Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bulgária gazdagabb ország...

Bulgária gazdagabb ország mint Magyarország? Pénzesebbek ott az emberek?

Figyelt kérdés
Bulgáriában ugye kevesebben is laknak mint hazánkban wikipédia szerint : 7 245 677 fő (2013. december). Frissebb adatot nem tudok hányan laknak ott. Egyszer sem jártam még Bulgáriában szóval nem tudom,hogy ott mi a helyzet.

2016. dec. 5. 13:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

A statisztikát nem tudom, mi talán jobban állunk. Ott is ugyanúgy vannak csórók, és ugyanúgy vannak mérhetetlenül gazdagok is.


Különbség viszont, hogy ott a szegénység is, meg a gazdagság is látványosabb formában jelentkezik, mint nálunk megszokott. Ezért könnyen azt hiheti az ember, hogy ott szélesebb a társadalmi olló, de nem hiszem, hogy ez valóban így van.

2016. dec. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Jóval szegényebb.

Azt meg végképp nem értem, hogy jön ide, hogy hányan laknak ott.


[link]

2016. dec. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Vásárlóerő paritásosan 75-80%-on állnak hozzánk képest, nominálisan 65%-on. Az üdülőhelyeik rendezettek, de környékük már szegényes. Yugozapaden régiója (ittvan fővárosuk is, kicsit nagyobb mint Dél-Alföld) gazdagabb több angol, francia, olasz, cseh, görög régiónál, az ország területének 80%-a, lakosságának 70%-a meg 2,5-szer szegényebb átlagban.
2016. dec. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát mondom a népesség is fontos lehet ebben a kérdésben bocs akkor én voltam a hülye,hogy megírtam ezt is !
2016. dec. 5. 14:14
 5/16 anonim ***** válasza:
8%

# 2


A szegénységnek/gazdagságnak nem a GDP a mérőszáma. Írországnak és San Marinonak nagyobb az egy főre eső GDP-je, mint az USÁ-nak vagy Szaudi-Arábiának, mégis sokkal csóróbbak az emberek.

2016. dec. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
13%
Kicsit szegényebb Magyarországnál, de már lassan ők is beérik ezt a hitvány Magyarországot. Várna egyébként gyönyörű, meg a tengerparti városok nagyon rendben vannak.
2016. dec. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
13%
Ha te szeretsz napi ezer forintért dolgozni, akkor költözz oda. Meglátod milyen gazdag.
2016. dec. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

A magyar GNI 23609, a bolgár 15850, világosan látni hol él jobban egy átlag ember.

[link]

[link]

2016. dec. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%
Imádlak Erika!
2016. dec. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
60%
Szerintem versenyképességre gondoltál. Mert abban már lehagytak. Nem sokára jöhetnek a többiek és mi leszünk a legalkalmatlanabbak versenyképességben. De szerintem azt is jó ha megvizsgáljuk az elmúlt évekhez képest hogy áll a gazdaság. De persze azt se feledjük el hogy az átlag keresetet lehet növelni ha a béreket emeljük gazdagok között.
2016. dec. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!