Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Manapság miért nem jönnek...

Manapság miért nem jönnek olyan elit cégek Magyarországra, mint 2010 előtt a Mercedes, Morgan Stanley stb?

Figyelt kérdés

Olvastam a Tesla kérdést, és megihletett ez...

Ennyire jobban értékelik a nyugati cégek a baloldali kormányzást?



2016. nov. 18. 16:38
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
12%
Mert már munkást alig lehet találni Magyarországon. A legtöbb régió munkaerőhiánnyal küzd. Az oktatás gyengeségéről meg ne beszéljünk. Megfelelően szakképzett munkaerőt itt aligha találnak.
2016. nov. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Lazy Lover ***** válasza:
94%
mert a kormány csak le húzza őket nem kevés pénzzel ! kicsit olvass utána hány fajta adót vetett ki a felcsúti pocakos törpe...
2016. nov. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
11%

Érkezik, csak a kedvenc liberálisaid nem érzik elég hírértékűnek, hogy úgy beharangozzáka médiabirodalmukban, mint a dübörgő pannon-pumát.


[link]


vitán felüli, kőkemény gazdasági mutatók

2016. nov. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
3%
Lehúzza? Ezek nagyrészt az alapján döntenek hova települnek hogy melyik állam mennyivel támogatja a beruházást. Úgyhogy kapnak bőven. Egyébként most állítólag lehúzza az állam máskor meg túlzott adómentességet ad. Eldönthetnétek már hogy akkor mivan?
2016. nov. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 partizana ***** válasza:
55%
A magyar oktatási rendszer arra épül, hogy bólogató sorra való birkákat neveljen ki, ez meg nem vonz senkit. Ameddig nem lesz érdemi változás az oktatásban addig nem kell fejlődést várni. A Fidesz alapjaiban tesz tönkre mindent. Én még középiskolás vagyok, 3 éve valami teljesen más helyre jelentkeztem. A szakmai tárgyak ugyan megvannak, de az elméleti emelt infón 0 db infónk van hála egy kormányrendeletnek, a nyelv oktatás minőségéről meg szót se ejtsünk. Senki sem tud itt jövőt építeni, függetlenül attól, hogy magánszemélyről vagy cégről legyen szó..
2016. nov. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

ma 16:48


"kőkemény gazdasági mutatók"


Tudtommal nekünk van a legrosszabb 1 főre jutó GDP-nk és átlagbéreink a V4-ek közül, pár éve ez nem így volt. Románia 2x akkora GDP növekedéseket produkált az elmúlt negyedévekben.

Én nem a kormány.hu-ról tájékozodnék a helyedben. (mielőtt jön a szokásos libsizés, nem vagyok mszp-s sem)

2016. nov. 18. 16:56
 7/28 anonim ***** válasza:
2%

Monopol szektorból 8% fix nyereség beszedése + amennyit nem szégyenlünk (ez volt ugye az energiaszektor extraprofitja, és a forintban folyósított de svájci frankban elszámolt hitel), és a munkahelyteremtés, tőkekockázat kicsit más adópolitikát igényel a tevékenység szerint.


Ezt ennyire nem látjátok? Tényleg érdekel...

2016. nov. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Te nem az a 36%-os fidesz fanatikus vagy, akit kibannoltak?
2016. nov. 18. 16:59
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azért, mert még az igen olcsó munkaerő mellett is szar az infrastruktúra. Ez az adórendszerből, közoktatásból és az emberek munkához való hozzáállásából is fakad. Szóval összességében még mindig jobban megéri drágább munkaerő országban fejlett infrastruktúra mellett hatékonyan termelni, mint itt alacsony bérekért, alacsony infrastruktúra mellett. Ha ez nem így lenne, akkor jönnének még többen.
2016. nov. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
6%

kedves kérdező, az előző év azonos időszakához vonatkoztatott eltérés rohadtul nem azonos a gazdasági növekedés léptékével


sokkal jobb ez az érték azoknál akik tavaly recesszióban voltak (pl románia), mint magyarország aki tavaly hozta a kiemelkedőt, most meg csak egy akkora növekedést ami amúgy a régióban általános (tehát a két ország %os növekedése amúgy egyenlő is lehet)

2016. nov. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!