Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Eü. Szolg. Járulék nem fizetés...

Eü. Szolg. Járulék nem fizetés következménye?

Figyelt kérdés
Elégedetlen vagyok az orvosi ellátás minőségével és sebességével, ezért nem akarom fizetni az eü. szolg. járulékot (most havonta 7 050 Ft-ot utalok a NAV-nak). Még nincsen pénzem magán ellátásra, de lenne, ha ezt a pénzt félretenném, ahelyett hogy államira pazarlom. Mi történik, ha holnaptól nem fizetem?

#egészségügy #TB #állami ellátás #eü. szolg. járulék
2016. nov. 24. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Bevasalják. De ha nem is, amíg egészséges vagy, semmi. Ha beteg leszel, nem jár az ellátás.

Egyébként, ha azt képzeled, hogy ez a pénz félretéve elég a magánellátásra, akkor csak sajnálni tudlak. Évek múlva egy kis fogpótlásra mondjuk. Egy jó kis sérvműtétre 5-6 év múlva talán. A komolyabb ellátásokat pedig felejtsd el egyszer s mindenkorra.

Helyette próbálj a felszín alá is nézni, megérteni az egészségügy működését, költségeit, forrásait, meg a többi tényezőt.

2016. nov. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ.


Beteg vagyok. Nem látnak el. Ez így garantált szenvedés. Igazad van, valószínűleg tényleg nem tudok elég pénzt félretenni magánellátásra, tehát ez az irány is szenvedést valószínűsít. De inkább választom a valószínű szenvedést, mint a garantált szenvedést és előbb gyűjtök ellátásra, mint kocsira vagy házra, nyaralásra stb. A felszín alá már benéztem, szörnyülködtem, gondolkoztam, nem találtam megoldást, ezért szeretném megkerülni a problémát. A "bevasalják" részéről tudsz esetleg többet mondani? Abból indulok ki, hogy egyes ismerőseim évek óta nem fizetik, probléma nélkül. Ha nem fizetném és jönnének bevasalni, nem lenne mit, hiszen nincsen semmi vagyonom. Behajthatatlan tétel maradok a rendszerben? Kényszerközmunkára ítélnek? Börtönbe zárnak? Ha van itt valaki, akin már hajtottak be eü.szolg. járulékot (akár sikeresen, akár sikertelenül), annak kíváncsi lennék a történetére.

2016. nov. 24. 11:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmilyen jövedelmed, akkor szerintem nem tudják behajtani. Nekem az sélyből sajnos alapból levonják az eu. járulékot, így elevel annyival kevesebb pénzt kapok. Persze átadhatják végrehajtónak az összeget, de ha nincs jövedelmed akkor nem hinném, hogy be tudja hajtani rajtad.
2016. nov. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne felejtsük el, hogy nem szokták elfelejteni az ilyet. Szerintem akkor nem fogják bevasalni, ha már nem is lesz vagyonod soha.
2016. nov. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom tisztában vagy-e vele, hogy ha nem fizeted akkor adótartozást fogsz felhalmozni, azzal pedig nem szoktak viccelni. A jövőben nem is tervezed hogy legyen bármid, legalább egy bejelentett állásod? Ugyanis 5 évre visszamenőleg követelhetik a járulékot késedelmi pótlékkal, bírsággal megfejelve. Ezt pedig minden létező végrehajtási módszerrel meg fogják kísérelni behajtani.Kimehetnek a bejelentett lakcímedre és ingóságokat foglalhatnak le amelyekről nem tudod számlával bizonyítani, hogy nem a tiéd. Lehet hogy nem tetszik a rendszer de attól még kötelező, a nav-nak tartozni pedig nem játék.
2016. nov. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!