Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A közmunkára miért nem tudnak...

A közmunkára miért nem tudnak minimálbért adni?

Figyelt kérdés

Mi az oka annak,hogy az utcán kapirgálók meg az irodai munkára felvettek csak 52 ezret kapnak?

Mi az oka?

Többet kellene utánuk fizetni,adózni?

Vagy az akkor már nem segélynek minősül?


Különben is egy diplomás kulturális közfoglalkoztatott, miért kap többet, mint egy érettségizett ha mindketten olyan helyen dolgoznak amihez egyiknek sincs végzettsége?

Elvileg eggyel a képzettség alatti munkát el kell vállalni. De akkor a fizetésük miért több?



2016. szept. 22. 11:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudnak, mert a közmunka többsége nem termelő munka, tehát értéket nem állít elő, közpénzből meg a fizetés.
2016. szept. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
Mert akkor senki nem szakadna meg minimálbérért, hanem közmunkára mennének heverészni az árokban.
2016. szept. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Tudnának adni többet is ,de akkor reggel ki kelne fel korán és menne el gyárba boltba stb.dolgozni hasonló bérért?Nem lenne semmi ami ösztönözné őket.
2016. szept. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Azért,mert az nem igazán munka.A közmunkások,igazából "bújtatott" munkanélküliek.Mindjárt jobban festenek így a statisztikák...
2016. szept. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Ahhoz képest elég laza egy munkakör. Én voltam már utcát seperni, füvet kaszálni, voltam náluk sofőr, önkormányzati épületbe is festettünk, takarítottunk, voltam iskolába is tereprendezésen. Nem volt akkor felénk igazán munkalehetőség, a semminél ez mégis több volt, de én egyszer sem szakadtam meg 7 órára kellett bemennem a gyülekező helyre, amikor 1 hónapig sofőr voltam autóval mentem oda összeszedni az embereket meg a szerszámokat, kiadták hova kell menni elmentünk és ennyi. Senki nem szakadt meg, nekem csak ott kellett lennem de kb semmit se csináltam, mert rám szóltak hogy sofőrként én nem kaszálhatok, nem söpörhetek, semmi csak vezessem az autót ahova kell, amikor nincs semmi akkor pihenjek. Nekem legjobb világ az iskolába volt ahova reggel 6 ra jártam 8 órakor amikor jó idő lett és a diákok mentek órára valamit csináltunk aztán pihenés. Amikor lett itt a környéken egy jó állás minimálbérért ugyan de mondták hogy azért többet adnak picivel már mentem oda. Igaz többet dolgoztam de ott a gyárba sem kell megszakadni. Azóta már nagy nehezen összespóroltam pénzt hogy lerakjak egy másik szakmát és már jobban fizetett helyen vagyok, ahol szintén van melóm bőven de a pénz is sokkal jobb, igaz reggeltől délután 5 ig nyomom az ipart de nem kell ott se megszakadni de unatkozni sincs idő.
2016. szept. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

A közmunka nem munka, hanem a tovább nem szétzilálható törvények kijátszása. Ha segély lenne, másképp kelen csinálni. Ha munka lenne, meg kéne szervezni és meg kéne fizetni.

A közmunka az emberek legaljasabb becsapása.

2016. szept. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Megkapod a minimálbért, leadózod, kifizeted a járulékot, és pontosan ugyanott vagy. Gyakorlatilag a különbség annyi, hogy az egyik fizet, a másik meg nem fizet, de már alapból levonták.
2016. szept. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

A közmunka nem munka, hanem a tovább nem szétzilálható törvények kijátszása.

A közmunka az emberek legaljasabb becsapása.


Van sok munka ami nem termelő ,de el kell végezni.

Valakiknek így is úgy is meg kell csinálni. Akkor miért nem kaphatnak rendes fizetést?

Ha felvesznek egy karbantartó,egy gondnokot meg egy közmunkást ugyan arra a munkára akkor a közmunkás miért kap kevesebbet?

2016. szept. 23. 13:10
 9/19 anonim ***** válasza:
Régóta irodában dolgozom, mint közmunkás, és br 101480 a fizu, az nettóban 67,5e körül van, igaz van olyan kollégám, aki csak nettó 52e-et kap, mert nincs az érettségin kívül olyan végzettsége, ami megfelel, ahhoz, hogy a magasabb bért kapja, de amíg egy közalkalmazott kollégának elég egy sima érettségi, addig tőlünk elvárják, hogy több legyen. Volt, akiket fel is szólították a tanulásra. A felelősség és a munka ugyanannyi, mint a közalkalmazott munkatársaknak.
2016. szept. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

addig tőlünk elvárják, hogy több legyen - ezt nem értem


Én ismerek olyanokat ahol a diplomásnak több a fizetése pedig neki sincs olyan irányú végzettség amilyen területen dolgozik. Érintőlegesen sem. De többet kap, mint az érettségizett.

2016. szept. 23. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!