Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jelenleg Magyarországon...

Jelenleg Magyarországon mennyiek kéne lennie az átlagfizetésnek, a minimálbérnek, és mennyinek kéne lennie az adóknak?

Figyelt kérdés

(nettó/bruttó)


Hogy lenne reális?


Sokan mondják, hogy nem a bérekkel van a baj, hanem a hatalmas irracionálisan magas adókkal. Valaki szerint meg a fizetésnek kéne többnek lennie, az adót meg ne csökkentsék. Valaki meg azt vallja, elég lenne optimálisan több fizetés, és optimálisan kevesebb adó. De nem értem, hogy kb. mennyinek kéne lennie annak az értéknek, ami után mi is jobban élhetnénk, de a gazdaság is jól működjön? Hogy lenne optimális a fizetés és az adó mértéke?


2016. okt. 30. 14:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nem pont Gyurcsány meg az előtte lévő többi mszp-s politikus adta el?
2016. okt. 30. 15:51
 12/15 anonim ***** válasza:
38%

Szatmár megye van a legrosszabb helyzetben.A tv-ben is mondták hogy Kelet-Magyarországon van a legnagyobb szegénység...

Én is lehet kimegyek a dunántúlra ott legalább a legrosszabb esetben is megadják a minimálbért.Ebben a városban sok olyan esetet is halottam hogy kirugtak dolgozokat és közmunkásként vették őket vissza,hogy ne kelljen kifizetni a minimálbért!!

2016. okt. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
49%
Azok is adtak el bőven.
2016. okt. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ez egy összjáték volt. Közösen sikerült elérniük, hogy erre a szintre kerüljön. Én ettől függetlenül bízok benne, hogy egy csoda folytán meggondolják magukat, és céljuk lesz javítani az ország helyzetén. Érdekes, hogy még sosem kérték meg rá a politikusokat. Még sosem könyörögtek nekik. Lehet csak ennyi kéne.
2016. okt. 30. 18:48
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda hülyeség már, hogy a "zorbánmegagyurcsány" eladta a gyárakat, tudom, hogy most ők a kötelező utálandók, de a privatizáció dandárját az Antall-kormány hajtotta végre még a 90-es évek elején. A Horn-kormány már alig-alig privatizált hozzájuk képest, Orbánék első kormánya pedig már gyakorlatilag nem volt mit privatizáljon, 2000 után pedig nem beszélhetünk érdemben privatizációról max. egy-két állami üdülőt adtak el.


Másik megjegyzésre Kelet-Magyarországon gyakorlatilag a városokban van némi rosszul fizetett versenyszférai munkahely, húszezer fősnél kisebb városban vagy Isten ments falun meg az egyedüli foglalkoztató az állam, meg a helyi kocsmás és a kisboltos. Ott "versenyszférai" munka egyedül nyáron van, mikor lehet menni földekre idénymunkásnak. Nem ok nélkül mennek tömegesen nagyvárosokba, vagy külföldre, akik korábban itt laktak.

2016. okt. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!