Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kereskedelemben, turizmusban...

A kereskedelemben, turizmusban ez a munkaerőhiány egy kamu, az egész arról szól, hogy nem akarnak a munkáltatók normális bért fizetni?

Figyelt kérdés

[link]


Minden héten lehoz valamelyik hírportál egy cikket,hogy írnak a szállodások meg a kereskedelmi multik, hogy nincs ember, annyira, hogy már veszélyezteti a működésüket is.


Én erre azt mondom, kamu.

Van ember, csak nem akármennyi pénzért.Ugyanis, a turizmus, meg a kereskedelem elég rosszul fizet.


Ez a szabad piac, mindenki odamegy dolgozni, ahol a legtöbbet fizetik nekik.

Manapság már a mosogatók,takarítók is Ausztriában mosogatnak,takarítanak mert ott többet adnak nekik.



Ahol most dolgozom, itt is vannak bajok.De, legalább igyekeznek dolgozni a problémák megoldásán.Most lesz egy 20 százalékos béremelés.

De, már most sokkal jobban fizetnek, mint az ország többi cége.


Olyan helyen is dolgoztam már, ahol a humánon dolgozó csajoknak kiadta a főnökük, hogy "dolgozzatok ki egy tervet, hogy hogyan lehetne a munkavállalókat megtartani és újakat idecsábítani úgy, hogy nem emelünk bért". Na, ezzel a hozz állással van baj.



2016. dec. 13. 15:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"Manapság már a mosogatók,takarítók is Ausztriában mosogatnak,takarítanak mert ott többet adnak nekik. "


Csodálkoznék, ha az elmúlt 20-30 évben lett volna egy év is, amikor a magyar fizetések voltak a nagyobbak.

2016. dec. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"Minden héten lehoz valamelyik hírportál egy cikket,hogy írnak a szállodások meg a kereskedelmi multik, hogy nincs ember, annyira, hogy már veszélyezteti a működésüket is.


Én erre azt mondom, kamu.

Van ember, csak nem akármennyi pénzért."


Senki nem állítja azt hogy nincs Magyarorszgon potenciális munkaerő, csak rengeteg munkanélküli van aki nem vállal el semmilyen állást. Innentől kezdve nem értem mi "kamu", értelmetlen az egész kérdésed.


Rengeteg munkahely van, alacsony bérért, meg van sok munkanélküli. Ennyi a szitu.

2016. dec. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Igen, alacsony a bérezés és a főnök is úgy viselkedik, mintha az alkalmazott a jobbágya lenne.
2016. dec. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%

Azért van egy olyan vetülete is a dolognak, hogy nem is tudnak nagyon többet adni, elég magasak a munkáltatói terhek is, a munkára járuló adók és járulékok.


Az van, hogy a magyar bérek egyáltalán nem versenyképesek, mert sok vállalkozó már így is a maximumot adná fizetésnek, amit képes adni, de még azért sem talál senkit. Most itt a feketézőkkel nem foglalkozom...


Mondjuk ha ezt a logikát követjük, akkor elvileg nem lenne szabad munkanélküliségnek léteznie sem. Lehet, hogy mégse akarnak az emberek annyira dolgozni ebben a nagy munkaalapú társadalomban?

2016. dec. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
4-es: Talán arról van szó, hogy ma már megteheted hogy EU-n belül külföldön máshol dolgozz, ugyanazért a munkáért többet keressél, még akkor is ha a megélhetési költségek többek mint itthon, de arányaiban nem sokkal több. Ilyen körülmények közt hülyék lesznek az emberek a minimálbért súroló összegért dolgozni.
2016. dec. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

"Lehet, hogy mégse akarnak az emberek annyira dolgozni ebben a nagy munkaalapú társadalomban?"


Az se normális ember, aki dolgozni AKAR.

2016. dec. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
4-es: Akkor beszéljen itt nekem bárki munkaalapú társadalomról, ha a munkát meg is becsülik és nem a semmire támasztanak teljesíthetetlen elvárásokat. Addig meg minden mese habbal, ami csak erről szól.
2016. dec. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nyugodtan megbecsülheted a munkádat a munk. alapú társadalomban.

Éppen ez lenne a lényege. Azért dolgozol, mert a becsület úgy kívánja.

2016. dec. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

"Akkor beszéljen itt nekem bárki munkaalapú társadalomról, ha a munkát meg is becsülik..."


Ez tökéletesen így van. De ha valaki pl munkanélküli, akkor a semminél még a kicsi bér is jobb...szerintem. Pl, ha én ne adj'Isten utcára kerülnék valamiért, biztos elmennék a tesco-ba árut pakolni, h ne haljak éhen, amíg nem találok esetleg jobbat. Ehelyett lassan már nem tudok úgy kimenni az utcára, hogy kunyeráló-kéregetőbe ne botoljak...Kb ez az összefoglalása az előbbi írásomnak...


4-es voltam.

2016. dec. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8-as: Hagyjuk már ezt a képmutató szöveget, hogy a munkát becsületből végezzük. Nem a munkát megélhetés munkát csínáljuk, kevesen azért, mert vannak olyan szerencsések hogy szeretik a munkájukat.
2016. dec. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!