Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbiknak reálisan mire van...

Jobbiknak reálisan mire van esélye 2018-ban?

Figyelt kérdés
Reálisan. Nem fanatikusok véleménye erdekel.

2016. nov. 13. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
2. hely
2016. nov. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Összekapják magukat a választásokra, és néhány százalékot valószínűleg föl tudnak tornázni, de nagy áttörésre nem kell számítani. A 2010-es előretörésükre már nem tudnak még egy ugyanakkora lapáttal rátenni, pedig a tervezett kormányváltásukhoz az kéne.


Sőt, nem csak hogy leváltani nem fogják tudni a kormányt, de Fidesz megint olyan arányban fog nyerni, hogy koalíciós partnernek se kelljen felkérni őket. Szóval alapvetően ugyanaz lesz a helyzet, mint ami most van, talán több lesz a képviselőjük, több helyet kapnak a parlamenti bizottságokban, de maradnak ellenzékben, ennyi.


A Jobbiknak talán nem is a kormányalakításon kéne mindig izmoznia, hanem arra törekednie, hogy az ország egyes régióiban ők legyenek a helyhatóságokban domináns párt (kicsit a bajor CSU mintájára), én a helyükben legalábbis ezt csinálnám. És ilyen alapon máris több esélyük lenne, ha nem is önállóan, de koalícióban kormányra kerülni (lásd ismét csak CDU-CSU).


(És itt csak az elvi lehetőségekről beszéltem, szándékosan kerültem ki azt a témát, hogy mit gondolok a Jobbik politikai programjáról.)

2016. nov. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Bejut a parlamentbe, de most, hogy rászállt a Fidesz, sokat gyengül.

Orbán Viktor egyébként nagyon jó politikus, és nem tudja felvenni a versenyt vele Vona, aki kevésbé jó.


Én úgy látom, hogy most az MSZP és a DK nagyon közeledik egymáshoz ismét, az a tervük, hogy összezárnak, kizárják a kisebb baloldali, jelentős társadalmi támogatottság nélküli pártokat, pl. Fodor Gáborékat.


Szerintem ha a DK + MSZP szavazatait egybe számoljuk, akkor a Jobbik csak III. helyen végez.


A baloldal legyőzésére sincs esélye a Jobbiknak, kormányváltásra meg pláne.

Mondom ezt úgy, hogy egyébként nem szeretem a baloldalt.

2016. nov. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
Reálisan jó úton halad a Fidesz mocskolódó kampánya hogy a Jobbikot juttassák kormányra.
2016. nov. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
9%
Nyerni biztos nem fognak. Diktatúrát viszont kialakíthat Vona, mivel van egy jólképzett magánhadserege. Jó, erre nyilván lehet mondani, hogy nagyobb a magyar hadsereg, viszont azt se felejtsük el, hogy ezek fanatikusok (kiskoruktól kezdve erre voltak nevelve, zsidót ölni tanították őket, stb), plusz szerintetek hányan állnának át Orbántól? Szóval kényes a kérdés, attól is függ, hogy Vona addig meg tudja-e szerezni Trump támogatását.
2016. nov. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

A Jobbik nehéz helyzetben van, mert ahogy a Fidesz egyre szélsőségesebb lesz (pl. menekültek) úgy veszít zavazókat.

A Jobbik néppártosodása meg ugyan hoz új szavazókat, de a "törzsszavazókat" elveszti.

Várhatóan 15-25% körül lesznek véleményem szerint.

Kormányalakításra nincs esélyük, az, hogy másodikok vagy harmadikok lesznek nagyban függ attól, hogy a baloldal milyen formában indul és hogy addig mivel drukkolnak elő ezek a pártok.

2016. nov. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A 2. helyre. Az MSZP+DK örülhetnek, ha a harmadik helyet elérik, annyira hiteltelenek hogy már nincs épeszű ember, aki őket komolyan venné. A Fidesz ennek ellenére nyerni fog, mert minden az ő kezükben van.

A Jobbik amúgy is bebizonyította, hogy ők is olyan köpönyegforgatók mint a többi párt, ettől persze nem kell lenézni pártokat, mert minden párt hatalomra akar jutni, máskülönben minek lennének.

2016. nov. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Lesz bent frakciójuk , de ennyi. 10-12% többre nem jó.
2016. nov. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
pedig mindenki azt mondja, ők a fidesz kihívói, a kormányváltók :)
2016. nov. 13. 14:33
 10/13 anonim ***** válasza:

Ki az a MINDENKI ? A szomszéd Mari néni meg a helyi skinhead-ek ?


Ha én azt mondom neked h nyugodtan fürödj sósavval azaz egyik legjobb bőrápoló, te azt el is hiszed ?

Az emberek 85-90%-a tudja h semmi esélyük.

2016. nov. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!