Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért politizálnak itt tudatla...

Miért politizálnak itt tudatlan és tájékozatlan emberek?

Figyelt kérdés

Elsősorban kikötöm: nyilván mindenkinek joga van megszólalni egy ilyen nyílt fórumon, én szimplán a belső indíttatást nem tudom megérteni.


Két-három naponta feljövök és kíváncsiságból beleolvasgatok ebbe a kategóriába, de szinte már fáj, ahogy süt a tudatlanság. Az emberek úgy érvelnek pártok mellett, hogy egyébként még a programjukat sem ismerik, nincsenek tisztában semmilyen gazdasági összefüggéssel, sem korábbi történelmi eseményekkel, alapvető közgazdasági igazságokkal sem.

Ha esetleg megpróbál nekik válaszolni az ember, példákat, tényeket, netalántán hivatalos forrásokat hoz, akkor meg sem hallják, fröcsögik tovább a hülyeségeiket ( pl. ordítják, hogy bezzeg a szocializmusban mindenkinek volt munkahelye, de azt már nem tudják, hogy mindehhez milliónyi hitelt vett fel az ország, ők csak tolják tovább, hogy vissza kellene hozni a rendszert). A kérdéseknél is mondják a butaságaikat, és nem arról van szó, hogy véleményeket nem képesek elfogadni, hanem már magukat az igazolt gazdasági-történelmi eseményeket sem.


Ez nekem közgazdászként kifejezetten feltűnik és kifejezetten zavaró. Mármint, nem az a baj ezekkel a dolgokkal, hogy az emberek nem értenek hozzájuk, nyilvánvalóan nem mindenki tanult gazdaságtant, nem is kell - csak nem értem, hogy ha valami mellett ennyire kardoskodnak, miért nem képesek legalább utána nézni a dolgoknak? Legalább utána olvasni, minimum a saját pártjuk programjának... ez kicsit olyan, mintha én most nekiállnék az informatikai kategóriában osztani az észt, miközben nem értek hozzá.


2013. dec. 14. 16:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert lehet, leginkább azért.Egyébként nem csak itt politizálnak a tudatlan emberek.Továbbá minden párt mellett kiállnak tudatlan emberek.

Egyébként meg szerintem bármilyen alapvető, általad elmített igazolt közgazdasági és történelmi tényeket vannak emberek, akik megkérdőjeleznek.Szokj hozzá, ez ilyen.

2013. dec. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mert aki itt azt mondja hogy nem szavaz azt lepontozzák.
2013. dec. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én személy szerint azt gondolom, hogy mivel minden embernek érdeke az, hogy normális és tisztességes rendszerben éljen, ezért mindenkinek arra kellene törekednie, hogy a tőle telhető legnagyobb tudással álljon a dolgokhoz. Mert neki fontos az, hogy amikor elmegy szavazni, akkor meg tudja különböztetni egymástól a gazdaságilag elfogadható és elfogadhatatlan dolgokat, vagy minimális rálátása legyen arra, hogy tulajdonképpen mire teszi le a voksát, nem?
2013. dec. 14. 17:06
 4/17 anonim ***** válasza:
33%
Lehet a parlamentben több léhűtő van akinek tényleg semmi köze a politikához... valaki szerint meglehet élni havi 47000-ből.. igazi gazdasági szakértő.
2013. dec. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hol máshol hirdessék politikai eszméiket ha nem egy ilyen gagyi, primitív, fórumon? :D Maximum még a kocsmát tudom elképzelni.
2013. dec. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező !

Nem szoktam ebben a kategóriában válaszolni, de hidd el nekem olvassunk bármennyit, engem mindig az érdekelt, hogy mit látok, mint földi halandó. Én azt tapasztalom, hogy amióta csak megszülettem romlik ez az ország minden irányból és ezt mondja anyám, apám, nagymamám, stb...

Szóval ezek után már senkit nem érdekel, hogy a parlamentben mit gondoltak ki már megint ...

2013. dec. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A politikusok egy kicsit más téma, mert ők - még ha értenek is ezekhez a dolgokhoz - nyilván lesz*rják a tényeket a pénzért cserébe. Én az átlagemberről beszélek, akinek elvileg érdekében lenne az, hogy reálisan lássa dolgokat.
2013. dec. 14. 17:49
 8/17 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező te nem közgazdász vagy hanem egy kb 13 éves gyerek

aki itt játssza a felsőbbrendűt.

2013. dec. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Akkor 13 évesen kifejezetten helyesen írok hozzá képest, kedves utolsó.
2013. dec. 14. 18:03
 10/17 Noriko. ***** válasza:
A helyesírás nem mérvadó. Nem minden tizenéves ír úgy, mint egy nyelvet tanuló külföldi.
2013. dec. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!