy baloldalival egy elnyomó rendszer ellen?

Ez ma már nagyon sok agymosottnak összeegyeztethetetlen.

2016. okt. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%

"Én örülök neki hogy leverték mert meggyőződésem hogy ha a többféle irányzat győz akkor ebből a többféle irányzatból előbb vagy utóbb Horthy Magyarországa(restaurálása)került volna ki győztesen és megint visszajött volna a 45 előtti úri ILLETVE koldus világ ahol az én fajtám mehetett volna megint vissza szegődött cselédnek a földesúr birtokára úgyhogy örülök neki hogy leverték a...megmozdulást."


Hátte teljesen nem vagy eszednél. Hogy csúnyábbat ne mondjak. Ebben a mondatban annyi a tévedés, hogy össze se tudom számolni.

2016. okt. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!