Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A politikusok miért korrupciób...

A politikusok miért korrupcióból akarnak meggazdagodni? Miért nem tiltják meg nekik és rokonaiknak, hogy állami pályázaton indulhassanak?

Figyelt kérdés

"Aki gazdag akar lenni, az próbálkozzon az üzleti szférában" mondta édesapám nem is olyan régen. És teljesen igaza van. Ha én sok pénzt akarok keresni, két dolgot teszek ( tehetek ): hajtok amíg csak tudok, így előre jutok a munkahelyemen egyre feljebb és feljebb vagy vállalkozok. Ha jól csinálom amit csinálok, a második a jobb út. Tehát vállalkozni jó, mert bár sok munkával jár, de kifizetődik.

Ezt politikusaink is tudják, nagyon soknak van vállalkozása, sőt nem is tudok olyan politikust mondani, akinek a családjában lenne átlag dolgozó ( nem vállalkozó ). Ezzel nem is lenne baj, elvégre bruttó 200 ezer forintból nehéz megélni. Na de ha vállalkozik, akkor miért indulhat állami pályázaton? Kizárt dolog, hogy ne történjen csalás. Miért nem tiltják egyszerűen meg, hogy induljanak? Nem vehet részt állami pályázaton politikus, közvetlen rokonság ( szülő, nagyszülő, gyerek, unoka, testvér ) és tágabb rokonság ( unokatestvér, gyerek férje / felesége, sógor ). És persze így is ki lehet játszani a rendszert, mert nekem is van olyan ismerősöm ( barátom ), akire szükség esetén minden vagyonom rá merném bízni.

A másik lehetőség, hogy ezeknek az embereknek ne lehessen vállalkozása, de ez meg elég abszurd, miért ne csinálhassa pl az nekem mint politikusnak ( nem vagyok az, csak példa ) a testvérem, amit szeretne azért, mert én az vagyok aki?


2016. dec. 1. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
A korrupció nem kifejezetten az állami szféra sajátja. Csányi Sándor úgy lett milliárdos, hogy bankigazgatóként csodák csodája, az összes magánvállalkozása olyan kedvezményes hiteleket kapott, mint amit soha senki másnak nem adott a bankja. Volt olyan vállalkozása, amit teljes egészében aligkamatos hitelből szponzorált, aztán az extraprofitból szépen lassacskán kiperkálta.
2016. dec. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert munkából nem lehet.
2016. dec. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1# erről beszélek. Állami hivatalnokok, tisztségviselők ( rendőrfőnök, iskola igazgató, bank igazgató, polgármester, jegyző, stb ) vagy ne rendelkezzenek vállalkozásokkal vagy ne vehessenek részt pályázatokon ( vagy kettős megoldás: ő nem rendelkezhet vele, a fent említett rokonság pedig nem vehet részt pályázatokon ).

És itt is jön még az extra, amit te is mondtál, egy bank igazgatót, illetve rokonságát nem lehet eltiltani a bankoktól, hogy ő nem vehet fel hitelt, stb...

2016. dec. 1. 14:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Semeddig sem tart megbízni egy ismerőst, hogy alapítson egy céget, sok ilyenre van is példa.
2016. dec. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves, hogy az iskolaigazgatokat is ide soroltad. Gondolod, hogy egy kistelepülés iskolagazgatoja (Nem Felcsut!) labdába rug?
2016. dec. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"erről beszélek. Állami hivatalnokok, tisztségviselők"


Nem erről beszélsz. Az OTP Bank nem állami intézmény, hanem privát szektor.

2016. dec. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokkal praktikusabb számukra, mint a valódi munka, vagy verseny. Ráadásul, kevesebb kockázattal is jár, hiszen korrupcióért, nem divat nálunk a politikusok "elmeszelése".
2016. dec. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!