Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz a legerősebb politika...

A Fidesz a legerősebb politikai csoport az országban, de még az ő erejük is elhanyagolható?

Figyelt kérdés

Nagyjából csak minden negyedik választó támogatja őket, ráadásul ezeknek a nagy része is csak "ha ló nincs, akkor jó a szamár is" alapon, ahogy hallom tőlük a környezetemben.


Miért ennyire széttagolt politikailag a magyar társadalom?



2016. dec. 1. 10:23
 1/8 Shai-Hulud ***** válasza:

Mert az emberek nagyon különbözőek. Mindenki más ideológiát, más gazdaságpolitikát, más szociális rendszert talál jónak, még ha ez így nem is fogalmazódik meg benne. Minden ember a saját életéből, a saját környezetéből, és a saját tapasztalataiból indul ki, és a saját szellemi képességeinek megfelelően valamilyen következtetésre jut azzalkapcsolatban, amit tapasztal maga körül.

Az így kialakított vélemények természetsen igen szubjektivek, és igen különbözőek. Természetes, hogy mindenki azt fogja támogatni, aki *szerinte* megoldja az ő problémáit, vagy legalábbis kevésbé fog rontani a körülményein.


Más országokban is pontosan ennyire széttagolt a társadalom, például az Egyesült Államokban is sok kis párt van bejegyezve, csak ott már megtanulták, hogy választáskor a két legnagyobbra érdemes szavazni...

Nálunk még nem tart itt a társadalom, még nem tanultuk meg (elégszer) a saját bőrünkön, hogy összefogás nélkül nem lehet győzni.

2016. dec. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Mert ilyen emberek maradtak itt.
2016. dec. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mannnocska ***** válasza:

Ez alapvetően nem igaz, 30-33% közé lövik a biztos támogatók körét. A teljes lakosságra nézve.


Viszont egy választáskor aki nem szavaz, az nem számít. Ergó ha lenne választás, és 40%-a az embereknek nem megy el, a fideszre a szavazóképesek 33%-a szavaz, akkor nem a nemszavazó párt nyer, hanem a fidesz.


Szóval ha szavazók körében nézzük, akkor meg asszem a legutóbbi adat amit láttam 50-55% körül írta. Ergó minden második szavazati jogával élő támogatja őket.


Őszintén bevallom, hogy kicsit sokallom a számot, mert én környezetemben is inkább ellenséges felhangokat hallok. Persze a nyilvános vélemény, és a választófülke magánya érdekes dolgokat szülhet.


Én életemben nem szavaztam a fideszre mindenesetre, és szerintem nem is fogok.

2016. dec. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
Azért azt halkan megjegyezném hogy a fidesz támogatottsága magyarországon sokkal magasabb, mint bármely másik párt támogatottsága a saját hazájában. Ennyit a megosztottságról...
2016. dec. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A Fidesznek kb. 2 millió szavazója van a 8 millióból.

Ez a szavazók negyede, ha azt vesszük.

2016. dec. 1. 12:14
 6/8 anonim ***** válasza:

a szavazók több, mint fele kérdező


a nemszavazókról meg csak nem nagyon nyilatkozzál

2016. dec. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

I.:83%-nak hányingare van ettől a bandától, nemrég készült erről fölmérés, nincs is mit szeretni rajta!!!


II.: a "széttagoltságot" és a véleménykülömbséget egyszerűbben mondva DEMOKRÁCIÁNAK hívjuk csak már sajnos nagyon elszoktunk tőle itt az "illiberális" Diktatúrában...

2016. dec. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
Nincs itt akkora széttagozódás. Egyértelműen a nem szavazók "pártja" a legerősebb és szerintem, tovább fog még erősödni.
2016. dec. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!