Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar szélsőjobboldal...

A magyar szélsőjobboldal ennyire összetett lenne?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=JC7TyMO6-z4


Vicces hogy szélsőjobboldalhoz tartozik a Jobbik, aminek elnöke Vona Gábor és néhány képviselő már az atv mindennapos vendégei, annál a médiumnál, ahova 2014-ig be sem tehették a lábukat. Persze tudom cukiság kampány stb. A betyársereges pasas meg mikor elkezdte hogy számára Hitler volt egyedül a jobboldali, itt azért megfogalmazódott bennem egy gondolat, hogy azért ez sok és nevetséges. Ez kb. olyan mintha valakinek Castro lenne a mintabaloldali és hozzá képest mindenki csak kevésbé lenne baloldali.

Ez a betyársereges pasas a legvéresszájúbb, agresszív ultrajobboldaliak - a "szélsőjobboldalnak" nevezett szbukultúrától még bőven szélsőségesebb - testesíti meg, amihez képest a Jobbik egy liberális párt. A Nemzeti Arcvonalról nem is beszélve, a rendőrgyilkos legalább odakerül ahova való, csak nehogy kevesebbet kapjon mint Budaházy.


2016. dec. 18. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

A magyar szelsojobbnak ket fajtaja van:

1. A Jobbik fele nacionalista, turanista, azsia, orosz es torok manias "szittya" magyarok

2. A borfeju, neonaci, ujnyilas, karlendito a feher fajhoz es feher europahoz tartozast hirdeto "arja" magyarok


Akik nem esz nelkul naciznak es tisztaban vannak a szelsojobboldal osszetetelevel pontosan tudja hogy ez a ket csoport alapjaraton ki nem allhatja egymast es eleg szeles ideologiai szakadek van koztuk.

2016. dec. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt én értem. De vicces, mikor egy szélsőséges határozza meg ki neki a jobboldali és ki nem. Ugyanúgy vicces mikor a baloldaliak számára akkor van demokrácia ha ők vannak hatalmon, ha netán jobboldali akkor diktatúra van.
2016. dec. 18. 21:43
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A szélsőjobb tényleg összetett, jó, hogy rájöttél. Látszik, hogy nem vagy tájékozott (ezért is nézed le a szélsőjobbot): a "rendőrgyilkost" rég kirúgták az MNA-ból, de maga az MNA sem túl szélsőséges szerintem, múltkor nagyban dicsérték a Fideszt... (aki szélsőjobbos, az tudja, mi a Fidesz valójában). Valóban csak a szélsőjobboldali nevezhető igazán jobboldalinak, a többi mind libsi. Csak egy példa arra, mennyire abszurd a nem szélső-jobb: őket nem is zavarja, hogy a saját országukat idegenek veszik el nemsokára, sőt, sokan még be is hívják ezeket az amúgy integrálhatatlan idegeneket.
2016. dec. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-as: "Jó hogy rájöttél" Nem a szélsőjobb vagy bármely más irányzatú pártok körül forog az életem. Tudom ezt nehéz elhinni. A Fidesz amire gondolsz igazad van az semmiképp sem jobboldali hanem egy reformkomcsi párt. A Jobbik pedig a régi kisgazdapártra emlékeztet. A Jobbik ma már inkább egy Gianfranco Fini vezette Nemzeti Szövetség mint Olasz Szociális Mozgalom, ha érdekelnek ezek Wikipédia és Google a barátod.
2016. dec. 19. 07:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Ebben sincs igazad, ahogy a kb. 90%-nak, a Jobbik csak retorikailag változott egyelőre, az, hogy ezt simán megkajálja a 90%, ahogy minden mást is pl. a Fidesztől, már más kérdés.
2016. dec. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5-os olvasd el a kommentemet mégegyszer. Ha emlékszel akkor tudod hogy a kisgazdák eléggé radikálisak voltak (lásd féregirtó-beszéd) és mi lett belőlük? Fidesz bedarálta, Jobbikra is ez a sors vár, mert ők kormányon sosem lesznek, nem véletlen hogy a Fidesz folyamatosan elszívja a szavazóit.
2016. dec. 19. 09:35
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Vona és Gyurcsány már egy húron pendülnek, így ő nem tartozik a szélsőjobbhoz. Rengeteg szavazója csalódott Vonában az utóbbi időben.

Ha Novák Előd csinál egy új pártot, akkor a régi Jobbik abban fog újjáéledni.

2016. dec. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es: Aki a TV2-ből tájékozódik, az ne csodálkozzon ha ennek bedől. Ezt a Habony-Vajna média terjeszti, amit sok agymosott kritika nélkül elhisz.
2016. dec. 19. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!