Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi cikkről? Tényleg ennyire tájékozatlan az emberek többsége?

Figyelt kérdés
[link]

2016. nov. 6. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
cikknek erős lenne nevezni egy blogbejegyzést, ami csak nyavajog, erősen általánosít, rengeted mindent nem vesz figyelembe és leírja azt, amit átlagnál kicsit értelmesebb ember egyébként tud.
2016. nov. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Igen. Például egy svájci vagy egy belga 6-8 éves kissrác is többet tud a világ gazdaságának működéséről mint az átlag felnőtt magyar társadalom. Arról nem is beszélve, hogy az idegen nyelvismerete is több, de ez már más téma.
2016. nov. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

# 1 mit gondolsz általánosításnak és nyavajgásnak?

# 2 sajnos ez így van, ez az oktatás teljes elavultsága és hiányosságai miatt van/volt

2016. nov. 6. 19:59
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Én nem értek egyet a cikkel több ponton. Szerintem mindenki látja és érti hogy hová és mekkora pénzek folynak el. Szerintem azzal is mindenki tisztában van, hogy Magyarország a leggazdagabb európai országok közé sorolható, és ha itt nem lenne mutyi a bérek toronymagasan túlszárnyalnák a nyugati béreket ugyanekkora, vagy még alacsonyabb adóterhek mellett. Én igenis bízom abban, hogy a magyar ember nem hülye, csak lusta tenni bármit is.
2016. nov. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Molyember ***** válasza:
65%
Ez nem csak tájékozatlanság. Egy fideszes sosem fog elfordulni a pártjától. Itt csak csinálják a fejüket, hogy minden fsza az országban, de igazából ők is tudják, hogy a Fidesz egy hitvány, tolvaj banda. Csak nem érdekli őket. Annyira azonosultak a Fidesz propagandájával, hogy képtelenek lemondani róla. Tudják, hogy tolvajok, hogy tenyérbemászó, cinikus szemétládák irányítanak mindent, de akkor is rájuk szavaznak, mert nem tudnak szembenézni a valósággal, hogy nagyon átverték őket. Ezt még maguknak sem vallják be, megy a Gyurcsányozás, ballipsizés, hogy az előző kormányok mennyit loptak, mintha bárki is kérdezte volna. Lehet erőltetni a kérdést, hogy miért szavaznak köztörvényes bűnözőkre, a válasz még verés hatására sem lenne más: "Mert csak a Fidesz." Fanatikus vakhittel állnak a pártjuk mellett, barátságokat képesek felrúgni miatta. Az a helyzet, hogy bár minden jobboldali szimpatizánst egy kicsit butának tartok, vagy legalábbis lelkileg sérültnek, azok a jobbikosok, akik kritikákat fogalmaztak meg Vonával és a pártjukkal szemben, óriásit nőttek a szememben. Ilyenre egy fideszes sosem lenne képes.
2016. nov. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Gyönyörű összefoglalása annak, hogy miért tart ott Magyarország, ahol...
2016. nov. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Szerintem mindenki látja és érti hogy hová és mekkora pénzek folynak el. "


Szerinted!


Szerintem meg ha így lenne, már rég nem itt tartanánk, és esetleg nem csak Magyarország lenne gazdag, hanem a magyar emberek is, és nem menekülnének innen ezrével a fiatalok és nem lennének tömegével olyanok, akik 80ezerért dolgoznak szalag mellett 3 műszakban.



Kérdező. A helyzet az, hogy a cikkben leírtak egyesek számára teljesen érthető és egyértelmű, a többség azonban felfogni is képtelen. Erre bizonyíték a rezsicsökkentéses példa! Nagyon jól leírja!

2016. nov. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az, hogy az elmúlt 20 évben bárkire adták le az emberek a voksukat nem feltétlen a választópolgári hibája, sokkal inkább a politikusoké. Kiemehetnénk tüntetni, ne adj' isten még le is mondatjuk a kormányt.. és? Ki veszi át a dolgokat? Azok akikbe már többször csalódtunk vagy teljesen új arcok akik mögött szintén gátlástalan emberek állnak.
2016. nov. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Molyember ***** válasza:
Ha az embereknek lenne lehetőségük lemondatni a kormányt, aztán kőkeményen fszra venni a tolvajokat súlyos börtönévek formájában, akkor előbb-utóbb kitisztulna a rendszer. De ez egy következmények nélküli ország, legalábbis számukra. Jobb- és baloldalról vitázunk, amikor a rendszer az alapjaitól hibás. Tudod, mit? Tojnék én a Fideszre, tőlem maradhatnának száz évig is, de a lopásnak ez az őszinte nyíltsága, az emberek (sokszor jogos) hülyének nézése borzalmasan kiakasztó. Ez a párt már 30 évvel ezelőtt is szégyen lett volna.
2016. nov. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem ennyire. Sokkal jobban. Továbbá nem az értelem, hanem az érzelem irányítja őket. Ha csak a gazdasági eszmefuttatásokat nem értenék, azt mondanám, szakma. Nem mindenki tanulta. De itt rosszabb a helyzet. A félős sír, a többi dühöng, minősít, mert valamiben ki kell élnie magát. Sírhatnékom van, maikor az itt gyakran fellelhető "jobbító" javaslatokat olvasom.

Az iskolák szétverése, a munka lesilányítása, az idegen, és mindenféle gyűlölet szajkózása meghozta eredményét. Láttam már hozsannázó embert, mikor loptak tőle. Mikor pedig szóltak neki, még fel is volt háborodva - arra, aki szólt neki.

Semmi illúzió, talán a mai óvodások még megérik, (megcsinálják) hogy más legyen.

2016. nov. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!