Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közfoglalkoztatás, szerintet...

A közfoglalkoztatás, szerintetek is hülyeség?

Figyelt kérdés

A keresztanyám munkaügyi hivatalban dolgozik, ő is nagy hülyeségnek tartja.


Egyszerűen, semmi értelme.

Inkább a munkanélküliek képzését kellene jobban támogatni.Főleg, informatikát, nyelvtanulást.Informatikával ellehet helyezkedni,diploma nélkül is.Egy középfokú angol/német is sokat lendít az ember esélyein.



A közmunkások általában levelet sepernek,meg hasonlók.

Szerintem, sokkal ésszerűbb lenne az önkormányzatoknak szakképzett kertészeket, meg melléjük pár betanított kertészt felvenni.


Szerintem a kormányunkból, túl sokan néztek amerikai filmeket, amiben a kisebb bűnt elkövetett emberek narancsszínű kezeslábasban böködik a parkban a műanyagpoharakat.Innen jöhetett az ötlet.



2016. nov. 14. 21:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
Igen, valóban hülyeség, én a feltétel nélküli alapjövedelmet támogatnám, meg tanfolyamokat.
2016. nov. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%

Én azt a rendszert támogatnám, hogy aki nem hajlandó dolgozni az haljon éhen.

Nincs alapjövedelem, nincs közmunka nincsen semmi.

Vagy elköltözöl a 200 fős faludból és keresel munkát vagy éhen halsz.

Végtelenül elegem van abból, hogy fizetem az adókat, nyugdíjam nem lesz, Mari néni meg az én adómból kapirgálja az árokszélet.


(2 OKJ képzést ingyenes biztosít az állam és Budapesten még lakhatási támogatást is lehet igényelni, igaz ez utóbbi nem tudom mennyire működik, mert még csak nemrég lett bevezetve)


A lehetőség adott.

Aki meg nem akar dolgozni az haljon éhen..... engem aztán nem érdekel.

2016. nov. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Alapvetően nem hülyeség, vannak pozitív elemei, de nem a mai formájában.
2016. nov. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%
Mindig vannak olyan válaszolók, akik meggyőznek arról, hogy a magyar társadalom megérett a pusztulásra, most például a 2-esre céloztam...
2016. nov. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
19%

2.


+1


Aki akar, az tud dolgozni.

2016. nov. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

ogy a magyar társadalom megérett a pusztulásra, most például a 2-esre céloztam..."


Értem.Egy eset alapján a komplett társadalom...

2016. nov. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszoló valami "anyukakedvenc" lehet aki egy napot nem dolgozott, vagy benyomták valami állami, illetve családi "csókos" helyre. Esetleg troll.


1. Ha az 1-1,5 M munkanélküli mind elköltözne Ny. Mo.- ra tudnának nekik munkahelyet adni? Magyarán: hol van 1-1,5 M üres munkahely?


2. Hogyan költözzenek el? Ha eladják a vályog parasztházat azért egy sufnit nem kapnak a városban/ Ny. Mo. -n? Az albérleti árakról ne is beszéljünk. És kérdés: Ha otthagyják a falusi házat azzal mi lesz? Mert elég esélyes, hogy illegálisan beköltöznek, szétszedik stb..


3. Az albérleti támogatás csak időszakos, és minimális összeg. Gyakorlatilag marketing fogás volt.


4. Az egész 2. válasz tudatos félremagyarázása a dolgoknak

Magyarán: a munkanélkülieket kvázi munkakerülő semmirekelőnek állítja be.


5. Ennyi erővel a súlyos betegeket gyógyításánál is lehetne azt mondani, "há de mé az én adómból", "meg ezé fizetem, miko nem is veszem igénybe"


+ Csak tudnám, hogy a politikusok miről hablatyolnak amikor ilyenek hangzanak el pl.: " Összetartó nemzet" "Büszke, dicső nép" stb., amikor ilyen i....ták vannak mint a 2.válaszoló.

2016. nov. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"Aki akar, az tud dolgozni."



És mi van a: 40-50 éven felüliekkel (végzettségtől függetlenül, vagy a rokkantakkal? Hm.? Vagy aki falun lakik és esélye nincs, hogy elköltözzön akárcsak albérletbe is. Manapság az a trend: legyél 20 éves 10 év tapasztalattal, 2 diplomával, és 3 idegennyelv vizsgával.

És még hosszasan lehetne sorolni. 1,-1,5 M embert "lemunkakerülőzni" egy kicsit durva.

2016. nov. 15. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell a rizsa meg a rokkantanakat belekeverni.

Aki falun lakik z mehet az erdőre vagy más gazdaságokba dolgozni.

Én is éltem ott, látom hogy megy ez.

2016. nov. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

"Végtelenül elegem van abból, hogy fizetem az adókat, nyugdíjam nem lesz, Mari néni meg az én adómból kapirgálja az árokszélet. "


Te adódból kapott pénzt, kávéra,cigire,alkoholra költi el Mari néni meg Béla bácsi.



"Szerintem a kormányunkból, túl sokan néztek amerikai filmeket, amiben a kisebb bűnt elkövetett emberek narancsszínű kezeslábasban böködik a parkban a műanyagpoharakat.Innen jöhetett az ötlet."


Lehet most OFF-nak számít amit írok.Régóta mondom mindenkinek hogy magyaroknak agyukra ment rengeteg amerikai film,sorozat,zene,média. Magyarok folyamatosan amerikaikat utánozzák.

2016. nov. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!