Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok hány százaléka...

A magyarok hány százaléka buta a politikához szerinted?

Figyelt kérdés
2016. dec. 9. 16:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Nagyjából 90% az egész országra vetítve szerintem, nagyvárosokban jobb az arány, ott úgy 70-80%, de a kisvárosokban, falvakban meg nagyítóval kell keresni a politikailag tájékozott embert, aki volt az már elment, aki meg oda születik szintén elmegy szinte mindig. Tehát szerintem az, hogy az emberek, helyesebben a választók 90%-a országosan buta a politikához egy szomorú. de reális becslés, és félreértések elkerülése céljából, a pártzombi is buta, mert nem a politika meg az országa érdekli, hanem, hogy az ő pártjának mennyire igaza van, még akkor is ha nincs. Pl. néhány napja fideszes elvti arról írt ki kérdést, hogy ugye-hogy a rossz PISA eredményekről is az MSZP-SZDSZ tehet, mert, hogy aki az elmúltnyolcévben szült az hülye, ezért rossz az eredmény...az ilyen ember is buta a politikához.
2016. dec. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%

Mindenki buta. Aki nem arra szavaz, akire én, az alapból síkhülye.

Aki meg arra szavaz, akire én, az mázlista, és véletlenül eltalálta. De különben ők is hülyék. Rajtam kívül, természetesen.

2016. dec. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
99,9999999999 %-a. A maradékot -vagyis engemet- meg már nem érdekel.
2016. dec. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
80 kb.
2016. dec. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Nem mondanám hogy buták a polizikához a magyarok.

Inkább nem érdekli őket.

A fiataloknak annyi gondja van az élete során hogy nem igen fordít figyelmet a politikai eseményekre.ű

Magyarországon a politikával foglalkozó emberek 80%-a "nyugger", és ők azok akik nem a józan ész és a gondolkodás mentén politizálnak, egyszerüen vak elfogultsággal döntenek

Jobb és bal oldalon is.

Például egy "nyugger" aki Viktor hívő hallaná a tévében hogy a Viktorja megeröszakolta az unokáját akkor is azt mondaná hogy...

Ez nem igez tuti, meg éljen Orbán Viktor stb..

Akik józan ésszel politizálnak azoknak formálodik sőt változik a politikai álláspontja.

Például ha csalódik a pártban amire szavazott akkor többet nem szavaz rá.

Na a "nyuggerek" nem ilyenek.

Hoyga kérdésre is válaszoljak a magyar társadalom kb 30-40%-a az akik egyáltalán foglalkoznak a politikával(na ebből a 80% a "nyugger")

2016. dec. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

90%.


Kezdve ott, hogy nem értik, hogy zajlik egy választás. Minden idiótának odaadja a kopogtatócédulát. "Szegény Gizike két éve nem dolgozik, ott a gyerek, kap darabjáért 200 ft-ot. Nem sajnálom tőlük." Aztán választás napján puffog, hogy "megint csak erre a két faxra lehet szavazni."


A nagy többségnek nincs saját gondolata, azt ismételgeti, amit a tévében hall. Nem emlékszik arra se, ami négy hónapja volt, nem hogy négy vagy nyolc éve.

Így bámulatosan könnyű megvezetni.


A politikai szereplőket nem ismeri, mindennapi eseményeket nem követi figyelemmel. Nem kormányprogramra szavaz, hanem pártra, Orbánra, vagy Orbán ellen. Így utólag nem is reklamálhat, hogy ő nem erre adott felhatalmazást.


A politizálás kimerül abban, hogy egymásra röpködnek, siratják a Kádár korszakot, és csapkodják az asztalt, hogy mindnek lámpavason a helye. De nyalják a szájukat a tízezres Böske utalványra.


Sorolhatnám még.


Maradjunk annyiban, hogy az is optimista becslés, ha azt mondom, hogy 10% az, aki tudja mit beszél, mikor a politika szóba kerül.

2016. dec. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kb 90%
2016. dec. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
mindenki +1
2016. dec. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
60-70%-ra becsülném, de lehet, hogy optimista vagyok.
2016. dec. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem laza 60-70% helyből azt sem tudja, mi a különbség a miniszterelnök és a köztársasági elnök között, illetve ki most a köztársasági elnök.


Továbbra is szerintem, a választások alkalmával 80-90% egy mondatot nem tud elmondani még az általa választott párt programjából sem. A kampányszlogeneket talán.


Úgy alapjáraton kétlem, hogy a munkakörükből adódóan politikával foglalkozókon felül 10%-nál többen lennének, akik tájékozottak és képesek összefüggésekben gondolkodni a politikáról.

2016. dec. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!