Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki számít ma szegénynek...

Ki számít ma szegénynek Magyarországon? Életkörülményekkel, fizetéssel, családi háttérrel kapcsolatos gondolatokra utalok elsősorban.

Figyelt kérdés
2016. dec. 13. 01:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%

-Nincs megtakarítása

-Vidéki

-A szülei nem értelmiségiek

-Nagycsaládos

-Nagycsaládból jövő fiatalok

-Albérletben élők

-Nettó 150 alatt keresők

2016. dec. 13. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Én azt mondanám, hogy az nem szegény, akinek marad megtakarítása a fizetésből (legalább 10eFt, bár ez is kevés), emellett nem okoz gondot a számlák, étel, ruhák stb fizetése sem. Havonta legalább egyszer el tud menni étterembe, szórakozóhelyre, egy hirtelen jött 100.000Ft-os kiadás sem vágja a padlóra. Élelmiszerekből sem kell feltétlen a legolcsóbbat vegye. Tehát mondhatni jut pénz mindenre, és minimum egy kevés marad is. Az már más kérdés, hogy ma Magyarországon mégis hányan tartoznak bele.
2016. dec. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Ki szerint? Vagy mi alapján?

Mert ha pl. azt nézed, hogy ki kaphat támogatást egy főre jutó jövedelem alapján, akkor senki sem szegény, ahol legalább egy családtag kap minimálbért, függetlenül attól, hogy hányan élnek meg belőle.


Vagy ha valaki kap 47 ezer forintot, abból már meg tud élni, és el tud tartani egy családot.


A minimálbéres munka már igazi főnyeremény, és elég az élethez, akkor is, ha két gyerek van és lakáshitelt vagy albérletet fizetnek.


Ha mondjuk azt nézem, hogy szegénynek a statisztikailag legrosszabbul élő 30%-ot veszem, akkor ezt úgy képzeld el, hogy 14-15 fokos lakásban tengődnek télen, két pulóver és csizma van rajtuk, hogy ne fagyjanak meg. Naponta kétszer esznek, a párizsis zsemle fejedelmi étel. Utazásra, szórakozásra nincs lehetőség, a tévé és a beltéri antenna a legnagyobb luxus, amire jut még (illetve ami még egy jobb életből megmaradt). Elsősorban nyugdíjasok, munkanélküliek, tartós betegek, és (túl)nagycsaládosok. Olyan emberek, akiknek egy-két rossz dolog után már nem sikerült a padlóról felállni.

Meg persze mindenki, aki még alattuk van: hajléktalanok, putriban élő lakásfoglalók, megélhetési gyerekgyártók, alkoholisták (itt ugye önhibájukból csúsztak le), és még sokan mások.


Ha engem kérdezel, akkor az nem szegény, aki keres annyit, hogy kényelmesen megéljen, legyen egy kis vésztartaléka (ha nem is milliós összeg), ne okozzon gondot sokadikán gyümölcsöt vagy húst venni, esetleg cipőt, és ha elromlik a mosógép, akkor ne hitelből tudjon csak újat venni. Netán évente egyszer el tud menni az egész család nyaralni egy hétre. Minden számla be van fizetve, nem balhéznak minden égve maradt villanykörte miatt.


Ez pedig a mai számítások (állam bácsi) szerint a jómódú középréteg, jóval átlag feletti fizetéssel, akikből nagyon kevés van, és egyre kevesebb lesz.


Aztán jön egy jó nagy szünet, és pár millióval feljebb ott az a réteg, aki eldönti, hogy ki számít itt szegénynek vagy gazdagnak, és mennyiből lehet megélni havonta, alsó hangon.

2016. dec. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%

#1


jézusom ... hát tudod azt hiszem én így pár diploma után értelmiséginek mondhatom magam, igaz kicsit vidéki vagyok (nem annyira, mivel Bp mellett vagyok, de mégis ...), és hát messze nincs annyi keresetem, azaz nagyon-nagyon szegény vagyok. tele adóssággal is.

elég gáz, igaz? viszont, kis magyar realitás.

2016. dec. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

"ha elromlik a mosógép, akkor ne hitelből tudjon csak újat venni."


nos, nekem kb 3 éve rossz, pedig nem is régi, és megjavíttatni sincs pénzem, nemhogy újat venni. az elmúlt idők legnagyobb befektetése az volt, hogy egy dugulást el kellett hárítani, és megvallom, igen megviselte azt a hónapomat, nem voltam biztos abban, hogy lesz következő hónap is. Mindeközben pedig muszáj eleget tenni a talán el se hinnéd milyen munkakörnek ... (ahol úgy tűnik, csak én lógok ki, mert amúgy egy meglehetősen elit körről van szó)

2016. dec. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34%
Statisztikai értelemben az számít szegénynek, aki jövedelmi szempontból az alsó 40%-hoz tartozik, azaz azt hiszem, hogy olyan 100-120 000 alatti a havi bevétele.
2016. dec. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szegény az, akinek nincsen pénze.
2016. dec. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
16%
Én azt tekintem szegénynek, akinél nincs villany, fűtés vagy hasonló. Attól még h albérletben lakik, vidéki, vagy 150 nettót keres, még nem biztos h szegény.
2016. dec. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%

Én meg azt tekintem szegénynek, aki fakéregből főz levest és fűből csinál főzeléket.

Ebből is látszik, hogy itt mekkora nagy jólét van, mert kevés az ilyen.

2016. dec. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem, az már szegénynek számít, aki "nem jön ki" a pénzéből, fizetéstől fizetésig, vagy éppen váratlan betegség esetén, gondot jelent neki a gyógyszer kiváltása, stb.
2016. dec. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!