Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon az oktatást...

Magyarországon az oktatást miért nem változtatják meg alapjaitól?

Figyelt kérdés

Sok-sok évvel a rendszerváltás után, még mindig nagyon "szoci".Az alapok ugyanazok maradtak.


Mióta én leérettségiztem, (2 éve), semmi nem változott.


Például én szerettem a matematikát,fizikát.Ilyen irányban is tanulok tovább.

Viszont a magyar,irodalom nagyon távol állt tőlem.Gyűjtögettem is a rossz jegyeket.

Némelyik tanár pedig szerette kihangsúlyozni,hogy hülye vagyok.

De, azonkívül fizikaversenyen is voltam, hírnevet szereztem az iskolának.De, nem számít "hülye vagy".



Gyakran irigyeltem az angolszász,illetve egyéb kötetlenebb oktatási rendszereket.A lényegük, hogy azt nyomják neked, amiből jó vagy.Nem azt, amiből rossz.


Volt az osztályban olyan, akinek meg a matek nem ment.Végig kínlódott vele.Viszont magyarból jó volt.Belőle kiváló jogász lesz.

Aki alapból jog felé kacsingat, rossz reálból.Neki minek erőltetik?

Másodfokú egyenletnél magasabb szintre, soha az életben nem lesz szüksége.

Ha a számára szükségtelen tárgyakat lecsökkentenénk, több ideje maradna azt tanulni, amiből tehetséges.



Jobb lenne olyan rendszer, ahol a középiskolás diákok úgy veszik fel a tárgyakat, mint az egyetemisták.

Persze, lenne az alap,mondjuk aki nem reálos, csak annyi, hogy tudjon százalékot számítani, kicsit gondolkodni.

Aki meg reálos, ő ne kínlódjon a morfémákkal meg a novellaelemzéssel.



Az iskola pedig kezdődjön 9-kor és ne tartson késő délutánig.

8 óra túl korai egy tizenévesnek.A 0. órát pedig be kellene tiltani.



2016. dec. 4. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Mert az sok munka lenne, sok pénz, sok fáradtság, sok energia, sok unalmas óra, meg minden ehhez hasonló.

Harácsolni kell, nem érnek rá.

2016. dec. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Annyi irodalom ami gimiben van nem árt meg. Nem kell teljesen bunkónak lenni. A gimis fizika sem felesleges, az emberek ilyeneket kérdeznek gyakorin "Miért nem esik le a Föld?" meg hasonlóakat. Ha valakinek a gimis matek gondokat okoz attól még nem árt ha kicsit tornáztatja az agyát, nem nehéz az, aztán ha egyszer kölcsönt vesz fel lehet azt se tudja majd normálisan megtervezni...
2016. dec. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

A magyar oktatás semmiképp sem "szoci". Ha mindenáron címkézni akarod, akkor inkább "Horthysta", hiszen abban az időben alakították ki azt a rendszert, ami jelenleg is az alapját képezi.


Amit hiányolsz, azt úgy hívják, hogy szakközépiskola vagy szakmunkásképző. A gimnáziumoknak nem lehet az a céljuk, hogy a kezedbe csak a "lényeget" adják, ez a képzési program az értelmiségi lét megalapozására lett kitalálva. Ahhoz meg nem árt egy viszonylag széles alaptudás. Mert ne legyenek illúzióid, amit ott tanítanak, azok igencsak alapvető dolgok. Az lenne a cél, hogy akármilyen szakmát választasz később, legyen egy kulturális alap, ahova visszanyúlhatsz. Mert ki másnak legyen meg, ha nem az értelmiségnek?

2016. dec. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mert mindig úgy volt hogy aki meg szerette volna azt valami varázs okból megbuktatták, aki nem akarja , hanem úgy gondolja hogy f.@sz@ úgy ahogy van, azt nem. Sajnos nem biztos hogy igény mindenki körében. A diákokat senki sem hallja, ha a tanarak tüntetnek akkor meg mindenki más, boltos, nyugdíjas, meg egyebek bele verik a csúfot, hogy minek? Nem jó keresnek? A változás nem ilyen körülmények közt kezdődik.
2016. dec. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3#

Az értelmiségi létnek semmi értelme, egy humbug.


Az ember azért tanul, hogy normális bért kapjon.Nem azért, hogy filozofáljon.


Aki "értelmiségi" akar lenni, az olvasson a szabadidejében könyveket.De, ne legyen már kötelező olyan dolgokat tanulni, amik nem érdekelnek.

2016. dec. 4. 12:24
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#2


Csak éppen az a probléma, hogy az általad feltett tételeknek semmi köze nincs a jelenlegi oktatási rendszerhez, mivel a jelenlegi rendszer mellett azt látni, hogy a magyarok többsége igenis bunkó és igenis felteszi azt a kérdést, hogy "Miért nem esik le a Föld?".

2016. dec. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

"Az ember azért tanul, hogy normális bért kapjon.Nem azért, hogy filozofáljon."


Csak tudod, pont ezzel a hozzáállással nem szokott összejönni az a normális bér.

2016. dec. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De mondom, ha nem akarsz tanulni, akkor tárt karokkal várnak a szakmunkásképzők.
2016. dec. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jó, akkor nincs matek a hülyéknek, de a kölcsönét nem fizetem ki, kerüljön utcára.

Meg nincs magyar a másik hülyének, de én bunkó szakmunkásokat nem tartok sokra.

2016. dec. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

"Volt az osztályban olyan, akinek meg a matek nem ment.Végig kínlódott vele.Viszont magyarból jó volt.Belőle kiváló jogász lesz. "


dehogy lesz... jogászként pont az számít legkevésbé, hogy milyen eredménnyel végeztél, inkább az hogy a papa sikeres ügyvéd-e

2016. dec. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!