Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van az ilyennek (...

Mi értelme van az ilyennek ( már ha tényleg létezik a jelenség és nem csak kitalált hír )?

Figyelt kérdés
[link]
2016. nov. 4. 10:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A lényegét nem tudom, de tényleg létezik ilyen, nem csak kitaláció. Pont a nyáron volt egy eset Spanyolországban talán, ahol azért halt meg a gyerek, mert nem voltak hajlandóak beoltatni a gyereket, ezért elkapott egy Európában évtizedek óta nem volt áldozata a védőoltás miatt.
2016. nov. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést tévedtem, tavaly nyáron történt, nem idén.


[link]

2016. nov. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

@tobas

Idén is? Tavaly is történt egy ilyen eset.

2016. nov. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 BlodDrunk ***** válasza:
100%

Sok hülye ember van, semmi meglepő nincs ezen.

Az oka gondolom a túlzott féltés vagy engedékenység.

De még ha szülő ennyire ostoba is legalább az orvosban lehetne tartás.

2016. nov. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Szerintem a 1.5 2 százalék túlzás, de sajnos van ilyen.
2016. nov. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
De mi értelme van ennek? Veszélybe sodorják a gyereket, a családot és mindenkit, aki a gyerek közelében van...
2016. nov. 4. 10:14
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Összeesküvés elméleteik vannak, hogy nem is kell a gyereknek, csak rájuk kényszerítik meg nem is használ stb.


"De még ha szülő ennyire ostoba is legalább az orvosban lehetne tartás."

Ha a szülő nem engedi azzal nincs mit tenni. Két hülye miatt, most én sem kockáztatnám a munkámat, van rajta kívül több száz-ezer gyerek akiken viszont segíthet.

2016. nov. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja és van jó természetes gyógymód meg homeopátia, az mindenen segít.
2016. nov. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A fiam osztályában 3 olyan szülő is van, aki így gondolkodik, az egyik család esetében ezt 5 (lassan 6) gyerek esetében tagadják meg.

Gondolhatod, hogy az a tipikus hosszú szoknyás, alternatív, ősanya típus, aki 9 éves korig szoptat, és lencsét meg humuszt főz felváltva.

Szóval szerintem egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy ilyen magas azoknak az aránya, akiket nem oltanak be.


Mindenkinek joga van dönteni a saját egészségéről. Pont! Az a szülő felelőtlen, aki a saját (hüje) elvei alapján dönt a gyerekei egészségéről.

Egy oltóanyagnak is vannak kockázatai, ez is tény, és korrektül le is írják a tájékoztatóban. Nincs eldugva titkos irattárakba. Viszont még mindig eltörpül a kockázata mondjuk a gyermekbénulással, a torokgyíkkal, himlőjárvánnyal, vagy agyhártyagyulladással szemben.


Az egy dolog, hogy valaki pl. influenza ellen oltat vagy nem oltat. De könyörgöm, azért nehogy már halálos, vagy életre szóló károsodást okozó járványoknak esélyt adjunk azért, mert "mi van, ha van rá 1 ezrelék esély, hogy mellékhatása lesz".


Arra most nem is írok semmit, aki azért nem oltat, mert "becsippelik a gyereket, hogy követni tudják".

2016. nov. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Jaj, de jó! Lehet megint hülyézni az oltásellenes embereket!


A nagy szapulások, meg gúnyolódások között, abba miért nem gondol bele senki, hogy miért is nem oltatja be a gyerekét? Hogy miből fakad ez? Hogy honnan ez a sok idióta összeesküvés elmélet?

Mert én úgy látom hogy ez a bizalom elvesztéséről szól. Ezek az emberek bizalmatlanná váltak a gyógyszergyártó cégekkel szemben, elvesztették az államba vetett bizalmukat és a háziorvosukba vetett bizalmukat.

Mert arra azért már vannak bizonyítékok, tapasztalatok, esetleírások, hogy a gyógyszergyáraknak azért ma már nem feltétlenül az emberek egészsége a legfontosabb. A profit maximalizálás, azért egy picivel fontosabb.

Az államnál ugyan ez. Itt azért még nyilvánvalóbb, hogy az államnak, a politikusoknak hát bizony már nem az állampolgárok védelme az első, azért azt látjuk mi is, hogy bizony azért akadnak másfajta érdekek is amiket jobban kell védeni. A háziorvos, meg hát kedve, meg jófej, jó szakember (bár egyre több van, aki nem), de hát ő is csak ember, ő is pénzből él és hát ugye senki sem ellensége a saját pénztárcájának.


Itt egy nagyfokú bizalomveszteségről beszélünk illetve pontosabban természetesen nem beszélünk. És mivel nem beszélünk a hasonszőrűek egymást erősítik míg végül az egész elfajzik és rögeszméssé válik és jönnek az összeesküvés elméletek.


Egyébként pont ilyen a feltétel nélküli bizalom is, amikor meg mindent benyal az ember. Ugye, amikor az interneten engedélyt kérnek az ilyen-olyan adatokhoz, természetesen kizárólag a "felhasználói élmény javítása érdekében" aztán meg az ember csak pislog, amikor kiderül, hogy az NSA két tizedes jegyig tudja az aznapi széklet-vizelet minta eredményét.


Ugye milyen vicces? Ja, hoppá, nem is.


Én ezeket az emberek, egyáltalán nem tartom egészségesnek és követendő példának, de abszolút meg tudom érteni őket, hogy jutottak idáig.


Ha nekem gyermekem lesz és a világban nem kezdenek el változni a dolgok és is dilemmában leszek, még akkor is ha tudom, hogy nem inaktív ráksejteket, meg viselkedést befolyásoló nanobotokat, meg egyéb hülyeségeket fecskendeznek a gyerekembe.

2016. nov. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!