Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen hosszú lenne az ideális...

Milyen hosszú lenne az ideális szolgálati idő / kormány ciklus Magyarországon szerinted?

Figyelt kérdés

A világon a demokratikus államokban a képviselőket 2-9 évente választják, Magyarországon az államfőket 5 évente, a pártokat pedig 4 évente választják.


Mekkora idő lenne ideális ha tudjuk, hogy minden választás és új kormány alapítása hatalmas költségekkel jár, azonban demokrácia jobb hatásfokú érvényesülése érdekében célszerűbb sűrűbben megkérdezni az emberek álláspontját?


Ritkábban vagy sűrűbben szóljanak bele az emberek a politikai életbe? Esetleg maradjon a 4 év?


2016. dec. 1. 00:11
 1/5 anonim ***** válasza:
3 hónap. Annyi idő alatt talán nem nyomnának végig egy több milliárdos tendert amiből ellopnak több milliárdot.
2016. dec. 1. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem erre nincs jó megoldás. Ahány éves lenne egy ciklus, a pártok mindig csak annyiban gondolkoznának. Hosszútávú intézkedésekhez "nemzeti egyetértés" kell vagy sokkal hosszabb ciklus, de az ugye meg veszélyezteti a demokráciát.


Most talán a 7 év lenne az ideális, mert az EU költségvetési ciklusai is hétévesek.


A népszavazásokat feleslegesnek tartom, reprezentatív felméréssel pontosan lehet tudni az emberek álláspontját, kivéve persze ha megosztó a téma és döntést kéne hozni, de ugye minek választjuk meg a képviselőket, ha nem azért, hogy meghozzák ezeket a döntéseket?

2016. dec. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen és tökéletesen mindegy, amíg valójában nincs választási lehetőség. Van két oldal, onnan lehet szemezgetni, hogy jobb vagy bal legyen kormányon, közben mindkét oldal arra használja a mandátumát, hogy a saját zsebét tömje. Mentelmi jogtól függetlenül mindent megtehetnek, nincs felügyeleti szerv, nincs számonkérés, még akkor is a képünkbe röhögnek, ha rajta kapják őket a lopáson.

A magyar embernek a világ legteremészetesebb dolga a korrupció, a kenőpénz, és az, hogy a politikus szétlopja az országot büntetlenül. Erre a legjobb példa, hogy 2/3-os többséget kap egy párt, kormányprogram nélkül.


A helyzet az, hogy először a demokráciát kéne talpra állítani.

Mondjuk úgy, hogy felnő egy generáció, akik nem az alapján szavaznak, hogy ki hazudik nagyobbat.

Megnézik a pártok programját. Ami nem ilyen humbug sza.r, hogy elmútnyóccév, teljes foglalkoztatás és 15. havi nyugdíj. Hanem valós tervek arra, hogy merre vinnék a gazdaságot, mik a külpolitikai terveik, stb. Ehhez persze nem ártana az se, ha ez a generáció ezt fel is fogná...

Aztán ez alapján adják le a kopogtató cédulákat. Vagyis a szavazó lapon már nem lehet arra érdemtelen párt, aki azt se tudja, mit akar, csak lopni tudjon. Illetve jó programok esetén több lehetőség lenne, nem csak jobb és bal.


Olyan törvények kellenének, hogy a politikus közalkalmazott, ennek megfelelő díjazással, és főnökséggel. Vagyis ha nép nem elégedett, vagy nem azt teszik, amire felhatalmazást kaptak a szavazáson, akkor húzzanak a pi.csába, és meg kell téríteni az okozott kárt, saját vagyonával is felelve.

Aztán én adnék mondjuk egy 6 hónapos próbaidőt, nagyjából mindenhol ez az általános.

Kicsit vicces, ha kirúgnak egy rossz könyvelőt vagy péket, akkor az utódjának van pár napja bizonyítani. Nem 8 évig mutogathat az előző dolgozóra, hogy ő miatta égett oda a kakaóscsiga, mert rosszul állította be a sütőt évekig. Azonnal elvárják, hogy jobban csinálja, és felvegye a fordulatszámot. A három-hat hónap próbaidő alatt simán el lehet küldeni, indoklás nélkül. De általában 2-4 hét alatt ha nem tud bizonyítani, repül, mint a győzelmi zászló.


De hozhatnék példának cégvezetőt is, akinek szintén kb. ennyi a próbaideje, és azonnali változást várnak tőle. Semmi 4 meg 8 év türelem, és másikra mutogatás.


De a magyar embernek tök természetes, hogy politikai pártoknak egy emberöltő kevés, hogy javítsanak a helyzeten, és állandóan mutogassanak visszafelé. Egy politikus ismerte be, hogy elkúrta, de abból is majdnem forradalom lett. A többiek tanultak az esetből, már nem ilyen kis becsületesek, inkább hazudnak mindenben.


Vagyis véleményem szerint nem az a baj, hogy 4 évre választják a kormányt. Az a baj, hogy ha 3 év alatt sincs javulás, itt be lehet azt adni, hogy majd a következő év jobb lesz, aztán úgyis jönnek a választások, és kezdődik minden elölről.

Mondjuk úgy magyarul fogalmazva, hogy a sza.r munkának is örülni kell, és semmilyen disznóságnak nincs következménye.

2016. dec. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ismét egy fölösleges pótcselekvés, amin lehet rágódni. Az úgynevezett optimális kormányzati cselekvés nem a szolgálati időtől, hanem a minőségtől függ. A minőséget pedig a környezet (értsd: társadalom) biztosítja.

Tudod, én öt perc alatt tudok irtózatosan nagy jót és irtózatosan nagy rosszat cselekedni.

2016. dec. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

@ 3


"Ehhez persze nem ártana az se, ha ez a generáció ezt fel is fogná..."


Persze, neked is csak az a jó szavazó, aki arra szava, akire te. A többiek nyilván síkhülyék. Mind szembe jönnek az autópályán. :)

2016. dec. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!