Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az állami tulajdonú cégeket...

Az állami tulajdonú cégeket miért utálják sokan?

Figyelt kérdés

Sokaknak egészen jó helye van ott.


Én,diploma után,a karrieremet egy állami tulajdonú cégnél kezdtem.Szerintem,nem kell bemutatni, nagyon nyugis munkahely.

Simán elvégeztem a munkámat 2 óra alatt,aztán utána szabad voltam.


Mivel ambiciózus vagyok, hiányoltam a feljebb lépési,béremelési lehetőségeket, ezért váltottam.Jobban szeretem a kicsit pörgősebb tempót, mint azt a haláli nyugalmat, amikor úgy unatkozol, hogy már nem tudsz mit nézni az interneten.


De, aki már 40 feletti, kevésbé ambiciózus, kell neki egy "nyugdíjas állás", neki kiváló.

Ott nem sok őszhajszálat szed össze az ember.


Ha jó kapcsolatai, "hátszele" van az embernek, akkor egy állami cégnél nagyon jó pozíció vár rá, akár havi nettó fél milliót is kereshet.Rá aranyélet vár.


2016. dec. 15. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
???
2016. dec. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Nem értem, most az a kérdésed, hogy miért utálják az emberek azokat, akik egész nap matyiznak és úgy akasztanak le nagy lóvékat?

Vagy most az a kérdés, hogy aki egész nap matyizik, halálra unja magát a netezésben és közben sok pénzt keres, az panaszkodik, hogy milyen rossz neki?


Tényleg nem értem a kérdést.

2016. dec. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Pont azért utálják az állami cégeket amit te leírtál.


Ugyanis ezt a lébecolást az adófizetők állják.

A sok rohadt ingyenélőt mi tartjuk el.

Ha rajtam múlna kereken 0 darab állami cég lenne, még a közigazgatást is kiszervezném a magánszférának. Feleannyiba kerülne az egész államapparátus ha piaci és versenyalapon menne a történet, a sok ingyenélő láblógatós sógor-koma-nyalonc meg haljon éhen.

2016. dec. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

"Simán elvégeztem a munkámat 2 óra alatt,aztán utána szabad voltam. "


Ha órabérben dolgozol, akkor nyugodtan és senki nem utál érte.


Viszont, ha ezért fix bért kapsz, akkor meg van egy nagyon szép szavaink rá, mint például ingyenélő, naplopó, semmittevő, tétlenkedő, renyhe, lustálkodó, mihaszna. Tudod szerintem természetesen, ha az ilyen embert nem kedvel egy másik dolgozó.

2016. dec. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
Úgy érted, hogy miért nem akar a többség, ilyeneknél dolgozni? Gondolom, azért, mert a versenyszférában, jobban lehet keresni. Állami cégeknél, ahogy te is írod, ehhez jó kapcsolat, "hátszél" kell.
2016. dec. 16. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Szimeon ***** válasza:
2%
Semmi bajom az állami cégekkel. Ha rajtam állna, csak állami cégek lennének.
2016. dec. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
Most, hogy leírtad mekkora ganédombok az állami cégek, majd kevésbé fogom utálni...
2016. dec. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Csak az utálja akinek az összes esze teljesen elment.
2016. dec. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha ügyfél szemszögből kérdezed, akkor azért, mert a monopol helyzetük miatt úgy sz*rnak a munkára, ahogy nem szégyellik. Nincs versenytárs, bármit megtehetnek. Ráadásul még arra sem kell figyelni, hogy nyereséges legyen, majd az adófizetők kipótolják. Rajtam múlna, egy állami cég sem lenne.
2016. dec. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mi van....? Kik utálják?
2016. dec. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!