Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek ezzel?

Egyetértetek ezzel?

Figyelt kérdés
Magyarország röviden: Az elvárások az egekben, a fizetések a béka segge alatt.

2016. nov. 19. 19:31
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Hát pedig a politikus tipikus humánértelmiség. Ha véletlenül bekerül egy reálos pl egy közgazdász mint megyessi vagy egy üzletember mint bajnai akkor el lehet róluk mondani, hogy a szociológus hülye párthaveroknak volt köszönhető, hogy totál irreális gazdaságpolitikát kellett folytatniuk.

De gyurcsány is az ifjúkori pápai élményei miatt érzi úgy, hogy neki a "sokak országát" kell csinálnia, legyen ez bármekkora közgazdasági humbug.

2016. nov. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Nem emlékszem, hogy írtam volna, hogy a politikusok reálosok, csak azt írtam közük van ahhoz, hogy a humánosoknak egyre nehezebb dolguk van (ha egy humános gerinctelen, akkor persze elmegy politikusnak, de nekem nincs gyomrom hozzá).
2016. nov. 19. 23:18
 33/36 anonim ***** válasza:

"Hogy van a reálban ugyanannyi munka, ha a humánosnak a boldoguláshoz egy rakat dolgot kell elvégeznie/vizsgáznia belőle, a reálosnak meg egyet/egyből? Ebből is látszik, hogy reálos lehetsz, alábecsülöd a szellemi munkát."


Programozó vagyok, ez szerinted nem szellemi munka?


"Amúgy meg igen is a politikusok határozzák meg, csak nem olyan egyértelmű módon (a médián keresztül), sőt elintézik, hogy a nép nagy része mást okoljon emiatt. Ha a médián keresztül konzumidiótákat nevelnek, akkor persze, hogy a reálosokra lesz nagyobb szükség."


De b..zd meg, te nagy humán értelmiségi, nem vagy képben mit jelent a piacgazdaság?


"Persze ebben az anyagi dolgokat áruló cégek keze is benne van (a könyvet és a számítógép valamennyire kivétel ez alól, mert lehet velük művelődni)."


Mi van?


"Nem emlékszem, hogy írtam volna, hogy a politikusok reálosok, csak azt írtam közük van ahhoz, hogy a humánosoknak egyre nehezebb dolguk van (ha egy humános gerinctelen, akkor persze elmegy politikusnak, de nekem nincs gyomrom hozzá)."


Nincs nehezebb dolguk, csak olyan irányba kell tanulni, ami megéri. A nyelvi szakokkal és többé-kevésbé a joggal is játék az elhelyezkedés. Azért meg ne panaszkodj, hogy esztétát nem keresnek sehová. Mégis szerinted egy piaci környezetben működő cégnek mikor kell ilyen? Maximum nagyon speciális helyzetekben, de oda meg nem kell évi több százat képezni belőlük. (Most csak egy példát mondtam.)


Kérdező (hívjalak csak Balázskának?), mi a végzettséged ami miatt ilyen pipa vagy? Gondolom nem valami humános, mert a fogalmazási készséged konvergál a nulla felé.

2016. nov. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
Nem fogok neked fogalmazást írni ezen az oldalon.
2016. nov. 20. 00:01
 35/36 anonim ***** válasza:
Nem fogalmazás kell, hanem egy épkézláb összefüggő mondatokkal rendelkező komment :D
2016. nov. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Így-így.
2016. nov. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!