Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha lenne ma valami szűkös...

Ha lenne ma valami szűkös időszak (például egy háború), akkor a magyar nyugdíjasokban lenne annyi önfeláldozás, hogy inkább ők vesszenek, mint a gyermekeik/unokáik/dédunokáik?

Figyelt kérdés

Ha én öreg lennék, akkor tuti mindenem odaadnám a leszármazottaimnak, hogy minél könnyebb legyen nekik.

A kérdés csak azért jutott eszembe, mert a buszmegállóban találkoztam két nénivel, akik arról vitatkoztak, hogy a mai fiatalok megérdemlik-e a sok szenvedést. Az egyik szerint igen, mert ők is szenvedtek régen és a maiaknak is szenvedniük kell, mert tartozunk az öregeknek ennyivel, hogy feladjuk magunkat értük.

A másik néni szerint inkább a hatalom szégyellje magát, hogy annyit lopnak és nem tudnak megélni a fiatalok.

Mi a véleményetek?


2016. okt. 30. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Ezt miért nem a saját nyugdíjaskorú a társadalmon élősködő felmenőidtől kérdezed?
2016. okt. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1


Mert ők nem fognak nekem objektív választ adni.

2016. okt. 30. 13:16
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

A beszélgetést te magad hallottad. E mellé tedd mellé ezt:

[link] (34:55-től)


Ezek után szerintem te magad is tudod a választ. 3000 Ft-os nyugdíjemelésért bármire képesek. De szó szerint bármire!!!


Mert ők a két kezükkel építették az országot....panelba. Nekik ez jár. És mert nekik szahar volt legyen a gyerekeknek is, meg az unokáknak is. "Hadd tanulják csak meg!"


Éljen a csirkefarhát!!

2016. okt. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban háborúk idején az öregeket, gyerekeket és nőket elvből biztonságba helyezték, egészen addig amíg egy cérnaszálon függött minden. A náci időszakban Berlin védésében nyugdíjasok és gyerekek egyaránt fegyverkeztek és védték a várost, mindenki a maga lehetőségei szerint.


Hogy most, a magyar nyugdíjasok mit tennének azt nem tudni, de a történelem során több példa is akadt, hogy az öregek is odatették magukat ha kellett.

2016. okt. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"egészen addig, amíg *NEM* egy cérnaszálon függött minden"


Javítottam.

2016. okt. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

objektív választ adni senki sem tud adni- mindig, kivétel nélkül szubjektum válaszol. A kőszikla talán adna, de nem tud válaszolni. Úgyhogy csak kérdezd meg anyukád, apukád, nagyszüleid: elmennétek a sírgödör mélyére, ha arról lenne szó, hogy engem ENGEM, E N G E M megmentsetek?

Valószínűnek tartom, a válasz: igen.

2016. okt. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
minusz 1 db 'adni'
2016. okt. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

a mai magyar valóságban eleve a nyugdíjas tartja el a fiatalokat.


manapság teljesen megszokott életkép hogy Irma néni viszi hamburgerezni az éhbérért dolgozó unokáját, mert az a fizetésből csak egy undorító szobát tud kifizetni meg élelmiszert venni, hambiizni már nem tud.

2016. okt. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
13%
hamarabb gyilkolnák le a fiatalokat
2016. okt. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9-es a te anyukád ilyen gyilkolászós típus?
2016. okt. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!