Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Magyarország még...

Szerintetek Magyarország még megmenthető?

Figyelt kérdés

Szerintetek Magyarországon létrejöhet még valaha egy egységes és erkölcsös nemzet, ahol az emberek nem egymásba rúgnak, hanem segítik egymást. Minden nap úgy érzem, hogy itt ember embernek farkasa és egyre durvább a helyzet. A bizonytalanság és a bizalmatlanság az egekbe vannak. És azt érzem, hogy aki a legerkölcstelenebb legaljasabb annak megy a legjobban a sorsa. Azokat tisztelik és imádják. Akik meg ételt osztanak a szegényeknek, azok a leghülyébb emberek a világon és beléjük kell rúgni ahol csak lehet.


Egyébként én egy fiatal srác vagyok, tehát azért túl sok tapasztalatom nincs. Hazafiasnak tartom magam, és nem szeretnék elhúzni itthonról. De attól tartok, hogy ez a züllöttség és depresszióra hajlamos ország magával ránt.


Ti hogy gondoljátok? Vagy hülyeségeket mondok? Egyébként úgy gondolom,, hogy a generációm, nagyon érzékeny az ilyen dolgokra. Nem véletlenül szólal meg minden fiatal fejében, hogy húzzál el innen, amíg nem lesz késő.



2016. nov. 6. 19:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ,de az emberek nem tesznek érte semmit és nem is akarnak.


Itt most nem feltétlen a politikáról beszélek ,hanem úgy a mentalitásról.

Az amit a legtöbben "erkölcsnek" mondanak az rohadtul nem erkölcs ,csak szimplán a középkori kereszténységből és a szocializmusból megmaradt lószar illúzió.

2016. nov. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

"magával ránt."

Ezen kell dolgozni, hogy ne így legyen. Mindenkinek, saját magán. Más felnőttet nem tudsz megváltoztatni, csak ha ő is akar, akkor változik, és abban tudod segíteni.

*

Lu Csi / ford.: Weöres S. /

A vad tigris dallamára


Szomjan sem iszom rabló forrásból,

hőben sem fekszem gonosz fa- árnyba.

A gonosz fának tán nincsen ága?

Az elszánt ember, ha szenved, állja.

Császár parancsa ültet lovamra,

felkantároztam, ostorom kézben;

tigris-barlangban verjem el éhem,

vadmadarakkal fázzam az éjben.

A napok múlnak, hőstettem nincsen,

évszakok szállnak, itt az év vége,

partról magasra nyúlnak a felhők,

ágak zenéje kopog a szélbe

hallgatva ülök titkos völgy mélyén,

hosszan fütyülök hegyen magasban,

a megfeszült húr hangja nem gyönge,

s a legszebb ütem megfoghatatlan,

embernek lenni eljátszhatatlan,

az igaz érzés dalolhatatlan,

de mert a szívem hajlíthatatlan,

nem szégyenlem, hogy merev maradtam.


*


"Bizonyos dolgok hatalmunkban vannak, más dolgok nincsenek. Tőlünk függ a véleményünk, az ösztönös vágyunk, a törekvésünk és ellenszenvünk, egyszóval mindaz, amit egyedül alkotunk meg. Nem tőlünk függ a testünk, a vagyonunk, a hírnevünk és a tisztségeink, tehát mindaz, amit nem egyedül hoztunk létre.


Azok a dolgok, amelyek hatalmunkban vannak, természetüknél fogva szabadok, semmi sem akadályozza, semmi sem köti őket. Azoknak a dolgoknak azonban, amelyek nincsenek a hatalmunkban, nincs erejük önmagukban, másoktól függenek, egy kívülálló megakadályozhatja vagy elsajátíthatja őket.


Emlékezz erre: ha a természetüknél fogva függő dolgokat függetleneknek tartod és a más dolgait sajátaidnak tekinted, akkor minduntalan akadályokba ütközöl, bánkódni és háborogni fogsz, káromolod az isteneket és az embereket, de ha csak azt tartod a tiednek, ami valóban a tied, a más tulajdonát pedig a helyzetnek megfelelően a másénak tartod, akkor sohasem leszel a kényszer hatalmában, senki sem fog utadba állni, nem fogsz senkit szidalmazni és vádolni, és semmit sem kell majd akaratod ellenére végrehajtanod; senki sem árt neked, és nem lesz ellenséged sem, mert nem történik veled semmi baj."

Epiktétosz

[link]

******

2016. nov. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Bár a politikába írtam, de nem akarok nagyon politizálni.

Mindegy ki van hatalmon. A hatalom azt teszi meg, amit a nép megenged neki. Egyszerűen hiányzik a népből a hatalom megnevelése.


Egyébként sajnos nagyon kilógni a sorból nem tudsz, mert társadalomban élünk. Tehát ha a másik lop akkor neked is kell, ha a másik beléd rúg, akkor neked is bele kell rúgni valakibe. Ha csak nem remete az ember.

2016. nov. 6. 19:40
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
# 13: Pont ez a baj hogy hatalomról beszélhetünk és nem a nép van hatalmon. Márpedig a politikusnak azt kellene tennie amit a nép akar az országa érdekében. Mivel a nép fizeti a politikust. De nem ez történik hanem élősködés történik a népen.
2016. nov. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj csak bele, mi lenne ha egy áruház is azt csinálná amit a politikus. Vagyis hatalmi intézkedésekkel kötelező lenne elmenni vásárolni, ahol a boltos döntené el hogy mit kell megvenned. Márpedig a vezetés jelenleg ezt csinálja. Levonják az adót meg az áfát meg a többi élősködési díjat, majd eldöntik hogy neked stadionra szükséged lesz. Ennél még egy trópusi szigeten is jobb mert ott legalább te döntesz életedről.
2016. nov. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
84%
Hogyha a Fidesz-KDNP összes tagja és támogatója a bitón lógna. Azután talán megmenthető, de nem biztos.
2016. nov. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, hogy létrejöhet-e még olyan egységes nemzet, amilyenről te írsz. Talán igen, bár ehhez a nemzetet alkotó emberek gondolkodásának kellene megváltoznia. Erre meg azért, túl sok esély ,nincs.
2016. nov. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!