Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van kevés állás a felsőfokú illetve középfokú végzettséggel rendelkezőknek?

Figyelt kérdés

Az ilyen állásokra mindig túljelentkezés van.

Kivéve a villamosmérnököt meg pár műszaki végzettséget.


Nekem közgazdasági végzettségem van, értelemszerűen középfokú angol nyelvvizsgám is van és alig találtam állást, azt is egy kis protekcióval.

De, ahhoz képest, hogy diplomám van, nem valami jó a fizetés.


De, például középfokú végzettséggel rendelkezőknek sem egyszerű.Kevés a technikus,ügyintéző, asszisztens pozíció.Ott is túljelentkezés van.



Miből van sok?Összeszerelőből vagy szebb néven "operátor".

Érthető okokból, senki sem szeretne ilyen helyen dolgozni.1-2 év után idegroncsot vagy alkoholistát csinál az emberből.

Ha rajtam múlna be is tiltanám az ilyen munkát, mert nem embernek való.Idegölő, lélekőrlő munka.


Ahol régen laktunk, ott dolgoztak többen ilyen helyen, saját szememmel láttam, mi történt velük pár év alatt.


Sokan, (én is) csak azért tettünk le diplomát, mert jobban a kilátások vele.

Egyrészt, Magyarországon alkalmazottként, diploma nélkül nem lehet normális színvonalon élni, kivéve, hogyha valami nagy valakinek a valakije vagy.

Másrészt, hogy még véletlenül se kelljen "operátorként" vagy hasonló munkakörben dolgozni.



2016. nov. 4. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
A közgazdász diploma Magyarországon az semmi, az WC papírhoz közel áll. Mindenkinek sikerül elvégeznie egy közgázt, még a legostobább tyúkeszű rúdtáncos agyú ribkóknak is. Rengeteg agyatlant ismerek, akik 2-esre érettségiztek matekból és mégis sikerült nekik elvégezni egy gazdaságtudományi egyetemet, ráadásul minden nehézség nélkül. Egy ilyen papírnak sejtheted mennyi az értéke...
2016. nov. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mert összeszerelő ország lettünk. Operátorok (gépsor melletti robotok) kellenek csak.


Tudsz olyan terméket mondani egy svéd ismerősödnek ami high-tec, magyar és magyar know-how van benne?

Nem nagyon. Prezi, Richter, NavNGo

2016. nov. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1#


Azért ez erős túlzás.

A közgazdasági diploma igenis jó, csak az ország nem megfelelő.


A fejlett országokban az a cél, hogy a lakosság 50 százaléka diplomás legyen, a munkaerőpiac is eszerint alakul.


Magyarországon is, a társadalom fejlődik, hiszen egyre több a diplomás, viszont az ország gazdasága nem fejlődik.Ebből keletkeztek a problémák, mint az, hogy gazdasági vagy egy mérnöki diplomákkal nem könnyű állást találni.

2016. nov. 4. 15:59
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
Ne hasonlítsd már gazdasági diplomát mondjuk egy mérnök informatikus diplomához, mert a különbség azért ég és föld. Tényleg egy magyar gazdász diploma egy vicc, olyan hülyéknek is van, hogy azt szavakkal le sem lehet írni, és nem egy, nem kettő magyar gazdászt ismerek aki külföldön mosogat, mekizik vagy hasonló rangos munkát végez.
2016. nov. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Elsősorban képzettebbek számára van állás, minél magasabb képzettségi kategóriákat nézünk annál alacsonyabb köztük a munkanélküliség. PhD-val már gyakorlatilag mindenki talál munkát.


A képzettebb munkaerőt igénylő állásoknál inkább munkaerőhiány van.

2016. nov. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6%
Mert diplomás semmirekellőkre egyszerűen nincs szükség.
2016. nov. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#4

Sajnos egy mérnökit is el lehet végezni, akár csúszás nélkül és jó eredménnyel is teljesen segg hülyén. Az oktatás gyakorlatilag semmilyen téren/szakon nem ad használható tudást. Megtanítja a résztvevőit vizsgákon átmenni és ennyi. Ad egy papírt, de a szakmai kompetenciát önképzéssel és gyakornokoskodással kell megszerezni, mert egy csupasz diploma még 4 egész fölötti átlaggal is simán lehet csak WC papír.

2016. nov. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

'Mert diplomás semmirekellőkre egyszerűen nincs szükség.'


Na azért nem minden diplomás semmirekellő :D

2016. nov. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sokkal könnyebb jó állást találni diplomásként, mint anélkül, kvéve persze ha mondjuk faluban vagy kisvárosban laksz. Egyébként még közgazdászként is, annak ellenére, hogy egyébként rengeteg főiskola és egyetem képez közgazdászokat, nem éppen magas színvonalon. Nekem van gazdász és informatikus diplomám is, és utóbbit nagyságrendekkel könnyebb volt megszerezni, pedig egy relatív jó nevű egyetemen szereztem.
2016. nov. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elírtam, szóval a gazdasági diplomát volt nagyságrendekkel könnyebb megszerezni, igazából tényleg vicc volt a színvonal, a középiskola gyenge gimnáziumban is húzósabb volt...
2016. nov. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!