Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg jobb az élet vidéken...

Tényleg jobb az élet vidéken egy hétköznapi embernek, mint a jelenlegi Budapesten?

Figyelt kérdés
Egy átlagember ugyanolyan rosszul keres Bp.-n mint vidéken, például egy munkás. Viszont a lakhatás az sokkal drágább és egyéb más árszínvonal is. Gyári munkát lehet találni bárhol és nagyjából mindenhol ugyanúgy (ugyanolyan szarul) fizet, a megélhetés viszont sokkal-sokkal drágább Pesten. Tehát akkor mégis jobb az élet vidéken? (Leszámítva a csúcs értelmiségieket, akik multiknál vezetők)
2016. júl. 21. 15:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Kinek mi jön be, én akkor sem tudnék kisvárosban, pláne faluban élni, ha 1 milliót fizetnének/hó.
2016. júl. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Rosszabb. Gyári munka, sőt egyáltalán munka alig van vidéken. A megélhetés sem olcsóbb, sőt Pesten sokkal több az akció, ami miatt olcsóbb a megélhetés. Ami drágább, az a szórakozás és kevesebb is, mint Pesten.
2016. júl. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 takimann ***** válasza:
100%

A fővárosi bérszinvonal kissé magasabb mint a vidéki.

Az ország trületén mindenhol található bevásárló központ,ahol kb. ugyanannyiért vásárolhatsz.

Fiatalok szempontja, hogy legyen sok "szórakozási" lehetőség. Ez egyértelműen Budapest mellett teszi le a garast.

Mindezzel együtt akkor sem laknék Budapesten, Ha havi egymilliót fizetnének érte. :)

2016. júl. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Én amikor vidéken jártam, azon lepődtem meg, hogy a boltokban drágább minden. Közel 2-300ft-vel drágábbak a húsok, 20-30ft-vel a tej, a kenyér, vidéken egy fodrász pl 500ft-vel kér el kevesebbet "csak" mint Bp-n, miközben pl a szülő városomban nettó közel 120-130 ezer ft-t keresnek a szakmámban, én meg nettó 180at viszek haza. Ami ténylegesen drága Bp-n vidékhez képest, az az albérlet ára, jelenleg bp-en egy albérlet egy szobája annyiba kerül mint egy kisebb városban egy egész lakás.
2016. júl. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

ma 16:08

Az a fura, hogy Bp-en is spárba járok, itt nálunk (lehet ezt csak én mákoltam be, hogy jó helyen vagyok) ~1200ft egy kiló csirkecomb

ugyan ez a szülővárosomban ugyan úgy spárban ~1600ft/kg

2016. júl. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 partizana ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy vidék alatt Győrre, Kecskemétre vagy éppen Miskolcra, Ózdra gondolsz. Mert a különbség eget verő.
2016. júl. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

# 5/6 Időpont ma 16:11


Csirkecomb 1 200? Téged jól átvernek, ennyiből mellett is kapsz. Jó esetben filézettet...

2016. júl. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

# 7/7 Időpont ma 19:34


*természetesen csirkemellet, éljen az autocorrect. :-)

2016. júl. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kinek mi jön be, én akkor sem tudnék nagyvárosban, pláne Budapesten élni, ha 1 milliót fizetnének/hó. Egyébként ha csupán az árakat nézed nyilván nagyvárosban több üzlet van így az árak alacsonyabbak. Falun nem jellemző hogy 5 hentes lenne. Vagy megveszed attól az egytől drágán vagy kocsibaülsz és nagybevásárlásnál a húst is megveszed olcsóbban egy multinál. A lakhatás se olcsóbb falun szerintem mert a lakások sokkal kisebbek mint a kertesházak már eleve a fűtés is többe van.
2016. júl. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Vidék és vidék között is óriási különbség van. Egyes helyeken jobb, máshol rosszabb.
2016. júl. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!