Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem pofátlanság a kereskedelmi...

Nem pofátlanság a kereskedelmi multik részéről, hogy az "irodai" dolgozókat is eladónak alkalmazzák, mert nincs emberük?

Figyelt kérdés

[link]



Na, akkor januártól az irodai dolgozók is mondanak fel.Abból lesz hiányuk.

A munkaszerződés nem tartalmazza, hogy teljesen más jellegű munkát is megcsináljon az ember.Ha tartalmazná, akkor sokkal magasabb bért kellene adni.

Nálunk például van olyan aki kontroller meg rendszerfejlesztő is egyben és többet kap, mint aki csak kontroller vagy csak informatikus.


Ha nekem azt mondaná a főnök, hogy "bocsi, nincs takarítónk, holnaptól felváltva be kell állnotok", még aznap megírnám a felmondólevelemet.

Nem azért mert alantasnak tartom, vagy lenézem a takarítók munkáját, hanem azért, mert nem arra lettem felvéve, nem az a dolgom, nem arról szerződtünk.


A kereskedelmi üzletláncok csak maguknak köszönhetik ezt.Rosszak a munkakörülmények és szarok a fizetések.


Polcokat pakolni, meg a pénztárt pötyögni Ausztriában is lehet 1300 ojróért.Sok szaktudás nem kell hozzá, de még komoly nyelvtudás sem.


Ha fizetnének olyan nettó 200-220 körül, akkor lennének motivált kereskedelmi dolgozóik.


Csak a magyar valóság az, hogy én például kezdőként mérnöki diplomával kerestem ennyi.

És itt kezdődnek a bajok.



2016. dec. 12. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
Remélem, hogy összeomlik ez az elcseszett ország.
2016. dec. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
Én jelentkeztem ilyen állásra is,kíbimban. Sokat elmond, hogy nem munkaügyi, hanem "toborzási" osztály van. Valami birkanyájnak tekintik az embereket,sajnos. Asszem,megyek inkább külföldre ( magában kesereg. :(
2016. dec. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
* kínomban (bocs, telefon átírta)
2016. dec. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
8%

@ Ivy Teasdale


Fölöttébb érdekelne, hogy a telefonod vajon milyen kifejezésre gondolt. :)

2016. dec. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

# 1


"Remélem, hogy összeomlik ez az elcseszett ország."


Én pedig azt remélem, hogy egyszer végre megszabadulunk ezektől a tetves cégektől, amelyek így akarják elcseszni ezt az országot.

2016. dec. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Senkinek nem fognak pisztolyt a fejéhez hogy pultost játszon. Ha nem tetszik váltani kell. Nehogy már megsajnáljuk szegény multit. Ti meg beveszitek a sírásukat. Azért nem talál eladót mert 84 ezer forintot akar fizetni vakakinek akinek tonnaszám kell árutmozgatni. Vagy egyáltalán dolgozni. A Lidl áruházak 200 nettót fizetnek az eladóknak . Érdekes ők ki tudják termelni a rendes bért. És milyen érdekes munkaerőhiánnyal sem küzdenek.
2016. dec. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"A Lidl áruházak 200 nettót fizetnek az eladóknak"


Csak a főnpénztárosoknak.


Az eladók, fizuja még a bruttó 200-at sem éri el.

2016. dec. 12. 13:56
 8/12 Lazy Lover ***** válasza:
8%
köszönjük néked orbán! hogy több millió embert el menekülni kényszerült külföldre a fagyi vissza nyal nem sokára össze omlik a rendszer hiába akar ide hozni ukrán munkásokat azok nem jönnek ide!
2016. dec. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
15%

"Én pedig azt remélem, hogy egyszer végre megszabadulunk ezektől a tetves cégektől, amelyek így akarják elcseszni ezt az országot."


Ha egy tetves cég nem lenne itt, ez az ország akkor is elcseszett lenne.

A tetves cégek csak kihasználják az itteni helyzetet.

2016. dec. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, ha konkrét esetet szeretnél, leírom. Privátban. Nem szeretnék pereskedni.
2016. dec. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!