Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 0,9% nyugdíjemelés? Valóban...

0,9% nyugdíjemelés? Valóban ezt akarja a kormány lenyomni a hazaszerető nyugdíjasok torkán?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikkben, hogy nem kizárt, hogy felemelik még 1,6%-ra, de az is nudli, szóval az O.V. kormány valóban ennyire semmibe veszi a nyugdíjasokat? Mi egy országot építettünk fel, hogy a mai generációnak könnyebb legyen az élete, így szerintem nem ezt érdemeljük.

2016. nov. 25. 14:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
A jelenlegi inflációhoz kèpest ez is tùl nagy emeles. Ahogy a 15%-os beremelès is nonszensz. De Kàdàr nèpènek ez kell.
2016. nov. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%
Hazaszerető. :D
2016. nov. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező


Ez nem arról szól, hogy ki mit érdemel. Ez arról szól, hogy mire van pénz. És jelenleg az a helyzet, hogy egyre kevesebb a dolgozó és egyre több a nyugdíjas ráadásul még a közmunkásokat is el kell tartani. Jelenleg körülbelül 2,5 millió ember tartja el Magyarországot. Másik 1 millió a közszférában dolgozik, a többi meg sehol mert nyugdíjas, gyerek vagy munkanélküli.


Szóval szerintem a 0.9%-os emelés is bőven elég.

Ennyire futja. Ráadásul az egy dolog, hogy most ennyivel emelünk, csakhogy ezt az emelést fenn is kéne tartani.

2016. nov. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Hidd el, annál sokkal nagyobb az infláció, mint amit a kormány állít. Én a Reuters-ről tájékozódom és sokkal nagyobb a forint gyengülés 0,9%-nál. Érdemes ránézni mennyi most egy euro vagy a dollár. Az egekben van az áruk.
2016. nov. 25. 14:20
 5/23 anonim ***** válasza:
41%

Ja. Felépítettetek egy országot, és ugyanazzal a lendülettel el is adósítottátok. Amit már mi fizettünk ki.


Lehetne ezt ragozni, csak nem túl elegáns dolog, be is fejezem.

2016. nov. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
54%

"Ja. Felépítettetek egy országot, és ugyanazzal a lendülettel el is adósítottátok. Amit már mi fizettünk ki."


Csak ez nem igaz, annak az adósságnak a nagyját ugyanis a privatizációs bevétel fedezte, tehát azt adtuk el, amit ők építettek.

Mi ellenben úgy hoztunk össze egy GDP arányosan ugyanakkora tartozást, hogy nincs érdemben privatizálható állami vagyon!


Aki utánunk jön annak mi csak adósságot hagyunk majd, ingó és ingatlanvagyon nélkül, nekünk legalább abból jutott dögivel.


Akkor ki is adósított el jobban? Mert lehetne ezt látod ragozni, de inkább ne tegyük...

2016. nov. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
20%

"Mi egy országot építettünk fel, hogy a mai generációnak könnyebb legyen az élete, így szerintem nem ezt érdemeljük."


de pontosan ezt érdemlitek, a legtöbben még ezt sem

2016. nov. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

"de pontosan ezt érdemlitek, a legtöbben még ezt sem"


Ezt mondod te, aki lehet nem is vagy magyar, de én az vagyok és tettem le már sok mindent az asztalra. Te mi jót csináltál életedbe ha szabad kérdeznem? Pár dolgot fel tudsz sorolni belőle? Csináltál valamit egyáltalán, vagy csak hőbörögni tudsz a gépeden keresztül?

2016. nov. 25. 14:38
 9/23 anonim ***** válasza:
24%

"Mi egy országot építettünk fel, hogy a mai generációnak könnyebb legyen az élete, így szerintem nem ezt érdemeljük."


Tévedés. Ti egy országot építettetek le. Ahonnan most menekülniük kell a fiataloknak külföldre, mert élhetetlen.


Szerintem csökkenteni kéne a nyugdíjakat, nem emelni. De persze ez politika, a nyugdíjasok szavazatát is el kell nyerni.

2016. nov. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

"Szerintem csökkenteni kéne a nyugdíjakat, nem emelni."


Még szerencse, hogy ezt nem ti döntitek el.


Amúgy meg ha olyan jó a mostani kormányotok, miért özönletek ki külföldre annyian?

2016. nov. 25. 14:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!