Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tisztességes fiatalok miért...

Tisztességes fiatalok miért nem alapítanak egy pártot, ami le tudja váltani a Fideszt?

Figyelt kérdés

Valami olyasmit képzelek el, ami Magyarországon a skandináv gazdasági modellt vezetné be és megpróbálná fejleszteni az országot kulturálisan is.

Például, szerény véleményem szerint, a magyarok túlságosan is erőszakosan, már-már tahóan viselkednek egymással és jó lenne, ha többet olvasnának, tisztelettudóbbak, mélyebb gondolkodásúak lennének.

Jó lenne egy ilyen országban élni.


2016. nov. 2. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

"jó lenne, ha többet olvasnának, tisztelettudóbbak, mélyebb gondolkodásúak lennének"


Ez bizony nem pártfüggő.

2016. nov. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért ne felejtsd el kérdező, hogy a politikai életnek nem tesz jót, ha az emberek közül egyre többen gondolkodni kezdenek. Ezt Nyugaton is így gondolják.
2016. nov. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Skandinávia az elmúlt 1000 évben teljesen más utat járt be, mint Magyarország. Sosem leszünk, olyanok, mint ők.
2016. nov. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék vészmadárkodást. Megoldásokat akarok, amik előrébb viszik az itthoni életet.
2016. nov. 2. 16:41
 5/10 A kérdező kommentje:

#1

De, egy jó párt tud ezen segíteni.

#2

Egy tisztességes és intelligens vezetésnek igenis érdeke, hogy az átlagpolgár is ilyen legyen.

#3

Soha ne mondd, hogy soha. Éppen ezért tartunk még mindig itt, mert a magyar folyamatosan azt keresi, hogy mi lehetne a legújabb kifogása, amivel a jólét és a normálisan működő ország útjába állhat.

2016. nov. 2. 16:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Hogyan tudna a kormány segíteni azon, hogy az emberek többet olvassanak? :D Ne viccelj már... ez az egyénen múlik. Ha valaki nem szeret olvasni, nem fog akkor sem, ha heti 20 órája lesz olvasásból.

Szóval az ötleted alapjaiban megbukott.

2016. nov. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy hamarosan megtörténik, hiszen a Fidesz kezd kiöregedni.

Ne felejtsük el a nevüket: FIATAL Demokraták Szövetsége.

Valóban azok is voltak, de ma már a keménymag 50-60 éves, vagy még idősebb.

Kell az utánpótlás.

Egyébként ott a Jobbik, fiatalok, céltudatosak, erősödnek, csak idő kell ehhez.


Mellesleg pedig: te egy gondolkodó fiatal vagy.

Elárulod, miért nem alapítottál már pártot? Miért másoktól várod? Te mit tettél azért, hogy jobb legyen az országnak?

Ha te a határozott véleményeddel nem voltál erre képes, akkor más is ugyanígy gondolja: "majd megteszik helyettünk mások!"

Csak tudod, ha mindenki mástól várja a megoldást, akkor nem lesz megoldás.

Tessék lépni.

2016. nov. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azért nem tudok pártot alapítani, mert nem találok hozzá embereket.
2016. nov. 2. 18:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Ennyi a probléma?

Egyébként szívesen segítünk, de írd le, mit tettél eddig ezügyben?

Haverok között kérdezősködtél?

Vagy hirdettél-e már valahol?

Van-e honlapod, facebook-oldalad?

Egy fizetős hirdetéssel tízezrekhez, százezrekhez eljuthatsz. Nem hiszem, hogy az ország gondolkodó fiataljaiból ne lenne 10-20-30 fő, aki beszállna egy ilyenbe.

Az én városom tele van fiatal, politizáló emberekkel, + ott a sok nyilvános tüntetés, ami azért van, mert sokan nem értenek egyet a kormány döntéseivel. Itt osztogattál-e már szórólapot, kint álltál-e a saját plakátoddal?

Az egyetemek is tele vannak olyan fiatalokkal, akik változást akarnak, és ezért tenni is hajlandók. Lásd forradalmak... jelentős szerepük volt az egyetemistáknak.

Szóval, mit tettél eddig?

2016. nov. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Engem érdekel a politika, különösen a gazdaságpolitika része, én szívesen alapítanék pártot is, de úgy nem, hogy tudom, hogy ha sikerülne ismertté tenni, akkor mindenben támadva lennék, a lakosság engem kiáltana ki magyarellenesnek, mert kritizálni merem a vezért és a politikáját. Az életem tönkremenne, nem tudnám higgadtan kezelni mindezt. Sajnos volt tapasztalatom kisebb csoportokban, ha valamiben változást akartam. Akinek ötlete van azt lehurrogja a birkatöbbség.
2016. nov. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!