Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kereskedelemben, turizmusban...

A kereskedelemben, turizmusban ez a munkaerőhiány egy kamu, az egész arról szól, hogy nem akarnak a munkáltatók normális bért fizetni?

Figyelt kérdés

[link]


Minden héten lehoz valamelyik hírportál egy cikket,hogy írnak a szállodások meg a kereskedelmi multik, hogy nincs ember, annyira, hogy már veszélyezteti a működésüket is.


Én erre azt mondom, kamu.

Van ember, csak nem akármennyi pénzért.Ugyanis, a turizmus, meg a kereskedelem elég rosszul fizet.


Ez a szabad piac, mindenki odamegy dolgozni, ahol a legtöbbet fizetik nekik.

Manapság már a mosogatók,takarítók is Ausztriában mosogatnak,takarítanak mert ott többet adnak nekik.



Ahol most dolgozom, itt is vannak bajok.De, legalább igyekeznek dolgozni a problémák megoldásán.Most lesz egy 20 százalékos béremelés.

De, már most sokkal jobban fizetnek, mint az ország többi cége.


Olyan helyen is dolgoztam már, ahol a humánon dolgozó csajoknak kiadta a főnökük, hogy "dolgozzatok ki egy tervet, hogy hogyan lehetne a munkavállalókat megtartani és újakat idecsábítani úgy, hogy nem emelünk bért". Na, ezzel a hozz állással van baj.



2016. dec. 13. 15:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Azért van egy olyan vetülete is a dolognak, hogy nem is tudnak nagyon többet adni, elég magasak a munkáltatói terhek is, a munkára járuló adók és járulékok. "


Nyaralni bezzeg tudnak menni egy évben 5ször.

2016. dec. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

"Azért van egy olyan vetülete is a dolognak, hogy nem is tudnak nagyon többet adni, elég magasak a munkáltatói terhek is, a munkára járuló adók és járulékok. "


El nem hiszem, hogy globális világmulti ne tudna többet adni.Van ott pénz, csak ki kell csikarni.

2016. dec. 13. 18:01
 13/15 anonim ***** válasza:

"El nem hiszem, hogy globális világmulti ne tudna többet adni.Van ott pénz, csak ki kell csikarni."


Vállalkozókról beszéltem! Valamint arról, hogy "van EGY olyan vetülete is"


Szövegértés

2016. dec. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Már válaszoltam, de nézzük meg a kérdést abból a szempontból, hogy ma már miért vándorolnak ki sokan:

- Nincs adminisztrációs akadálya, nem kell munkavállalási engedély, sem útlevél, sem vízum ahhoz, ha az EU-n belül dolgozni akarsz, személyi viszont igen, de ez amúgy is kell itthon.


- Felnőtt egy olyan generáció - az 1980 után születettekre gondolok elsősorban - akik iskola rendszerben tanultak angol/német nyelvet és jobb helyeken vagy lehetőséghez mérten 2. nyelvet is. Az most lényegtelen, hogy mennyire hatékony, de a nagy számok alapján azért sokan szerencsére már nyelvet beszélnek. Az én korosztályomban sokkal inkább jellemző a nyelvtanulás, mint a nálunk idősebb generációnál, a kötelező orosz elég sok embernek demotiváló volt, és mint orosz első nyelv kész perverzió szerintem. Csak az nem tud nyelvet tanulni, aki nem akar.

2016. dec. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
peeeeersze ahogy az is kamu hogy a szegények nőttek 4 millióra, nem hallottad ma meg tegnap a főnököt? "Nincs az országban ember aki ezt elhiszi"....
2016. dec. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!