Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 15 százalékkal emelkedik a...

15 százalékkal emelkedik a minimálbér, ez nagy emelés, mit szóltok?

Figyelt kérdés

Mindig Fideszes voltam, de nemrég csalódtam bennük, hiszen jobban jártak a magasabb keresetek, mint a szegényebbek, az elmúlt 6 évben! Az MSZPÉT nem kedvelem, és már csalódotságomban, azt is mondtam, ha nem vátozik a helyzet, inkább ők...


Erre most megtörténhet amire vártam, és a FIDESZ végre a kisemberekkel is igazán foglalkozik, és 15%-al emeli a minimálbért, ami 10-11 ezer forint nettóban, ez nagy emelés, mert indig csak pár ezerrel nőt!


HŰSÉGES FIDESZES VOLTAM, de kicsit kiábrándultam, és most úgy néz ki tettek egy lépést abba az irányba, hogy gondoskodjanak a szegényebb Fideszesekől is!


MINIMÁLBÉR 15,SZAKMUNKÁS 25%-AL emelkedik


Ez így sem túl sok, de végre valami, mit szóltok?



2016. nov. 22. 13:20
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
65%
Félreértés ne essék: jó dolog ha az alacsony bért emelik. De egyszerűen elengedhetetlen lenne hogy a munkaadók érdekeit is ugyanígy szem előtt tartsák. Csak hát: több munkavállaló-választópolgár van, mint munkaadó-választópolgár. Ha értitek mire gondolok.
2016. nov. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
24%

"Erre most megtörténhet amire vártam, és a FIDESZ végre a kisemberekkel is igazán foglalkozik,"


Pont, hogy a kicsikkel nem foglalkozik. Mi, akik közmunkában dolgozunk nem emelkedik 1ft-tal se a fizetésünk, de ugyanúgy drágábban fogunk mindent megkapni :(

2016. nov. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
68%

Mikor 2014 ben az Mszp százerer forintos nettó minimálbérrel kampányolt a baloldali média nem aggódott ennyire hogy fogja ez érinteni a munkáltatókat.

tedd hozzá, hogy vissza akarták hozni az adójóváírást...

2016. nov. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
100%

Egyet kellene megérteniük az embereknek. Nem az állam adja a munkát, hanem a munkaadók, akik jellemzően nem az államot képviselik hanem a versenyszférában tevékenykednek. Ergo az, hogy az állam azt mondja hogy emelünk a minimálbéren, az annyit tesz hogy "megszabjuk a munkaadóknak hogy emeljenek az alsó bérhatáron". Ezzel nem feltétlen lenne baj, ha ehhez a lehetőségeket is megadnák a munkaadóknak. Tudom-tudom.... ők a burzsujok, akik minden melósukat kizsigerelik. Ilyen is van amúgy, hogyne. De alapvetően - aki nem rövidlátó - az tudhatja hogy ha az állam nem könnyíti meg a munkaadóknak a munkavállalók béremelését az hosszútávon mindenkinek rosszabb.

A legtöbb ember akinek nincs is rálátása a vállalkozói tevékenységre, hőbörög a vállalkozókon (maszekok!) Csakhogy ki is lehet ám törni! Tessék elkezdeni akár valami aprósággal előtörni amihez értünk, később vállalkozást alapítani és felépíteni az egészet addig, hogy akár alkalmazottakat is fogadhattok. Na de akkor már felelősség is van ám hogy ne juss koldusbotra. Munkaadói kötelezettségek, járulékok, finanszírozás, kintlevőségek, eszközök, ingatlan, jármű, a megfelelő munkaerő fenntartása, könyvelés-könyvvizsgálat, NAV ellenőrzések, piaci változásokhoz való igazodás, stb....


Szóval szép ez a minimálbér-emelés meg minden, de ne legyenek ábrándok, hogy ha a munkaadók nem tudják kihozni a betervezett hasznukat akkor bizony sokaknak lapát lesz. És egy ilyen esetben igazuk is van, én vállalkozom és én is így tenném ha lennének alkalmazottaim. Nem azért vagyok vállalkozó hogy másokat eltartsak, hanem azért hogy - elsősorban - magamnak teremtsem meg az elképzelt jövedelmem.

2016. nov. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
29%

"a baloldali média nem aggódott ennyire hogy fogja ez érinteni a munkáltatókat. "

A munkáltatókat senki sem sajnálja, akinek az esze a helyén van! A többségük ingyen túlóráztat, nem jelent be normálisan, stb. Aki dolgozik az aránytalanul keveset kap de aki a cégen belül magas pozícióban van és alig csinál valamit az aránytalanul sokat keres.

2016. dec. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó hogy a munkáltatókat sajnáljuk-e a vagy sem. Ha egy kis esze van valakinek, belátja, hogy ha a munkáltató terhei nőnek (márpedig most szépen megugrik), annak megint az lesz az eredménye, hogy ügyeskednek a bejelentéssel, illetve kevesebb munkavállalóval végeztetik el a munkát (azaz túlóráztatnak, hajtják a munkavállalót). Magyarországon sajnos a múltrendszerben szocializálódott emberek egy jó része nem képes felfogni hogy a munkáltatók nem karitatív szervezetet működtetnek. Pénzt akarnak keresni és többet mint a munkavállalójuk. Ha ez valakinek nem tetszik, lehet vállalkozást alapítani. Elnézést a száraz megfogalmazásért.


Szóval egyet tessék megegyezni: amikor Viktorék azt mondják hogy "megemeltük a minimálbért" akkor gyakorlatilag annyit mondanak: "köteleztük a munkaadókat hogy többet fizessenek az embereiknek és nekünk pedig mégtöbbet". Lehet utánaszámolni, nem nagy matek. Az a minimális tehercsökkentés amit a vállalkozók kapnak, az semmi.

2016. dec. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!