Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rengeteg a közmunkás nálunk...

Rengeteg a közmunkás nálunk vidéken, mégis lesz remény arra, hogy változzon pozitív irányba a helyzet, miért mondják, hogy ebből a közmunkából nehezebb visszakerülni a munka világába?

Figyelt kérdés

Állami cégnél dolgozom vidéken irodán és itt komolyan mondom de majdnem a fele az itt dolgozóknak közmunkás. Én is az vagyok, bizony. Ugyanazt csinálom mint a közalkalmazottak. Vannak itt olyanok akik évek óta már itt vannak,mert jóformán csak gyárba, kereskedelembe tudnának elmenni. Nem mindenkinek van informatikus és mérnök végzettsége,de akadnak diplomások is mint én akik ezt szükségállapotnak veszik. Viszont én csak 8 hónapig maradok, utána elköltözöm a fővárosba, de a többség marad és foggal-körömmel ragaszkodik ehhez. Ki is használják őket a feljebbvalók és le is nézik a közmunkásokat, holott mi itt nem is utcaseprűsök vagyunk.


Miért is olyan nehéz visszakerülni a munka világába ahogy hangoztatják mit gondoltok?



2016. nov. 15. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Közmunka helyett tanfolyamra(nem takarítónő vagy ilyesmi) kellene őket küldeni,ahelyett,hogy falevelet sepregetnek,mert attól nem fog nőni a GDP.


A rossz oktatás eredménye,hogy sokan közmunkára mennek.


Amúgy sem lesz fenntartható a közmunkások kifizetése,1-2 év és bebukik az egész.

Nincs rá pénz.

2016. nov. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy konkrét hazugság hogy a közmunka visszavezet a munka világába, az is elmebeteg volt aki kitalálta.
2016. nov. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Épp azt mondom,hogy nehéz visszakerülni a munka világába.
2016. nov. 15. 21:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk azért nehéz, mert ha vidéken a közmunkával kiépítünk egy modern feudalizmust, ahol a polgármesterek és az ő embereik a hűbérurak, akkor az Isten sem fogja még évtizedekig felszámolni azt.


Ha szerinted ez faxa dolog, akkor gratulálok.

2016. nov. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%

"Ugyanazt csinálom mint a közalkalmazottak. Vannak itt olyanok akik évek óta már itt vannak,mert jóformán csak gyárba, kereskedelembe tudnának elmenni. "


Aha.

Tehát ahelyett, hogy elmennének rendesen dolgozni inkább lébecolnak 47 ezerért.

És akkor még engem pontoztak le amikor azt mertem mondani, hogy megszüntetném a közmunkát.........


Neked kérdező sok sikert kívánok!

Bár csak több olyan lenne mint te aki hajlandó elköltözni és eltökélt, hogy kitörjön ebből az ördögi körből!


"Miért is olyan nehéz visszakerülni a munka világába ahogy hangoztatják mit gondoltok?"


Mert valójában veled ellentétben nem akarnak dolgozni, jó lesz nekik az a 47 ezer is..... ennyi

2016. nov. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5-ös: a 47 már a múlt, a fizikai dolgozók nettó 52e-et, az irodában dolgozók nettó 67,5e-et kapnak.


Szintén irodai közmunkában dolgozom egy vidéki állami cégnél, nálunk is rengeteg a közmunkás, a feladatok és a felelősség ugyanaz, mint a közalkalmazottaké. Itt is több kollégám már évek óta itt dolgozik, én csak pár hónapja, itt szokás átvenni a közfogist közalkalmazottnak, ha felszabadul egy státusz, ebben az egy tekintetben nem rossz hely. Remélem nálam is csak átmeneti állapot, nem adtam fel az álláskeresést.

2016. nov. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%
Ez a közmunka arra lett kitalálva, hogy azok akik már évek óta csak segélyen vannak, otthon ülnek és a gyerekek is azt látják, hogy a szülő otthon van, azok végre csináljanak is valamit. Idővel persze jó lenne kivezetni már csak azért is, hogy legalább a létminimumnál ne keressen kevesebbet senki Magyarországon.
2016. nov. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Aha.

Tehát ahelyett, hogy elmennének rendesen dolgozni inkább lébecolnak 47 ezerért.

És akkor még engem pontoztak le amikor azt mertem mondani, hogy megszüntetném a közmunkát......"


Nem mindenki lébecol, mi is ugyanúgy dolgozunk, és a 47 sem 47, hanem azért valamivel több, nálunk a 67-et megadják. Esetemben pl. jobban fest az önéletrajzomban a jelenlegi munkahelyem, mert szakmába vágó és gyakorlatot tudok szerezni, még ha közmunka formájában dolgozom is itt, mintha elmennék 3 műszakba egy gyárba betanított munkásnak. Abban egyetértek, hogy megszüntethetnék, lehet kevesebb emberre, de valamennyire közölünk szükség lenne, és legalább normális keretek között alkalmaznák azokat.

2016. nov. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Ezzel csak az a gond, hogy pillanatnyilag ezt én fizetem.

Holott nem kellene nekem fizetni, mert ahogy említettétek simán el tudnátok menni máshova is dolgozni.

Mi vagyok én? Jótékonysági intézmény vagy mi?

2016. nov. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mit fizetsz te?

Ugyanúgy adózunk mi is. Arról meg nem tehetünk, hogy csak ebben a formában hajlandók foglalkoztatni jelenleg, mert ez jó a cégnek, így kapják utánunk a támogatásokat. Senkinek nem jó ez a helyzet hidd el.

2016. nov. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!