Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell büszkének lennie...

Miért kell büszkének lennie egy magyarnak olyan nemzeti történelmi eseményekre, amelyek valójában halált hoztak Magyarországra?

Figyelt kérdés

Okfejtésként:


Miért kell büszkén gondolni a Rákóczi-szabadságharcra?


Miért kell megünnepelni 1848-49-et?


Hányan haltak ott meg? Ha azok ott nem halnak meg, akkor most mennyien lennénk?


Rákóczi halálos hadszíntérre küldött sok-sok magyart. És nem csak magyarokat. Kossuth is.


Rákóczi saját gazdasági és politikai érdekei miatt hány ember halt meg? Családok tízezrei maradta családfenntartó nélkül. Özvegyek, árvák...



#Rákóczi #Kossuth.
2016. dec. 7. 22:12
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

"Amúgy semmi bajom az okt. 23.-i megemlékezéssel, csak fura, hogy eddig sehol sem foglalkoztak úgy folyamatosan, hónapok óta, óránként a forradalomról!"


Idén van a forradalom kitörésének 60 éves évfordulója.

2016. dec. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Igen, múltra úgy kell visszaemlékezni, nem pedig elfelejteni, hogy abból megfelelően tanulhassunk. Erre utalt valaki előttem, csak nem szó szerint így. Teljesen igaza van! Aláírom. Ha magyarországi történelmet górcsó alá vesszük, akkor megállapítható az, hogy a magyarság sorsa, illetve a magyarsággal egy honban élő más népek sorsa, sokszor azért fordult rosszabbra, keserűbbre, szenvedéstelibb mellékútra, mert bizonyos uralkodóink, vezetőink, és nagyobb befolyással bírt hatalmaskodóink nem megfelelő döntéseket hoztak kényük-kedvük szerint. Tehát felelőtlenek voltak az ország lakosságával szemben. A maguk birtoka, gyarapodása gyakran fontosabb volt számukra, mint a haza sorsa, mint a nép sorsa, mint szegények sorsa, mint a kisnemesség sorsa, mint a jobbágyok sorsa, mint a gyermekek sorsa, mint az özvegyek sorsa, mint a fiatalok sorsa, mint az anyukák sorsa, mint a jövő nemzedékének sorsa.
2016. dec. 10. 12:57
 33/37 anonim ***** válasza:
Ez most is így van, de nem csak Magyarországon, hanem az egész planétán. Az emberi természet már csak ilyen. Vannak kivételek, de a többség a számára könnyebb utat választja, és tojik a többiekre.
2016. dec. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

" a kérdező áldozatául esett a butító ,értékeket semmibe vevő liberális oktatási filozófiának,vagy otthon érték a hatások ,nem tudom,minden esetre a múltat nem eltörölni kell ahogy az internacionáléban van,hanem mélyen elgondolkodni azon,hogy mi az üzenete a jelen számára ezeknek a dolgoknak.És kedves kérdező,azért mert te nem látod,még bizony emberek halnak meg ma is,most is háborúkban,harcokban ,amelyek legalább annyira valósak mint az,hogy ha éhes vagy akkor elmész a mc donalds-ba sajtburgert enni...."


Nem esetem áldozatául semmilyen oktatásnak, sem liberálisnak, sem konzervatívnak, otthon pedig anno nem foglalkoztak azzal, hogy politikailag irányítsanak.


Igen, a múltat nem eltörölni kell, hanem annak üzenetét kell értelmezni. De ahhoz, hogy megállapítsuk azt, hogy mi az üzenete, mindenképpen meg kell állapítani azt, hogy mi volt a hatása egyes múltbéli eseményeknek.


Igen, szoktam a Mc Donald's-ba járni. Na és? A sajtburgert szeretem, de nem eszem, mert én az angol típusú burgert szoktam enni, ha eszem. Az igazi marhahúsból készült burgert. Megszoktam fűszerezni sütés után vagy előtt. Sült burgonyával szolgálom fel magamnak általában egy kis savanyúsággal. Gyakran előnyben részesítem az erőspaprika-féle készítményeket. Pl. hot pepperoni. Egyébként mi a baj a burger-féle húskészítményekkel? Mi a különbség a burger húspogácsa és a fasírozott között?


Egyébként a Mc Donald's-nak nincs köze a kérdéshez. De járok éttermeikbe. Imádom szürcsölni amerikai kávéjukat.

A sült krumplijukat is el kell ismerni.

2016. dec. 11. 21:10
 35/37 anonim ***** válasza:
:) na betalált a sajtburger....akkor menj el a vágóhídra és nézd végig a halálát annak a szerencsétlen állatnak."Hadszíntér" nem csak ott van ahol te gondolod,ez is egy ilyen példa lett volna a részemről.Ha nem a suliban és nem otthon akkor mégis hol?Sehol? :)
2016. dec. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Sokszor kérdeztem magamtól, miért nem születtem száz esztendõvel ezelõtt, a szabadságharcok idején, amikor az ember még "üzlet" nélkül is ért valamit?!
2016. dec. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

' :) na betalált a sajtburger....akkor menj el a vágóhídra és nézd végig a halálát annak a szerencsétlen állatnak."Hadszíntér" nem csak ott van ahol te gondolod,ez is egy ilyen példa lett volna a részemről.Ha nem a suliban és nem otthon akkor mégis hol?Sehol? :)"


Én is sajnálom az állatokat. Vannak napok, amikor nem eszek egyáltalán semmilyen állati eredetű ételkészítményt. Heti 2-3 alkalommal teszem ezt. De az igazság az az, hogy fizikai munkát végzek.


Más megoldást kell találni az állatok védelmére. Olyan élelmiszereket kell kitalálni, amelyekkel pótolhatóak a húsételek. De teljesen.

2016. dec. 14. 20:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!