Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon egyáltalán...

Magyarországon egyáltalán jobb az élet mint Erdélyben?

Figyelt kérdés

Az nem kérdés hogy a fizetések valamivel nagyobbak Budapesten, meg talán sz ország többi részén is.


Viszont:

Az élelmiszer sokkal olcsóbb, amellett hogy az alapvető élelmiszereknek valami 5%-os Áfája van, és az általános Áfa 19%, az országból nincsenek kitiltva a külföldi élelmiszer gyártók sem. Szóval általánosan egy 30%-al olcsóbbak az élelmiszer árak.


Internet, tv szolgáltató jóval olcsóbb.


Mobiltelefon feltöltés ami Magyarországon 11.000 ft/hó Romániában 6Euró, vagyis nagyjából 2000 ft/hó (korlátlan minden irányban belföld illetve 1 gb internet az pont 6 euró Romániában) illetve még külföldi perc is jár stb.



Albérlet árak is töredéke a Magyarországinak.



Itt nem csupán arról van szó hogy gazdagabb ország nagyobb költségek, egyszerűen a brutális nagy adók (szerintem) felverték az árakat a vártnál is jobban.



Persze Romániában se megy közel se minden jól, csak hát az élet annyival olcsóbb hogy talán egy román minimálbérből több jut mint egy magyar minimálbérből.



2016. dec. 4. 09:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
79%

Én személy szerint - saját döntésemből kifolyólag - Erdélyben élek, és szeretek is itt élni. Összességében élhetőbb helynek tartom Magyarországnál, de ez nagyon szubjektív dolog azért, más másként láthatja.


Az viszont tény, hogy Erdély (a Partiumot, Bánságot és Máramarost is ide értve) nagyon nem egynemű hely, a magyarországi viszonyokhoz képest jóval nagyobbak a különbségek egyes részei, területei között. Míg Kolozsvár és Temesvár gyakorlatilag teljesen lehagyta már Magyarországot (Budapestet nem számítva), addig egyes részei viszont olyan szegények és lemaradottak, hogy közművesítve sincsenek gyakorlatilag.


Erdélyben nagyok a szakadékok egyes régiók között. Elindulsz egy közép-nyugat-európainak tűnő városból (mondjuk Nagyszebenből vagy Temesvárról), mész negyven kilométert és azt hiszed, Fehéroroszországban vagy (na jó, legalábbis Nyugat-Ukrajnában).


Ezért is elég nehéz kategorikusan azt mondani, hogy jobb vagy rosszabb itt mint ott, mert függ attól, melyik területet hasonlítod melyikhez. A Partium egyes részein és a Bánság egész területén messze jobb az életszínvonal pl. mint Kelet- vagy Észak-Magyarországon általában.

De Közép- és Nyugat-Magyarországot még messze nem érte utól (évtizedekre van tőle).


Bizonyos nagyon urbanizált régiók, mint Kolozsvár, Szeben, Temesvár, Brassó, Arad környéke nagyon élhető, pezsgő övezetek (Temesváron és Temes megyében hihetetlenül alacsony, pár százalékos a munkanélküliség is és a legmagasabbak a bérek Bukarest után, de Kolozsvár is verseng vele).


Felzárkózóban van Marosvásárhely és Nagyvárad is.


A közepes és kisvárosok viszont még eléggé le vannak maradva, és a falvak jelentős része is küszködik.


Szóval ne várj egyértelmű igent vagy nemet erre a kérdésre, mert nincs. Az egyértelmű, hogy Kolozsban vagy Temesben jobb élni, mint mondjuk Borsodban vagy Szabolcs-Szatmár-Beregben, de már nem ez a helyzet, ha Sopron környékéhez viszonyítod...


Egészében én mégis azt érzem, hogy jobb itt, Erdélyben (de ez régió és egyéni sors kérdése is). Van egy szubjektív tényezője is ennek: magát a társadalmat jobban szeretem itt, nyitottabbnak, sokszínűbbnek, de persze feszültségektől sem mentesnek tűnik (összességében viszont izgalmasabb szerintem). Talán mert olyan területen vagyok, ahol még érezhetők a régi, soknemzetiségű erdély nyomai, hangulata, az évszázados magyar-román-cigány-szász-zsidó-sváb-cipszer-örmény-ukrán-szlovák együttélés által alakított társadalmi közegben. Szerintem ez izgalmasabb, mint egy nagyon homogén társadalom, amiben minimális a kulturális sokszínűség és párbeszéd.

2016. dec. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
81%

Itt is ugyanolyan xar minden mint mo-on. Romania es Magyaro is a beka feneke alatt van az eus orszagok tobbsegehez kepest. Hiaba olcsobb ez meg az ugyse marad több a mi zsebunkben sem. Itt is ugyanugy el van adosidva mindenki es megnagyobb a korrupcio es a csalas :D

Romania draga kincs... aki nem lop annak nincs :D Ez orok ervenyu..

2016. dec. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
10%

Románisztán egy pocoklyuk koszfészek! :D


Az erdélyi része ami fejlettebb, meg szebb, de azon túl nem egy nagy eresztés.... :P

2016. dec. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ott jó, ahol jól érzed magad.

Persze, meg kell lenniük az alapvető életfeltételeknek, de a legfontosabbak az emberi kapcsolatok. Ezen a téren Magyarországon nem annyira jó, mert zárkózottabbak az emberek, nagyon nehéz barátokat szerezni.

2018. aug. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!