Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jelenleg Magyarországon...

Jelenleg Magyarországon mennyiek kéne lennie az átlagfizetésnek, a minimálbérnek, és mennyinek kéne lennie az adóknak?

Figyelt kérdés

(nettó/bruttó)


Hogy lenne reális?


Sokan mondják, hogy nem a bérekkel van a baj, hanem a hatalmas irracionálisan magas adókkal. Valaki szerint meg a fizetésnek kéne többnek lennie, az adót meg ne csökkentsék. Valaki meg azt vallja, elég lenne optimálisan több fizetés, és optimálisan kevesebb adó. De nem értem, hogy kb. mennyinek kéne lennie annak az értéknek, ami után mi is jobban élhetnénk, de a gazdaság is jól működjön? Hogy lenne optimális a fizetés és az adó mértéke?


2016. okt. 30. 14:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%

Kevesebb adó kellene és ezzel együtt magasabb fizetés.

Szerintem, egyelőre a nettó 600 forint minimál-órabér teljesen megfelelő lenne egy adócsökkentés mellett, aztán a gazdaság talpraállása után jöhetne ugyanez 700 forinttal.

Ez így príma lenne és megvalósítható.

2016. okt. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%
ha már eus áraknál drágább itt minden többet kéne mint az euban ! vagy akkor ennyi fizetés de alacsonyabb árak.
2016. okt. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Az a baj, hogy nem az igények, hanem a lehetőségek határozzák meg a béreket.Persze vannak csúnya torzítások. A közszférában komoly "bérátszabások" kellenének és ehhez meg kéne határozni a prioritásokat. A versenyszférába nehéz beleszólni, de szabályozni azért lehet.
2016. okt. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

A minimálbérnek olyan nettó 150-160 ezer körül kellene lennie.


Az átlagbérnek, meg nettó 300 körül.

2016. okt. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A legböszmébb Feri ***** válasza:
89%

Reális? Mit nevezel szubjektívan "reálisnak"?

Egyébként leírok valamit, amin besz*rsz:

A munkáltatód rád szán 200 ezer forintot, mint teljes bérköltség. Felvesz bruttó 150 ezer személyi alapbérrel. Ebből te kézhez kapsz 100 ezret.

Mennél elkölteni a combos 100 kilódat, de majdnem mindenen 27% ÁFA van. Azaz 100 ezerből vásárolsz köbö 80 ezer Ft értékben, a többi az ÁFA. És jövedéki terméket még nem is vettél...

Na, koma, a főnököd rád szán havi 200 ezer forintot, ebből 120 ezer így, vagy úgy Állam bácsi zsebébe vándorol, te meg ríjol, hogy jaj de kevés a lovetta!

Érted már, mi a baj, kis pubi?

2016. okt. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

"Az a baj, hogy nem az igények, hanem a lehetőségek határozzák meg a béreket."


Még szerencse, hogy a 2024-es Olimpia megrendezését és a Fidesz százféle baromságait nem a lehetőségeink határozzák meg.

2016. okt. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#5


Értem, bár elég érdekes stílusban adtad elő. Mindezzel nincs is gond, de én KONKRÉT árakra és százalékokra lettem volna kíváncsi, hogy SZERINTETEK (akik jobban értetek hozzá mint én) mennyinek kéne lennie az adóknak és a minimálbéreknek a mostaniak helyett?


Mondok egy példát, ahol én válaszolok saját kérdésemre:


"Kérdező, szerintem az áfát csökkenteni kéne 20%-ra, a bruttó béreket terhelő adókat meg összességében 20%-kal kéne csökkenteni. Ami a fizetést illeti, szerintem a minimálbér 120 ezer forint nettóban lenne reális, azaz a gazdasághoz mérten elfogadható (nem is túl sok, nem is túl kevés)."


Na, kb. ilyenre gondoltam. A gond az, hogy fogalmam sincs, hogy az ország a jelenlegi gazdasággal mit engedhetnem meg magának. Ezért lennék rá kíváncsi, hogy ami a helyzet. Most egyelőre az van, hogy akik válaszoltak, azok különböző értékeket adtak meg. Különbözőképpen csökkentették volna az adókat és növelték volna a fizetéseket. Nem tudom, hogy melyik lenne a legideálisabb a társadalom és az állam gazdaságát is figyelembe véve.

2016. okt. 30. 15:04
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
míg ti az alacsony minimálbér miatt sirtok ,addig azt hozzátenném,hogy a közmunkások fizetése 50.000 forint,és sok helyen pl Kelet-Magyarországon nincs is más csak közmunka!!
2016. okt. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
És miért? Miért nincsenek ott munkahelyek?
2016. okt. 30. 15:16
 10/15 anonim ***** válasza:
25%
Mert orbán eladta a gyárakat külföldieknek azok meg mindet bezárták.
2016. okt. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!