Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közfoglalkoztatás, szerintet...

A közfoglalkoztatás, szerintetek is hülyeség?

Figyelt kérdés

A keresztanyám munkaügyi hivatalban dolgozik, ő is nagy hülyeségnek tartja.


Egyszerűen, semmi értelme.

Inkább a munkanélküliek képzését kellene jobban támogatni.Főleg, informatikát, nyelvtanulást.Informatikával ellehet helyezkedni,diploma nélkül is.Egy középfokú angol/német is sokat lendít az ember esélyein.



A közmunkások általában levelet sepernek,meg hasonlók.

Szerintem, sokkal ésszerűbb lenne az önkormányzatoknak szakképzett kertészeket, meg melléjük pár betanított kertészt felvenni.


Szerintem a kormányunkból, túl sokan néztek amerikai filmeket, amiben a kisebb bűnt elkövetett emberek narancsszínű kezeslábasban böködik a parkban a műanyagpoharakat.Innen jöhetett az ötlet.



2016. nov. 14. 21:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Legfeljebb még gyerekként éltél falun, de az se mostanában volt. :D Mehet az erdőre dolgozni meg más gazdaságba dolgozni? :D Ezt a mondatodat te se gondoltad ugye komolyan? :D Ez olyan mondat volt tőled, ami viccnek is rossz lenne. Erdőre meg ,,más gazdaságba" nem tud menni, mert ott se nagyon keresnek embereket. Minimális létszámnak tud állandó munkahelyet biztosítani, de legtöbbször csak mellékesbe csinálják, mert feketén szokták felvenni őket.

Itt Borsodba nincs más, csak a közmunka a legtöbbeknek. Elmehetnek gyárba dolgozni, de! 1. Nem mindenki alkalmas rá (kiskoromtól fogva olyan a kezem, hogy gondol egyet és olyan szintű remegésbe kezd, amitől nem tudok megfogni rendesen egy poharat se, nemhogy alkatrészt) 2. sokszor felveszik őket míg a támogatást kapnak rá, aztán elküldik, majd visszaveszik, ha kapnak rá megint támogatást. Ez se normális állapot. 3. sok helyen olyan távolságra vannak a gyárak, ami miatt fel se veszik őket. Akkor mi marad? A közmunka. Szép és jó, hogy 2 OKJ-s képzést elvégezhet ingyen az ember, csak azzal kitörölheti. Nem, nem fogom szebben megfogalmazni, ennyit tud vele csinálni. Kitanul egy szakmát? Pályakezdőként és 3 év valós munkahelyi tapasztalattal szóba se állnak az emberrel, egyből elküldik, és nem rosszul írtam, itt Ózd környékén ilyen elvárások vannak. Külföldre vagy Dunántúlra elköltözni nem tud, mert az nagyon sok kezdőtőke, annyit meg nem tud összespórolni az ember. Még a házát se tudja eladni, mert nem veszik meg. Szóval nem azért vannak ilyen sokan az országban közmunkán, mert nem akarnak elhelyezkedni máshol, hanem azért, mert nem tudnak.

2016. nov. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"A közmunkások általában levelet sepernek,meg hasonlók."


Mert az a látható része, de hidd el sokan, mint pl én is egy irodában dolgozom, ahogy itt az irodaházban rajtam kívül még kb 30 ember, csak mi nem reklámozzunk, hogy miként vagyunk ide felvéve. Itt nem mindegy milyen papírja van az embernek, nem elég a sima érettségi, mint egy közalkalmazottnak, hanem tőlünk megkövetelik, hogy az érettségin kívül minimum legyen egy ide vágó okj-és papír vagy diploma. Nem egy normális rendszer, várom mikor szüntetik meg végre vagy alakítják át alaposan.

2016. nov. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

"A 2. válaszoló valami "anyukakedvenc" lehet aki egy napot nem dolgozott, vagy benyomták valami állami, illetve családi "csókos" helyre. Esetleg troll."


Egy Miskolcról Budapestre felköltözött mérnök vagyok.


"1. Ha az 1-1,5 M munkanélküli mind elköltözne Ny. Mo.- ra tudnának nekik munkahelyet adni? Magyarán: hol van 1-1,5 M üres munkahely?"


Nem az én problémám.

Viszont arra kíváncsi lennék, hogy miért nekünk, dolgozóknak kell eltartani 1.5 millió tök felesleges embert.


"2. Hogyan költözzenek el? Ha eladják a vályog parasztházat azért egy sufnit nem kapnak a városban/ Ny. Mo. -n? Az albérleti árakról ne is beszéljünk. És kérdés: Ha otthagyják a falusi házat azzal mi lesz? Mert elég esélyes, hogy illegálisan beköltöznek, szétszedik stb.."


Albérlet létezik. Nem kell lakást venni. Én is ezt csinálom.


"4. Az egész 2. válasz tudatos félremagyarázása a dolgoknak

Magyarán: a munkanélkülieket kvázi munkakerülő semmirekelőnek állítja be."


Nem.

Felesleges eltartottaknak állítom be őket.

Miért kell nekem eltartani őket?

Miért?

Miért nekem kell több adót fizetni azért mert életképtelenek?


"5. Ennyi erővel a súlyos betegeket gyógyításánál is lehetne azt mondani, "há de mé az én adómból", "meg ezé fizetem, miko nem is veszem igénybe""


Így van.

Évente kb 1 ha megyek orvoshoz. De a TB azért vonják. Jó rendszer nem? De mit lehet várni egy olyan országtól ahol a 300 forintos vizitdíjat leszavazták......


"+ Csak tudnám, hogy a politikusok miről hablatyolnak amikor ilyenek hangzanak el pl.: " Összetartó nemzet" "Büszke, dicső nép" stb., amikor ilyen i....ták vannak mint a 2.válaszoló."


Erre én is kíváncsi lennék.

2016. nov. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem kell röhögni, borsodi vagyok, kapásból több helyet tudok, ahová vesznek fel kezdő hegesztőket, esztergályosokat, szakácsokat.

Jah, hogy egyszerűbb kitalálni, hogy úgy se vesznek fel, mert arra is lusta vagy, hogy elvégezz egy szakmát?

Mit szeretnél egyébként? Hogy Orbán házhoz vigye neked a munkát? Elvégezze helyetted az iskolát? Dolgozni ne járjon be?

Tipikus munkakerülő vagy, elég elolvasni a hozzászólásod. Mindenre van kifogásod, azt látod.

2016. nov. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

csak akkor lenne értelme ha magának a munkának amit végeznek van értelme


8 órában szegélyezni meg padon aludni szaros 52 ezer forintért nem éppen produktív és valószínüleg az önbecsülésükre sincsen különösebben jó hatással

2016. nov. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
13: a stílus maga az ember. Tökéletesen illik rád, mert az írási stílusod alapján könnyen beazonosítható vagy. Még pár hónapja nem mérnök voltál. Szóval hiteltelenné vált az egész írásod és komolytalanná tetted, hogy egyáltalán az ember leálljon veled vitatkozni. Annyival egészíteném ki, hogy nem kötelező TB-t fizetni, le lehet mondani, ha annyira nem tetszik + a saját orvosi kezelésedet nem te magad fizeted, közösből megy, szóval, akik miatt sírsz, hogy miért kell fizetned az ő orvosi kezelésüket ugyanúgy fizetik a te orvosi kezelésedet. Igaz, múltkor se akartad megérteni ezt, nem tudom miért fáradozok veled.
2016. nov. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 árokpart ***** válasza:
43%
2-eske! Amiket írsz az kimeríti ám a közösség elleni izgatás minősített esetét plusz egy kis garázdasággal megspékelve. Felőlem azt tartasz feleslegesnek akiket akarsz, csak jó ha tudod, hogy az ORFK és a Nemzeti Nyomozóiroda figyeli ezt az oldalt és bizony ha kikérik az IP címedet és eljárást indítanak ellened ez olyan 2-3 év "állami koszt" lesz ám. Őszinte jóindulatból írom neked, mert buktak le már különböző dolgokkal ezen az oldalon. Csak azért írom, hogy netán kiszállnak hozzád ne lepődjél meg. Helyedben ilyeneket itt nem írnék de a te dolgod.
2016. nov. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
63% te ezt a sok baromságot honnan szeded?
2016. nov. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Sándor G ***** válasza:

2.iknak, meg azorbán"kormány hívőknek, üzenem,a közmunkások nálunk békés me-ben,a városban járdákat épitenek, parkolókat alakítanak ki, térkövezés, de előtte ki kell csákányozni,+ásni +lapátolni talicskázni,a földet, az alapot kialakítani, járdázásnál pedig a régi 150-170kg, súllyú 12-14cm. Vastag betonlapokat felszedni, azután jöhet az alapkiszedése+betonozás.

Sok tanult városi, fiatal suhanc bexarna, a számítógépes+nyelvtudásával, ki sem bírná a nehéz fizikai munkát.

Nemcsak temetőkaszálásból meg sepregetésből áll az élet, vidéken, az elmaradott térségekben..

Nyálas hozzászólónak üzenem továbbá, hogy Bp.-en a szennyfővárosban, egy albárlet 100ez.ft.nál kezdődik, de Szolnokon, vagy Szegeden is 70ez.ft. +rezsi +kaució, ezt egyik vállalkozás nagy cég sem állja, hiába van leadva a királyi rádióban, miszerint pártunk és kurmányunk már nemcsak albi tám.t adna, hanem lakhatási tám.t, is, 2017-től, a multicégek is csak a menedzser szintű embereknek adnak esetleg, a próba idő lejárta után, max. 1évig. szerencsés esetben.

Munka van bőven Mo-on, ez így igaz, meg hírdetés is százával, az álláshírdető portálon, de nekem spec. Hiába van 3szakmám, értek a hegesztéshez, a motorszereléshez, villanyszerelő és elektroműszerész szakmámban is meloztam, hosszú évekig, kutyát nem érdekli, mert elmúltam 45éves, és nincsen érettségim, igy még a vasúthoz/Máv, karbantartó, vonalfelügyeleti kft.jéhez sem vesznek fel sehova, ma már a szakma mellé, gimnázium is kell.

Az önéletrajzban ez kiderül,hamar..

Ez a belépő, vagy 15éve már, esélyem sincs.. .

2016. nov. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!