Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én örülnék annak, ha mi...

Csak én örülnék annak, ha mi lennénk az 51. állam?

Figyelt kérdés

Az USA-ra céloztam vele. Ha mondjuk egy eddig ismeretlen párt megnyerné a választásokat valami csoda folytán 2018-ban, és felajánlaná 51. államként az USA-nak.


Gondoljatok bele, mit adhatna nekünk az USA:


- fejlettebb infrastruktúra


- kevesebb fejlesztési pénz, de azt nem lophatnák el úgy mint az EU-s pénzeket.


- dollár


- kihasználná az ország mezőgazdaságát, fejlesztenék a K+F ipart


- Mi lennék idővel az egyik közép-európai, félig angolszász ország



2016. dec. 5. 20:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%

Höhö, és az hogy nézne ki, hogy az USA egy állama nem beszél angolul?:D

"kérek egy tolmácsot"

2016. dec. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
19%

Jó lenen,de nyilván lehetetlen.

1-es,az angol már annyira alap,hogy mindenki beszéli valamennyire,akinek normális munkahelye van(max az idősebb generációra lehetne azt mondani,hogy nem beszélik az angolt)

2016. dec. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%

# 2/2 Időpont ma 20:44


Aha, nézz meg bármelyik állami felsővezetőt...

2016. dec. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Whitewolf19 ***** válasza:
87%
Még a déli államok egy része sem igazán szeret Washington fennhatósága alá esni.. nem hogy egy kultúrális és más szempontból az Egyesült Államoktól független állam.. Nem kellene felejteni.. hogy te egy több mint 1000 év óta fennálló államot akarsz alárendelni egy alig pár százada létező egységesnek sem teljesen nevezhető valaminek. A világ és Amerika lehet hálás Magyarországnak. Nem a méret a lényeg... Magyarország hadba szállt a szuperhatalmak ellen a végsőkig küzdve.. kicsit nagyobb tisztelettel kéne beszélni róla!
2016. dec. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%
Én meg annak örülnék, ha lenne egy lägert hugyozó és bablevest szaró csillámfaszlámám. Örülni lehet sok mindennek, az más kérdés, hogy mely vágyaink mennyire reálisak.
2016. dec. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%
Hűűű, vazze, mit szedsz?
2016. dec. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
43%
A történelem egyik legnagyobb pofára esése lenne, ha még vissza is utasítanák az ajánlatunkat...márpedig elég sanszos ez az eshetőség. Szóval ne ábrándozzunk arról, hogy mások oldják meg a problémáinkat, ez nem így működik.
2016. dec. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
84%

Én úgy tudtam 52 államból áll az USA,de ezek szerint nem.

A Jóbarátokban 52 volt:D

2016. dec. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
98%

Nem működne úgy, ahogy elképzelitek.


Puerto Rico az USA társult állama, önként vált azzá.Az államfő is közös.

Ennek ellenére nincsen amerikai életszínvonal, sőt az egy főre jutó GDP kevesebb, mint Magyarországon.


Az USA nem azaz ország, ahol, ha valamelyik tartomány csóró, akkor központi pénzből felhúzzák.Éppen ellenkezőleg, Detroit példája is mutatja, inkább hagyják szétrohadni, csődbe menni.

Mindig nagyon komoly költségvetési viták vannak, mivel az állam kicsi, nem gazdálkodnak annyi pénzből, mint az európai országok.

2016. dec. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Ha ellis fogadnák ami elég elég valoszinütlen. Akkor is pont az ellenkezője történne mint amit vársz. Mint ahogy a # 9 válaszó írta. Nem értem mért mindenki kivülről várja a megoldást?
2016. dec. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!